Biolampy

Biolampa je zdrojom svetelného žiarenia. Svetlo sa na liečbu využíva od nepamäti, snáď každá pozná príslovie, kam nemôže slnko, tam pomôže lekár. Súčasný trh však ponúka oveľa modernejšie možnosti, ako svetelnú terapiu využívať. Biolampy využívajú svetlo, ktoré je schopné preniknúť hlboko do tkaniva, na rozdiel od slnečného žiarenia tak nepôsobí iba povrchovo. Biolampa potom neprodukuje škodlivé UV žiarenie.

Biolampy sa používajú v mnohých oblastiach. Svetlo, ktoré biolampy produkujú, využíva 3 mechanizmy účinku. Hlavný je účinok analgetický, biolampa vám môže veľmi úspešne zbaviť bolesti. Protizápalový účinok ničí pôvodcu zápalových ochorení a urýchľuje hojenie.

Biostimulačný efekt aktivuje regeneračné mechanizmy v ľudskom organizme. Biolampu tak môžete využiť v mnohých odvetviach medicíny a jej používanie nie je ani nijako obmedzené vekom. Biolampa je úplne bezpečná pre deti i dospelých.

Porovnať ceny biolámp

Typy

Biolampy možno všeobecne rozdeliť do dvoch skupín na univerzálne a špecializované. Typ lampy má vplyv predovšetkým na pomer cena/výkon.

  • Univerzálne – tieto lampy sú vhodné na bežné domáce používanie. Univerzálne lampy sú cenovo dostupnejšie a použiť ich môžete na rôzne problémy. Jednotlivé modely sa od seba nijako zásadne neodlišujú a pri výbere je tak vhodné zamerať sa iba na overeného výrobcu.
  • Špecializované – lampy, ktoré sa špecializujú iba na jeden daný účel. Na špecializovanú biolampu narazíte iba na špecializovaných pracoviskách. Obstarávacia cena je v tomto prípade mnohonásobne vyššia.

Špecializované lampy sa podľa účinkov delia do 3 hlavných skupín:

  • Biostimulačný – podporuje regeneráciu a vývoj buniek a tkanív
  • Protizápalové – zvyšuje obranyschopnosť imunitného systému a zabraňuje zápalovým prejavom
  • Analgetické – potláča bolesť, stimuluje endorfíny

Výkon

Výkon lampy je udávaný v pomere na plochu a nájdete ho pod jednotkou mW/cm2. Výkon označuje, aké silné svetlo pôsobí na 1 cm2 kože. Vhodnú veľkosť plochy je treba vyberať s ohľadom na vaše zdravotné problémy.

Filtre

Univerzálne biolampy využívajú rôzne farebné filtre. Každý z filtrov je vhodný na iný účel používania. Každý z filtrov má totiž inú vlnovú dĺžku.

  • Žltý filter – tento filter je univerzálny a použiť ho môžete za každého účelu.
  • Červený filter – používa sa na liečbu nezápalových stavov, dokáže uvoľniť zablokovanú energiu a pozitívne pôsobí aj na ľudské zmysly.
  • Modrý filter – tento filter sa používa na liečbu zápalových stavov.
  • Zelený filter – pomôže pri liečbe dýchacích ťažkostí. Liečiť s ním môžete astmu, alergiu alebo cievne ochorenia. Navodzuje pocit uvoľnenia a rovnováhy.
  • Oranžový filter – používa sa pri problémoch s orgánmi. Obzvlášť je vhodný pri problémoch s močovým mechúrom, obličkami a problémami s črevami. Používa sa aj pri kŕčových stavoch, prehrieva organizmus.
  • Fialový filter – pozitívne pôsobí na nervový systém, pokožku a dýchacie cesty.
  • Biely filter – podporuje činnosť nervov. Je vhodný pri vyčerpaní a únave. Používa sa aj pri poruchách trávenia či chorobách žlčníka.

Pulzný režim

Pulzný režim sa odvíja od používaného typu žiarovky. Biolampy môžu byť vybavené LED diódami alebo halogénovou žiarovkou. Za lepšiu voľbu je možné považovať biolampy s LED diódami, ktoré majú funkciu pulzácie. Vďaka tomu sú lampy účinnejšie aj šetrnejšie a používať ich môžete v niekoľkých frekvenciách. Výhodou LED žiaroviek je tiež oveľa dlhšia životnosť.

Napájanie

Biolampy využívajú dve podoby napájania. Zaobstarať môžete klasickú elektrickú lampu, ktorú je nutné zapojiť do siete. Druhou možnosťou sú lampy akumulátorové. Obe varianty majú svoje klady a zápory. Akumulátorovú lampu môžete použiť prakticky kdekoľvek, ale bude fungovať iba obmedzenú dobu. Elektrická lampa vydrží oveľa dlhšie, avšak nutné je jej zapojenie do elektrickej zásuvky.

Príslušenstvo

Pohodlné používanie vám zaistí praktické príslušenstvo. Biolampu budete používať po dube 10 – 15 minút a vďaka rôznym stojančekom ju nebudete musieť držať po celú dobu v ruke.

  • Držiak k stolu – praktický držiak môžete pripevniť k stolu.
  • Stojanový držiak – býva často priamo súčasťou balenia. Vďaka držiaku nebudete musieť lampu držať v ruke, ale často budete nútení vydržať v rôznych nie príliš pohodlných polohách.
  • Držiak s popruhom – vďaka popruhu môžete lampu nosiť priamo na tele. Na tieto držiaky však narazíte skôr výnimočne.

Značka

Biolampu ponúka niekoľko výrobcov. Pri výbere by ste sa mali vždy zamerať iba na biolampy opatrené certifikáciou. Pri týchto výrobkoch máte 100% istotu, že je požívanie lampy skutočne bezpečné. Medzi jedny z najobľúbenejších patria biolampy spoločnosti Biotherapy.

Cena

Na pomer kvalita/cena má vplyv typ lampy. Dostupné sú biolampy vhodné na domáce používanie. Tu sa obstarávacia cena pohybuje v rozmedzí 86 – 1279 eur. Kvalitnú biolampu kúpite za cca 255 eur. Cenu ovplyvňujú najmä použité technológie, ale aj doplnkové príslušenstvo. Biolampy vhodné pre profesionálov možno kúpiť za cenu začínajúcu na cca 853 eur. Tieto lampy však nájdete iba v špecializovaných predajniach.

Porovnať ceny biolámp

Otázky a odpovede

Do akej hĺbky je schopné polarizované svetlo preniknúť?

Polarizované svetlo môže preniknúť až 6 cm pod kožu. Vďaka tomu môže blahodárne pôsobiť na bunky celého tela a podporí aj ich zdravý vývoj. Biolampa neprodukuje teplo a je tak úplne bezpečná, použiť ju tak môžete aj v prípade najmenších detí.

Kde všade biolampa pomáha?

Biolampy majú skutočne široké využitie. Používajú sa pri fyzioterapiách aj rehabilitáciách. Pomocou biolampy zmenšíte opuchy a urýchlite hojenie. Biolampa zmierňuje svalové napätie a pomôže pri bolestivých kŕčoch.

Biolampa sa používa na zmiernenie bolestí, odstraňuje stuhnutosť svalov a zmierni reumatické bolesti. Pomocou biolampy urýchlite hojenie rán a znížite aj viditeľnosť jaziev, kŕčových žíl alebo napríklad popálenín. Tieto lampy majú svoje využitie aj v kozmetike. Biolampa vás zbaví celulitídy, pomôže vyhladiť vrásky, omladí a osvieži pleť.

Je biolampa vhodná pre všetkých?

Hoci biolampa pomôže v mnohých oblastiach, nie je vhodná pre každého. Biolampy by nemali používať epileptici. U nich môže lampa vyvolať epileptický záchvat. Nie je možné ju používať ani na liečbu zhubných nádorov. Biolampou môžete liečiť pooperačné jazvy, nie je možné ju používať ihneď po zákroku. Biolampu by nemali používať ani tehotné ženy.

Záver

Biolampa je vhodná pre tých, ktorí sa pravidelne a radi starajú o svoje zdravie. Aby bola biolampa funkčná a bezpečná, nemala by pri jej robení hrať hlavnú úlohu cena, ale kvalitný výrobca. Dôležité je zamerať sa iba na výrobky, ktorým nechýba certifikácia.

Na trhu bohužiaľ nájdete aj mnoho lacných nekvalitných výrobkov, ktorých používanie môže byť v lepšom prípade neúčinné a v tom horšom dokonca nebezpečné. Preto uprednostňujte biolampy značiek Biostimul, ActiveBio alebo Medilight.


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo