Bronzery

Bronzer je skvelým pomocníkom, ktorého využijete nielen v lete. Jeho cieľom je totiž dosiahnuť opálený vzhľad tváre, poprípade zoštíhlenie vplyvom kontúrovania. Na slniečku hádže krásne odlesky, a tak bude vaša pleť vyzerať neodolateľne. Je ale potrebné zvoliť vhodný odtieň a vedieť bronzer správne aplikovať, inak by to mohlo vyzerať, že máte na tvári tmavé šmuhy. Spoločne s rozjasňovačom tvorí špeciálne kombo na kontúrovanie, tak sa poďme pozrieť, podľa čoho by ste mali tento produkt vyberať.

Porovnať ceny bronzerov

Typy

Pri nákupe by ste sa mali rozhodovať podľa odtieňa vašej pleti a podľa konzistencie, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Zatiaľ čo prvý parameter vypovedá o tom, ako vám bronzer pristane, druhý bude otázkou praktickosti. Vzhľadom k tomu, že budete produkt využívať často, mali by ste nájsť taký, ktorý nebude príliš pracný (prípadne si naň vyhraďte dostatočný čas) a bude možné ho použiť aj mimo domova.

Typy podľa odtieňa pleti

Odtieň sa bude určite časom meniť, a to predovšetkým v lete, pokiaľ sa dobre opaľujete. Je tak možné, že nakoniec skončíte s dvoma produktmi. Je dôležité, aby bol odtieň len o niečo tmavší ako vaša pleť (odporúčajú sa maximálne dva odtiene), inak by mohol výsledný efekt pôsobiť nevzhľadne.

Svetlá pleť

Svetlé oči aj vlasy – to sú typické znaky pre majiteľky svetlej pleti. Ak ste jej aj vy, radíme vám vyberať marhuľové odtiene či staroružovú farbu, bronzer tiež môže hádzať odtiene do strieborna. Vyhnite sa hnedým odtieňom, ktoré by na vašej bledej pleti vyzerali skôr ako šmuhy. Nanášajte jemnú vrstvu.

Olivová až ľahko zelenkavá pleť

Pre o niečo tmavšiu pleť sa hodí voliť zlatisté farby, svetlo hnedé odtiene. Môžete vyskúšať aj trochu lesku, avšak nič prehnaného.

Tmavá pleť

Tmavá pleť – tmavý odtieň. Čokoládová, trblietavá aj bronzová vám náramne pristanú. Na výber máte z mnohých bronzerov, platí však, že by mal byť maximálne o dva odtiene tmavšie, než vaša pleť.

Typy podľa konzistencie

Aj keď vo veľkom množstve vidíme skôr púdrové bronzery, existujú aj krémové a tekuté, ktoré by vám možno mohli vyhovovať viac. Ich aplikácia je síce zložitejšia, majú ale rozdielny efekt.

Krémový bronzer

Tento typ púdru je vhodný pre suchšiu pleť, ktorú tak aspoň trochu hydratuje. Jeho zásadnou nevýhodou je ale zložitejšia aplikácia, pri ktorej si musíte dať pozor na dostatočné rozotretie produktu, inak by ste opäť dosiahli nechcený výsledok.

Skvelým prevedením je bronzer v tyčinke, ktorý je oveľa praktickejší a aplikácia s ním je o niečo jednoduchšia. Krémový bronzer pôsobí viac prirodzene a dodá aj lesk.

Tekutý bronzer

Tekuté bronzery sú pre skutočných profesionálov, preto ich väčšina ľudí nepoužíva. Pokiaľ ste ale majstrami v aplikácii, choďte do toho. Opäť je ideálny pre suchšiu pleť, ale obsahuje viac trblietok, takže ho využijete skôr v lete. Nezabúdajte na dostatočné rozotretie.

Púdrový bronzer

Najobľúbenejšia konzistencia je púdrová, ktorá je spojená s rýchlou a jednoduchou aplikáciou. Vhodná je aj pre začiatočníkov, stačí pár ťahov a máte hotovo. Zároveň ju ocenia mastnejšiu pleť. Ideálne na cesty, súčasťou balenia môže byť aj zrkadlo.

Funkcia

Ako už sme si povedali, bronzer funguje ako pomocník na dodanie opálenia, ale aj ako produkt pri kontúrovaní. Vďaka nemu bude vaša pleť vyzerať živšie, šťavnatejšie a bude vytvárať krásne odlesky na slniečku. Pokiaľ ho použijete na kontúrovanie, opticky vám zúži tvár a podčiarkne rysy, ktoré chcete, aby boli vidieť. Zároveň si tak môžete zmenšiť nos, bradu aj zvýrazniť kľúčne kosti.

Aplikácia

Bronzer sa odporúča nanášať vo svojej púdrovej verzii skoseným umelým štetcom, ktorým sa krásne dostanete na miesta, kde ho chcete naniesť. Pri krémových a tekutých verziách využite prst alebo hubku. Bronzer aplikujte pod lícne kosti – pre lepšiu predstavu vsajte kožu do „rybičky”, čím objavíte presné miesta aplikácie.

Okrem tváre môžete konturovať aj okraj nosa, brady či čela. Záleží, aký efekt chcete dosiahnuť. Radšej najprv nanášajte menšiu vrstvu, potom postupne pridávajte. Čo sa týka poradia, bronzer nanášajte až po make-upe, korektore a púdre. Následne pridajte lícenku, nakoniec rozjasňovač.

Značka

Medzi obľúbené značky bronzerov patria NYX, Rimmel London, Makeup Revolution, Wibo, Physicians Formula alebo Gabriella Salvete. Z vyšších cenových kategórií vedie Benefit alebo theBalm. Kvalita sa líši v pigmentácii a prevedením odtieňov, ktoré v niektorých prípadoch úplne nemusia farbe pleti lichotiť. Pokiaľ je to možné, vyskúšajte bronzer na ruke.

Cena

Najlacnejšie bronzery sa dajú zohnať aj do 9 eur, nemusia mať vysokú pigmentáciu, inak ale spĺňajú svoj účinok. Nájdete u nich ako svetlé, tak tmavé odtiene. Do 22 eur sa stále pohybujeme v drogérii, kde by mali takéto produkty dlhšie vydržať a ich pigmentácia by mala byť vyššia.

Nad 22 eur kúpite bronzery hlavne v parfumériách a u značiek s väčšou prestížou. Neznamená to však, že by sa im nevyrovnal lacnejší produkt, efekt však môže pôsobiť prirodzenejšie alebo je zloženie šetrnejšie. Cena dosahuje vrchol okolo 43 eur.

Porovnať ceny bronzerov

Údržba

Viete, kedy treba váš obľúbený bronzer vymeniť? Malo by ísť zhruba o 3 roky, ale držte sa toho, čo uvádza výrobca na obale. V prípade, že používate prešlý produkt, vystavujete pokožku nepríjemnostiam v podobe vyrážok či alergických reakcií. Aby ste si tak bronzer užili, používajte ho pravidelne, nešetrite si ho, aj keď vás stál väčšiu čiastku.

Otázky a odpovede

Podľa čoho vyberať bronzer?

Bronzer by ste mali vyberať podľa vášho tónu pleti, aby ste dosiahli očakávaný výsledok a nevyzeralo to, že máte na tvári šmuhu. Vyrábajú sa odtiene s ružovými podtónmi, čisto hnedá alebo zlatistej farby, aby si tak každý vybral.

Následne sa rozhodnete, aká konzistencia vám bude najviac vyhovovať. Pokiaľ začínate, určite odporúčame klasický púdrový bronzer, pokročilejší môžu vyskúšať krémovú či tekutú verziu, ktorá má o niečo zložitejšiu aplikáciu, za to ale dodá prirodzený lesk.

Aké všetky funkcie má bronzer?

Okrem pridania bronzu dokáže vytvarovať kontúry, čím bude vaša tvár pôsobiť užšia. Opálená pleť sa bude skvele lesknúť na slnku a dodá vám šťavnatosť. V zime tento efekt oceníte hlavne, pokiaľ bývate bledí a potrebujete dodať trochu života.

Ako na správnu aplikáciu bronzera?

Bronzer aplikujte pomocou umelého skoseného štetca, v prípade tekutého či krémového variantu je možné použiť prsty či hubku. Miesto, kam máte bronzer dať, spoznáte tak, že vsajete kožu do „rybičky” a nanesiete do priehlbiny. Okrem miesta pod lícnou kosťou je možné bronzer aplikovať aj na hranu nosa, brady alebo čela, pokiaľ ich chcete vytvarovať. S množstvom radšej šetrite a postupne pridávajte, aby ste to neprehnali.

Záver

Pre dokonalý make-up look by vám v kozmetickej zbierke nemal chýbať bronzer, ktorý pleti dodá šťavnatý a opálený vzhľad, navyše ju jemne vykonturuje. Pokiaľ si priamo nechcete kupovať bronzer, stačí si zaobstarať púder tmavšieho odtieňa, bude mať úplne rovnaký efekt. Hodiť sa vám bude predovšetkým v lete, kedy sa bude krásne lesknúť odrazom zo slniečka. V zime ho využijete na bledú tvár, ktorú tak oživíte.


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo