Zastrihávače

Zastrihávače vlasov a fúzov sú unikátne prístroje doplnené o celý rad príslušenstva, ktoré využijete doslova pri starostlivosti o celé telo. Tí, ktorí sa s prístrojom naučia dobre pracovať, už vďaka nim nebudú musieť využívať služby kaderníkov. Rôzne nástavce vám umožnia zvoliť dĺžku strihu v rozmedzí 1 – 40 mm.

Pred výberom samotného prístroja však dobre zvážte, aký veľký počet príslušenstva naozaj využijete. Tí, ktorí sú zvyknutí napríklad na dĺžku vlasov 1 cm, nebudú potrebovať ďalšie nástavce a vystačia si aj s lacnejším prístrojom. Okrem vlasov však prístroj využijete aj pri starostlivosti o fúze, zbavíte sa chĺpkov v nose aj ušiach, pomocou prístroja upravíte obočie a niektoré modely je možné použiť na odstránenie chĺpkov na celom tele.

Porovnať ceny zastrihávačov

Typy

Pred výberom dobre zvážte, za akým účelom zastrihávač kupujete. Tento prístroj je k dostaniu v niekoľkých rôznych veľkostiach, líšia sa spôsobom použitia aj obstarávacou cenou.

Zastrihávač fúzov

Je určený iba na zastrihovanie fúzov, prístroj umožňuje natavenie presnej dĺžky fúzov a obrysu zostrihu. Samotné nastavenie je jednoduché, na tento účel môžete využiť páčku alebo koliesko.

Týmto zastrihávač odstránite rôzne dlhé aj silné fúzy. Mnohé zastrihávače umožňujú používanie ďalšieho príslušenstva. Pomocou rôznych nástavcov môže fúzy upraviť do rôznych dĺžok, ďalšie nástavce je možné použiť na zastrihnutie vlasov či chĺpkov na tele.

Zastrihávač vlasov

Zastrihávač vlasov je väčší prístroj, ktorý funguje na rovnakom princípe. Na rozdiel od prvého typu však disponuje ešte väčším množstvom vymeniteľných hlavíc. Tie využijete na rôzne dlhé strihy.

Zastrihávač chĺpkov

Sú označované aj ako hygienické zastrihávače. Vďaka rôznym nástavcom je možné ich použiť na úpravu a zastrihnutie chĺpkov kdekoľvek na tele.

Multifunkčný zastrihávač

Ide o najobľúbenejší typ, ktorý kombinuje možnosti všetkých predošlých typov. Prístroje sú síce drahšie, ale poslúžia vám pre akúkoľvek úpravu zovňajšku.

Napájanie

Prístroje sú k dostaniu v elektrickej aj akumulátorovej podobe. Obe možnosti nájdete pri rôzne kvalitných modeloch, a to aký spôsob vám bude vyhovovať viac, je viac-menej na každom. Ak si nie ste istí, ktorú možnosť zvoliť, môžete vybrať prístroj, ktorý kombinuje obe možnosti.

  • Elektrické – v tomto prípade sa nezaobídete bez elektrickej zásuvky. Pri používaní vás môže limitovať dĺžka prívodného kábla. Elektrické zastrihávače sú už skôr zastúpené iba medzi profi prístrojmi. Tie sú konštruované tak, aby vydržali náročnejšiu prevádzku. Prístroje sú výkonnejšie a ich cena býva vyššia.
  • Nabíjací – pre bežné domáce používanie je možné kúpiť skôr akumulátorové prístroje. Možno ich používať kdekoľvek, sú ideálne na cesty. V závislosti od typu a ceny sa líšia výdržou batérie. Tá býva v rozmedzí desiatok minút až niekoľko hodín.
  • Batérie – súčasťou malých hygienických zastrihávačov sa o chod starajú klasické batérie.

Materiál

Zastrihávače sú väčšinou vyrobené v kombinácii niekoľkých materiálov, a to plastu, kovu a keramiky. Dá sa povedať, že nezáleží ani tak na tom, z čoho je vyrobené telo prístroja, tým najdôležitejším je výrobný materiál čepieľok. To z čoho sú brity vyrobené, má vplyv na presnosť oholenia a určuje aj to, či môže prístroj prísť do styku s vodou.

  • Nerezová oceľ – brity vyrobené z ocele sú veľmi ostré. Prístroje sú lacnejšie, môžu sa dostať do kontaktu s vodou. Nevýhodou je skutočnosť, že sa časom otupí.
  • Titan – jedná sa tiež o často používaný materiál. Brity sú kvalitnejšie, a ich životnosť je dlhšia.
  • Keramika – hoci sú považované za najkvalitnejšie, bývajú keramické brity lacnejšie ako brity titánové. Pri používaní sa zahrievajú minimálne, majú dlhšiu životnosť, nesmú sa však dostať do kontaktu s vodou.

Funkcia

Pri zastrihovaní je možné využiť niekoľko funkcií, najčastejšie narazíte na:

  • Indikátor stavu batérie – s jeho pomocou budete vždy vedieť, kedy je potrebné zastrihávač dobiť.
  • Rýchlonabíjanie – praktická funkcia, s pomocou ktorej prístroj v priebehu niekoľkých minút nabijete tak, aby ste ho mohli použiť aspoň na jedno použitie.
  • Displej – LED displejom disponujú skôr drahšie prístroje, vďaka nemu bude ovládanie ešte jednoduchšie.
  • Laserové navádzanie – pri zastrihovaní budete sledovať červenú líniu svetla. Zastrihnutie bude symetrické a ostré.

Značka

Poprednými výrobcami prístrojov určených na starostlivosť o telo sú Babyliss a Remington. Obľúbené sú aj prístroje Braun, Philips alebo Panasonic.

Cena

Najlacnejšie sú hygienické zastrihávače, ktoré je možné kúpiť za menej ako 40 eur. Do 40 eur je možné kúpiť aj väčšie zastrihávače, ktoré majú menší počet nástavcov aj funkcií.

Náročnejší užívatelia môžu doma používať vybavenejšie prístroje, ktorých cena sa pohybuje okolo 80 eur. Za cenu vyššiu ako 80 eur je možné zaobstarať najkvalitnejšie prístroje, ktoré ustojí aj náročnú prevádzku. Tieto zastrihávače plne využijú iba profesionáli.

Porovnať ceny zastrihávačov

Otázky a odpovede

Môžu zastrihávače prísť do kontaktu s vodou?

Niektoré zastrihávače je možné používať v sprche, iné do kontaktu s vodou prísť nesmú. Všímať si musíte niekoľko parametrov. Prístroje označené ako umývateľné, umožňujú používať vodu na čistenie čepieľok. Samotné telo prístroja však do kontaktu s vodou prísť nesmie.

Prístroje, ktoré sú označené ako vodeodolné už ustoja menší kontakt s vodou, nemožno ich však používať v sprche. Do sprchy môžete vziať iba prístroj označený ako vodotesný, alebo overte stupeň krytia, ktorý by mal byť minimálne IP7.

Aké príslušenstvo je možné využiť?

Najdôležitejším príslušenstvom sú nástavce, ktoré sú bežnou súčasťou balenia. S rastúcou cenou prístroja rastie aj počet týchto nástavcov. Ďalšie nástavce vám umožnia použiť zastrihávač na odstránenie chĺpkov v ušiach alebo nose.

Pomocou planžetovej hlavy oholíte celé telo do hladka. U dobíjacích zastrihávačov je súčasťou balenia nabíjačka. Jednoduchšia je káblová nabíjačka, pri drahších prístrojoch plní nabíjačka aj funkciu stojanu. Okrem tohto základného vybavenia, môžete kúpiť zastrihávač, ktorého súčasťou je aj puzdro na uskladnenie či prenášanie.

Akým spôsobom je možné strojček čistiť?

Údržbu by ste mali vykonávať po každom použití. Najmenej práce budete mať s vodotesným prístrojom, ktorý môžete umyť pod prúdom vody.

Súčasťou balenia by mal byť aj špeciálny štetec, ktorý využijete na odstránenie chĺpkov v nadstavcoch. U niektorých prístrojov môžete využiť aj funkciu odsávania. Súčasťou takýchto zastrihávačov je aj špeciálna komora, do ktorej sa chĺpky alebo vlasy zachytávajú. Tú po skončení úpravy svojho vzhľadu jednoducho vysypete.

Záver

Na použitie na celé telo je najlepšie zvoliť multifunkčný zastrihávač. Tieto prístroje sú vybavené nástavcami vhodnými na starostlivosť o vlasy, fúzy aj chĺpky. Pred nákupom si určite, ktoré nástavce skutočne využijete, od počtu príslušenstva sa odvíja obstarávacia cena.

Na domáce použitie si vystačíte s akumulátorovým prístrojom, podľa toho, či budete chcieť zastrihávač používať v sprche sa zamerajte na vodeodolnosť či stupeň krytia. Podceniť by ste nemali ani výrobný materiál čepelí, ktorý určuje životnosť prístroja.


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo