Alavis pre ľudí

Alavis je považovaný za jednu z najlepších kĺbových výživ, ktorá je v súčasnosti na trhu dostupná. Alavis je kĺbová výživa, ktorá je určená primárne pre kone, avšak v zložení nájdete látky, totožné s účinnými látkami rôznych kĺbových výživ pre ľudí. Produkty alavis sú úplne bezpečné, pretože pravidelne prechádzajú laboratórnou kontrolou, ktorá odhaľuje možnú prítomnosť ťažkých kovov.

Pred tým než sa rozhodnete Alavis užívať, je dobré vedieť, čo presne od neho môžete očakávať a akým spôsobom vám môže pri problémoch s kĺbmi pomôcť. Rozlišuje 3 základné poškodenia kĺbov. Mechanické poškodenie vznikne v prípade, keď budete kĺby nadmerne zaťažovať.

S mechanickým poškodením úzko súvisí poškodenie, ktoré spôsobuje nedostatočná regenerácia. Toto poškodenie spôsobuje nedostatok živín, ktoré by bolo možné využiť na regeneráciu kĺbovej chrupavky. Tretím typom je potom poškodenie genetické, ktoré je možné len veľmi zložito ovplyvniť.

Porovnať ceny Alavis

Typy

Kĺbová výživa má pomôcť kĺbom zlepšiť stav po úrazoch, ale športovci ich užívajú aj ako prevenciu. Kĺbových výživ je viac typov, užívať môžete výživu s komplexným zložením, ale možné ich aj zakúpiť iba výživy, ktoré obsahujú iba konkrétne zložky. Tieto výživy sa už užívajú za určitým špecifickým účelom.

Jednotlivé kĺbové výživy sú k dostaniu v sypkej forme, vo forme tabliet alebo v tekutej podobe. Alavis je kĺbová výživa v sypkej forme, ktorá je primárne určená pre kone, tomu budete musieť prispôsobiť dávkovaniu. Ostatné prípravky sú určené priamo ľuďom a dávkovať ich budete podľa odporúčania výrobcu.

Zloženie

Čo sa týka zloženia, nemá Alavis prakticky žiadnu konkurenciu, pretože obsahuje iba 5 látok, z ktorých 4 sú látky účinné.

  • Chondroitín – jedná sa o jednu z najdôležitejších látok, ktorú Alavis obsahuje. Chondroitín má schopnosť na seba viazať vodu, vďaka tomu zvyšuje pružnosť a pevnosť chrupavky.
  • Glukosamín – ďalšou zložkou je glukosamín. Ten spoločne s chondroitínom, podľa rôznych vedeckých štúdií, dokáže strate kĺbovej chrupavky zabrániť. Glekosamín a chondroitín patria medzi látky s pomalou pôsobnosťou. Zlepšenie stavu kĺbov si môžete všimnúť po cca 4 – 6 týždňoch. Po vysadení výživy však tento blahodarný efekt ďalej pretrváva.
  • Methylsulfonylmetán – je treťou účinnou látkou a funguje ako zdroj sily. Táto látka je nevyhnutná pre opätovnú tvorbu kolagénu, regeneráciu aj relaxáciu svalových vlákien. O spoľahlivej činnosti metylsulfónylmetánu však neexistujú žiadne spoľahlivé štúdie.
  • Hydrolyzované kolagény – sú poslednou činnou zložkou, ktorú Alavis obsahuje. Tieto látky sú v zložení zastúpené iba v malom množstve. V jednom balení je obsiahnutých cca 6 gramov, odporúčaná denná dávka by však mala byť až 10 gramov denne.
  • Ďalšie zložky – medzi ďalšie zložky, ktoré Alavis obsahuje, patrí jablkový pektín. Ide o rozpustnú vlákninu, ktorá sa stará o lepšiu chuť prípravku. Avšak v zložení Alavis nenájdete žiadne ďalšie neúčinné látky, medzi ktoré patria napríklad farbivá, aditíva atď.

Užívanie

Ako už bolo niekoľkokrát povedané, Alavis je kĺbová výživa pre kone. Z tohto dôvodu budete musieť dávkovanie prípravku prispôsobiť vašej telesnej hmotnosti. Okrem toho sa odporúča prvých 14 dní užívať dvojnásobnú dávku a potom množstvo lieku znížiť.

  • Iniciačná dávka – dvojnásobná dávka by mala byť užívaná prvých 14 dní. Množstvo vypočítate tak, že vynásobíte svoju hmotnosť číslom 0,045
  • Udržiavacia dávka – po 14 dňoch sa dávkovanie zníži. Na výpočet potrebného množstva vynásobte svoju hmotnosť číslom 0,0225

Ak si nie ste dávkovaním istí, môžete kúpiť priamo Alavis pre ľudí. Ten sa svojim zložením výrazne nelíši, obsahuje iba väčšie množstvo chondroitínu a medzi ďalšie zložky patrí aj vitamín C. Alavis pre ľudí je na trhu už dlhšiu dobu, ale vzhľadom na jeho vysokú cenu mnohí uprednostňovali práve variant určený koňom. V súčasnosti sa cena oboch prípravkov prakticky zrovnala.

Značka

Alavis je výrobca, ktorý na trh dodáva rôzne veterinárne prípravky. Na našom trhu je možné prípravky Alavis kúpiť už od roku 2003.

Cena

Jedno balenie Alavisu kúpite za cca 43 eur. Táto suma sa môže zdať mnohým vysoká a od obstarania prípravku tak radšej ustúpi. Avšak na základe telesnej hmotnosti a dávkovania môže prípravok vydržať aj 1 rok. Za cenu okolo 43 eur môžete kúpiť aj Alavis pre ľudí. Ide o prípravok Alavis Maxima. Výhodou tohto prípravku je predovšetkým jednoduchšie dávkovanie.

Porovnať ceny Alavis

Otázky a odpovede

Ako Alavis užívať?

Odporúčanú dávku je vhodné užívať súčasne s jedlom. Takto dochádza k lepšej vstrebateľnosti výživy. Dávkovanie prípravku je jednoduché, vo vnútri balenia nájdete praktickú odmerku, s pomocou ktorej odporúčanú dávku veľmi presne odmeriate. Alavis sa má užívať maximálne 3 mesiace, potom sa výrobcom odporúča aspoň mesačná pauza.

Má Alavis pre ľudí nejaká negatíva?

Tí, ktorí Alavis užívajú, sa zhodujú na tom, že výživa naozaj nechutí nijako dobre. Na základe týchto negatívnych skúseností mnohí odporúčajú, vysypať potrebné množstvo výživy priamo do úst a následne všetko riadne zapiť vodou alebo džúsom.

Je možné Alavis nahradiť iným prípravkom?

V súčasnosti možno na trhu nájsť prípravky, ktoré sa na základe zloženia Alavisu veľmi približujú. Mnohí iné alternatívy volia kvôli nevalnej chuti prípravku. Nájsť môžete napríklad výživy v tabletách, ktoré sú určené priamo ľuďom, a ich dávkovanie je vďaka tomu oveľa jednoduchšie.

Záver

Alavis pre ľudí je kĺbová výživa, ktorá vám vďaka svojmu zloženiu pomôže doplniť potrebné látky, vďaka ktorým udržíte svoje kĺby v dobrej kondícii. Alavis užívajú nielen aktívni športovci ako prevenciu, ale aj tí, ktorí nejaké problémy s kĺbmi riešia. Ak však trpíte závažnejším poškodením kĺbov alebo vaše problémy spôsobuje genetika, nebude ani tento prípravok nijako zvlášť účinný. V týchto prípadoch je nutné problémy s kĺbmi riešiť s lekárom.


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo