Brúsky na nechty

Brúska na nechty je modernejší, rýchlejší, príjemnejší a kvalitnejší spôsob, ako dosiahnuť krásne nechty v pohodlí domova. V domácom prostredí sa väčšina žien stará o nechty pomocou pilníkov, čo je zdĺhavá, mnohokrát aj niekoľkohodinová práca.

Často sa vám ani nepodarí dosiahnuť rovnomerný tvar všetkých nechtov. Pomocou brúsky bude všetko hotové do 30 minút. V začiatkoch bude pravdepodobne brúsenie nechtov ťažšie, vo chvíli, keď sa vám podarí získať ten správny grif, pôjde všetko, ako po masle.

Pri výbere brúsky sa zamerajte na početnosť používania, materiál aj tvar frézok. Dôležitý je aj počet otáčok, či dostupnosť náhradných dielov.

Porovnať ceny brúsok

Typy

Pred nákupom treba zvážiť kto všetko a ako často bude brúsku na nechty využívať. V prípade, keď bude slúžiť brúska iba vám a bude modeláž vykonávať menej často, vystačíte si s lacnejšou základnou brúskou. Tie, ktoré potrebujú brúsku aj na komerčné využitie, alebo budú nechty upravovať bežne viacerým osobám, budú potrebovať skôr profesionálny prístroj.

Na domáce využitie

Lacnejšie brúsky majú menší počet otáčok aj nižší výkon. Ich konštrukcia väčšinou neumožňuje brúsku používať v prašnom prostredí. Vďaka tomu vyžadujú občasnú údržbu, kedy treba brúsku od prachu očistiť, aby nedošlo k zadretiu motorčeka.

Na profesionálne využitie

Brúsky zvládnu náročnejšiu prevádzku predovšetkým vďaka väčšiemu výkonu a počtu otáčok. U týchto výrobkov by vás mala zaujímať aj hlučnosť a dlhšiu prácu uľahčí aj ergonomická rukoväť. Prach, ktorý pri brúsení vzniká, je možné ihneď odsávať a nemusíte sa obávať prípadného zanesenia motorku.

Frézky

Súčasťou balenia by mali byť aj náhradné frézky, práve tými budete brúsenie vykonávať. Frézky patria medzi základné príslušenstvo, ktoré budete pravidelne dokupovať, vďaka tomu môžete vyskúšať viac tvarov aj hrubostí.

Frézky sa líšia práve tvarom a vyrobené môžu byť hneď z niekoľkých rôznych materiálov. Najmä v prípade, keď vyberáte brúsku iba na osobné využitie, nemusíte využiť všetky typy frézok. Preto je vhodné vedieť aspoň niekoľko ich základných parametrov.

Jednotlivé frézky majú odlišnú hrubosť, v závislosti od hrubosti sa používajú každá iným spôsobom.

Hrubá frézka

Hrubá frézka by mala byť základným vybavením každej brúsky. Táto frézka odstráni materiál gélových nechtov. S jej pomocou odstránite aj rôznu dekoráciu ako kamienky alebo trblietky.

Pri používaní hrubej frézky odletujú hrubšie nečistoty, ktoré nepoletujú vzduchom. Hrubé frézky môžu mať rôzne tvarované drážky a môže sa vám stať, že budete musieť vyskúšať viac tvarov, než narazíte na ten, ktorý vám bude vyhovovať najviac.

Jemná frézka

Jemnejšie frézky sú určené na čistenie a podbrusovanie. Poznáte ju podľa skosených strán, vďaka ktorým je brúsenie presnejšie.

Špeciálna frézka

Úplne odlišný tvar má frézka, ktorá je určená na odstránenie nechtovej blanky aj na úpravu nechtového valu. Pri tejto frézke sa viac ako inokedy zamerajte na výrobný materiál. Vhodným materiálom je diamant alebo zafír.

Nadstavec na brúsne valčeky

Nástavce na brúsne valčeky sú predávané po viacerých kusoch a odlišujú sa rovnako ako pilníky hrubosťou. Ide o príslušenstvo na jedno použitie a to z hľadiska hygieny. Každá zákazníčka by mala byť ošetrená jedným nástavcom.

Materiál frézky

Pri výbere frézky narazíte na rôzne materiály. Výber správneho materiálu je veľmi dôležitý, pretože pri nevhodne zvolenom materiáli riskuje poškodenie nechtu. Pri výbere materiálu je nutné zohľadniť, či budete upravovať prírodné alebo umelé nechty.

  • Karbid – je materiál určený na úpravu gélových nechtov
  • Titan – najtvrdší materiál, ktorý si poradí aj s akrylátovými nechtami.
  • Zafír a diamant – tieto materiály voľte v prípade, že budete upravovať prírodné nechty. Okrem nechtov sa tieto materiály využívajú aj na odstránenie stvrdnutej kože a úprave nechtového valu. Diamant je o niečo málo tvrdší ako zafír, ktorý patrí k tej najšetrnejšej možnosti.
  • Papier – z tohto materiálu sú vyrobené jednorazové nástavce. Výhodou je nízka obstarávacia cena a výber z 3 hrubostí.

Výkon

Výkon sa v prípade brúsky na nechty odvíja podľa počtu otáčok. Kvalitná brúska by mala mať možnosť otáčky regulovať, vďaka čomu ju môžete používať mnohými spôsobmi. Kvalitná brúska vhodná na domáce používanie by mala mať cca 30 000 ot/min. Profesionálne brúsky majú aj 40 000 ot/min.

Značka

Výrobca je v prípade brúsky na nechty dôležitý aj z hľadiska nákupu náhradných dielov. U tých by vás mala zaujímať aj cena, pretože aj z tohto hľadiska je jednotlivé značky líšia. Samozrejmosťou by mala byť aj záruka alebo pozáručný servis. K obľúbeným brúskam patria výrobky značky ISO, Promed, Beautylushh, Allepaznokcie a ďalšie.

Cena

Najlacnejšie minibrúsky, ktoré majú podobu pera, kúpite od 10 eur. Aj v tejto kategórii je možné nájsť pomerne kvalitné výrobky, ktoré umožňujú regulovať rýchlosť. Súčasťou balenia sú koncovky aj nástavce.

Od 20 eur sú k dostaniu prvé elektrické brúsky, ktoré sú ideálne pre domáce použitie. Brúsky umožňujú výmenu frézok aj zmenu rýchlosti. Niektoré brúsky umožňujú zmenu smeru otáčania. Cena profesionálnych brúsok sa pohybuje od 60 – 120 eur.

Porovnať ceny brúsok

Otázky a odpovede

Akým spôsobom sú brúsky na nechty napájané?

Najmenšie domáce brúsky je možné napájať pomocou ceruzkových batérií. Tieto výrobky však spravidla neumožňujú dokúpiť ďalšie frézky a mnohokrát ani neumožnia výmenu batérií. Životnosť brúsky je teda daná iba životnosťou batérií.

Naraziť však môžete aj na výnimky. Pokiaľ teda budete vyberať brúsku na ceruzkové batérie, zistite si najskôr veľmi starostlivo, čo všetko vám brúska umožní. Oveľa kvalitnejšie sú elektrické brúsky, ktoré umožňujú výmenu frézok a oceníte aj ich ďalšie funkcie. Aj táto kategória prináša jednoduchšie modely ideálne na domáce použitie.

Ako vybrať správnu frézku?

Výber frézky nemusí byť v začiatkoch úplne jednoduchý. Orientovať sa môžete podľa farby prúžku, ktorým by mali byť kvalitné frézky označené. Frézky so žltým prúžkom sú určené pre prírodné nechty. Pomocou frézky s červeným prúžkom odstránite aj upravíte gélové nechty. Modrým prúžok je určený frézam, ktoré pracujú s UV gélom.

Frézky s čiernym alebo zeleným prúžkom využije na starostlivosť o akrylové nechty či polygél. A k dostaniu sú aj frézky s fialovým prúžkom, ktoré sú vhodné na úpravu prírodných nechtov, odstránite s nimi gél lak a vykoná drobné úpravy akrylovej či gélovej modeláže.

Majú brúsky na nechty nejaké funkcie?

Jednou zo základných funkcií je zmena chodu. Táto funkcia má vplyv na pohodlie a umožní vám poskytnúť kvalitnú starostlivosť obom rukám. Drahšie brúsky sú doplnené aj o odsávaní prachu. U týchto typov oceníte aj tichý chod či minimum vibrácií.

Záver

Brúska na nechty nie je len pomocník, vďaka ktorému docielite ideálny tvar vašich nechtov. Používať ju môžete na odstránenie nechtovej kožičky či zrohovatenej kože na nohách. Aby brúska dobre slúžila, nemali by ste zabudnúť ani na pravidelnú údržbu, to je, odstraňovanie prachu. Pomôcť vám môže vlhčená handrička aj vysávač.


Zdroj: www.professionail.sk

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo