Odžmolkovača

Žmolky sú nevzhľadné uzlíky, ktoré vznikajú pri pravidelnom používaní vplyvom opotrebenia materiálu. Tieto nevzhľadné guľôčky môžete nájsť na akejkoľvek časti oblečenia, najčastejšie však tam, kde dochádza k treniu, teda v podpazuší, na ramenách, vnútornej strane rukávov alebo na spodných lemoch. Žmolky sa môžu časom objaviť prakticky na akomkoľvek materiáli, najčastejšie sú však problémom pletenín.

Porovnať ceny Odžmolkovač

Ako odstrániť žmolky?

Žmolky k oblečeniu jednoducho bohužiaľ patrí, k ich tvorbe pomáha aj zlé prania. Tvoriť sa tak budú v prípade, že zvolíte nevhodnou teplotu, prací program alebo nekvalitné prací prostriedok. Ale ani správny postup prania vám bohužial ich tvorbe časom nezabráni. Žmolky nie je ťažké z oblečenia odstrániť, existuje celý rad viac či menej účinných spôsobov a vychytávok.

Odstrániť ich môžete napríklad pomocou nožníc, kedy je jednoducho ostríhate. Tento spôsob môžete voliť v prípade, že sveter alebo iný odev obsahuje len niekoľko väčších žmolkov. Skúsiť to môžete aj pomocou žiletky alebo klasického holiaceho strojčeka. Nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob, je nutné ich odstraňovať opatrne, aby nedošlo k rozstrihnuté alebo rozrezaní oblečenie.

Poškodené oblečenie prechádzajte jemným brúsnym papierom alebo silonkami. Šmirgľový papier je vhodnejšie na hrubšie a pevnejšie látky, silonky potom pomôžu ošetriť látky z jemných tkanín. Ďalšou možnosťou je použitie izolepy alebo lepiace pásky a poslúžiť vám môže tiež kefu.

odstranění žmolků

Odstránenie žmolkov – na pravej strane pred a na ľavej strane po použití odžmolkovača

späť na obsah ↑

Odžmolkovač

Najlepšie vám s údržbou vášho šatníkov pomôže odžmolkovač. Jedná sa o malý ale účinný a praktický prístroj, vďaka ktorému ľahko odstránite žmolky z akéhokoľvek materiálu. Tieto prístroje sú k látkam šetrné a nemusíte sa preto báť, že dôjde k poškodeniu látky.

Vďaka zabudovanému rotačnému nožmi sa zbavíte nielen žmolkov, ale aj chumáčikov alebo jemných vlákien. Odžmolkovač môžete použiť na oblečenie, ale aj na sedacie súpravy, koberce, závesy, prikrývky atď.

Odstraňování žmolků pomocí elektrického odžmolkovače

Odstraňovanie žmolkov pomocou elektrického odžmolkovača

späť na obsah ↑

Ručný alebo elektrický

Odžmolkovač je v predaji celý rad, vyberať môžete medzi klasickým ručným a drahším, ale účinnejším elektrickým.

Ručné odžmolkovač – tento typ môžete nájsť tiež pod pojmom kefa na oblečenie. Ide buď o klasický kefa, vďaka ktorému môžete odstrániť nielen žmolky, ale aj chlpy, vlasy alebo drobné nečistoty. Ďalšia možnosť je kefa, ktorý odstraňuje žmolky pomocou noža.

K dostaniu je v niekoľkých prevedeniach a jeho využitie je skôr príležitostné. Je to lacnejšie a tiež menej účinná a pracnejšie variant.

Ruční odžmolkovač

Ručné odžmolkovač

Elektrický odžmolkovač – je k dostaniu v mnohých rôznych prevedeniach a veľkostiach. Jedná sa o malé a skladné prístroje, ktoré môžete pribaliť na cesty alebo ich nosiť napríklad v kabelke. Vyberať môžete z dvoch typov a to batériových a akumulátorových.

Nevýhodou akumulátorových môže byť nutnosť dobíjanie a teda prístup k elektrike, v prípade batériových je vhodné myslieť na náhradné batérie. Oba typy však odstráni žmolky bezpečne a rýchlo.

Elektrický odžmolkovač Philips

Elektrický odžmolkovač Philips

späť na obsah ↑

Typy nožov

Odžmolkovača odstraňujú žmolky pomocou noža. Elektrické prístroje majú v sebe zabudovaný rotačný nôž z ocele, drahšie modely potom majú čepele keramické. Ručné typy zvyčajne obsahujú jeden nôž. Niektoré ručné typy sú k dostaniu s nástavcami s rôznou výškou noža. Nástavca tak môžete vymieňať podľa toho, z akého materiálu žmolky odstraňujete.

Tiež elektrické typy mnohokrát umožňujú meniť nástavce a môžete tak zakúpiť modely obsahujúce náhradné vejár s nožmi. Ďalšou možnosťou sú potom typy, ktoré umožňujú meniť nastavenie výšky noža.

Elektrické nože odžmolkovače

Rotačné elektrické nože u odžmolkovača

späť na obsah ↑

Batérie

Najčastejšie sa stretnete so modelmi napájanými pomocou klasických tužkových batérií. Tu je nutné počítať s kratšou životnosťou a nutnosťou batérie meniť.

Pohodlnejšie tak sú odstraňovače žmolkov s vstavaným akumulátorom. Tieto typy sú dodávané s nabíjačkou a patrí k tým drahším. V prípade akumulátoroch modelov dajte pozor na to, či sú dodávané s akumulátorom.

Tip: Pokiaľ nebude prístroj dlhšiu dobu používať, tak batérie vyberte. Vybité batérie zo spotrebiča odstráňte a bezpečne ich zlikvidujte.
späť na obsah ↑

Vlastnosti, parametre, funkcia

Niektoré modely Odžmolkovač majú tiež viac úrovní nastavenia ochrany odevov a sú vybavené funkciou bezpečnostného automatického vypnutia.

Žmolkovače sú malé strojčeky, ktoré nemajú žiadne špeciálne funkcie. Jednotlivé typy sa od seba líšia hlavne priemerom Odžmolkovač plochy. Menšie strojčeky majú priemer hlavy cca 4 cm, veľké potom môžu mať priemer až 10 cm.

Z hľadiska ľahkého používania sa môžete zamerať snáď len na ergometria jednotlivých typov, teda na to, ako ľahko sa vám budú držať. Odžmolkování zaberie nejaký čas a práca s Odžmolkovač by teda mala byť pohodlná.

Odstránené žmolky sa hromadia do zbernej odnímateľnej nádoby, ktorú je nutné po naplnení vysypať. Väčší prehľad vám poskytne priehľadný zásobník. Pri kúpe si teda vyskúšajte, ako ľahko sa zásobník vysypáva. Ľahšie čistenie vám poskytne tiež rozoberateľná hlavice. Vďaka nej je čistenie stroja veľmi jednoduché.

Niektoré drahšie modely majú tiež viac úrovní nastavenia ochrany odevov a sú vybavené funkciou bezpečnostného automatického vypnutia.

späť na obsah ↑

Značky

Čo sa týka kvalitných a overených výrobkov môžete sa spoľahnúť na značky Bravo, Sencor, Eta, Tefal, Philips, Leifheit a ďalšie.

Bravo B-4633

Používanie tohto odžmolkovača je veľmi jednoduché. S jeho pomocou odstránite žmolky zo všetkých druhov tkanín. Má odnímateľný zásobník na textílií a napájanie zo siete aj z akumulátora. Výdrž akumulátora je až 40 minút, príkon 5 W.

Napájaný môže byť zo siete aj z akumulátora. Využíva princípe rotujúceho vejára a plasticky ohybného sitká. Žmolok sa dostane do sita a rotujúce vejár ho odsekne a nasaje. K dostaniu je v niekoľkých farebných prevedení.

Bravo B 4633

Bravo B 4633


Leifheit Odžmolkovávač 80029

Odžmolkování zaisťujú ostré čepele z nehrdzavejúcej ocele chránenej krytom, ktorý možno nastaviť na 3 stupne pre použitie na rôzne druhy látok. Strojček disponuje priehľadnou odnímateľnou nádobkou, do ktorej sa zachytávajú vlákna a žmolky odstránené z tkaniny.

Odžmolkovač je ihneď pripravený na použitie. Súčasťou balenia sú aj 2x batérie AA a čistiaca kefka pre starostlivosť o žiletky.


ORAVA LR-100 BB

Orava LR-100 účinne odstraňuje žmolky zo všetkých druhov tkanín. Na tele má umiestnenú svetelnú kontrolku sieťového pripojenia. Odnímateľnú priesvitnú nádobku na žmolky kedykoľvek vyprázdnite.

Pre pohodlné používanie má zabudovaný nabíjací akumulátor, ktorý vydrží na jedno nabitie 45 až 60 minút. Doba nabíjania je približne 10 hodín.

späť na obsah ↑

Cena

Odžmolkovača sú skvelými pomocníkmi, ktorí vám pomôžu udržať perfektný vzhľad vášho oblečenia a tiež ostatného textilu v domácnosti. Ich cena nie je nijako vysoká, kvalitné výrobky kúpite už za cenu okolo 15 EUR. Všeobecne sa cena týchto výrobkov pohybuje v rozmedzí 2 – 20 EUR.

Porovnať ceny Odžmolkovač

Pri nákupe tohto výrobku sa zamerajte nielen na cenu, ale aj na kvalitnú značku, výdrž batérie a dobu nabíjania. Kvalitné výrobky by mali byť pre lepšie čistenie ľahko rozoberateľné, výhodou je potom možnosť výmeny nástavcov a v neposlednom rade noža vyrobené z kvalitných materiálov dlhej životnosti.

Tip: Zaujali vás odžmolkovača? V prípade, že už nejaký doma máte, tak by vás mohol zaujímať aj ryžovar alebo rýchlovarnej kanvice. Napísali sme o nich celú kategóriu a test. Pre rodičov novorodencov máme recenzie monitorov dychu.

Ako sa vám páči tento článok? Pomohol vám?

​​

      Budeme radi za váš komentár. Píšte prosím slušne a s pridanou hodnotou. Komentáre schvaľuje správca.


    Komentáre / diskusie / hodnotenie

    GDPR: Sme správcami údajov a chránime osobné údaje v súlade so zákonom 101/2000 Z. z. o ochrane osobných údajov a zásadami obsiahnutými v smernici EÚ 95/46/ES. Po odoslaní komentára spracúvame tieto údaje - meno, e-mail a IP adresu. E-mail používame na odoslanie informačnej správy o tom, že niekto odpovedal na vašu požiadavku. Na iné účely ho nepoužívame. IP adresu sledujeme na ochranu pred spamom. Ak chcete odstrániť svoje údaje, kontaktujte nás na adrese info@recenzer.sk