Bieliace pasiky na zuby

V priebehu rokov zuby každého postupne žltnú. Na vine je nielen nekvalitná hygiena, ale aj konzumácia niektorých nápojov, fajčenie alebo ochorenie. Každý má potom od prírody trochu iný odtieň zubov. Aby ste sa mohli pochváliť dokonale bielymi zubami, môžete používať nielen špeciálnu bieliacu zubnú pastu, ale trendom poslednej doby sa stali práve bieliace pásiky, ktoré používajú milióny ľudí po celom svete. Tieto pásky môžete používať bez obáv doma, vyhnete sa tak návšteve zubnej ordinácie, kde stojí tento zákrok nemalé peniaze.

Bieliace pásiky nakupujte vždy od popredných výrobcov. Iba u nich máte istotu, že kupujete skutočne spoľahlivé a bezpečné výrobky. Pri výbere sa môžete zamerať na zloženie a veľkosť balenia. S výberom správneho výrobku vám môžu pomôcť aj užívateľské recenzie.

Porovnať ceny pásikov

Princíp bielenia

Bieliace pásiky na zuby obsahujú koncentráciu niekoľkých účinných látok, ktoré po priamom priložení na zuby spôsobujú bielenie zubov. Prvé výsledky môžete vidieť cca po 1 týždni používania. Pred prvým použitím pásikov si pozorne prečítajte návod používania a v žiadnom prípade nenechávajte pásiky pôsobiť dlhšiu dobu, než určuje výrobca. Obvykle je nutné nechať pásiky pôsobiť po dobu 30 minút, potom pásiky odstráňte a dôkladne zuby vyčistite.

Aplikácia bieliacich pások nie je nijako zložitá. Každé balenie navyše obsahuje návod, ktorý vás postupom podrobne prevedie. Bieliace pásiky sa odporúča používať pravidelne, k dostaniu sú denné aj nočné varianty pások. Opasky sa aplikujú na čisté a suché zuby. Najprv sa odporúča pásiky umiestniť na spodné zuby, potom na zuby horné. Pri aplikácii by sa pásiky nemali dotýkať ďasien, boli by vystavené zbytočnému dráždeniu.

Nežiaduce účinky

Domáce bielenie chrupu bude pri dodržiavaní správneho postupu úplne bezpečná. Napriek tomu však niektorí používatelia uvádzajú rôzne nežiaduce účinky, ktoré však s používaním pásikov nemusia priamo súvisieť. Bieliace pásiky môžu používať iba osoby staršie ako 18 rokov. Proces bielenia by nemali podstupovať tehotné a dojčiace ženy a proces nie je vhodný ani pre osoby, ktoré trpia zápalom ďasien alebo tí, ktorí riešia problémy so zubným kazom.

Zloženie

Aby boli bieliace pásiky účinné, musia obsahovať potrebné množstvo účinných látok. Zloženie sa líši v závislosti od výrobcu, každý z nich do pásikov pridáva aj ďalšie prísady. V zložení nájdete sorbitol, peroxid vodíka, propylénglykol, SLS, oxid kremičitý. Medzi vedľajšie zložky môže patriť mentol, mäta, aloe vera, aktívne uhlie, bentonitový íl a ďalšie zložky.

  • Karbamid peroxid – je účinná látka, ktorá dokáže odstrániť škvrny pod zubnou sklovinou. Vďaka tejto účinnej látke sa môžete zbaviť nevzhľadného žltkastého odtieňa zubov.
  • Peroxid vodíka – bieliace pásky mávajú väčšinou 6% peroxidu vodíky. Je to oveľa menej ako koľko peroxidu obsahujú profesionálne prípravky. Lepšie výsledky dosiahnete s páskami, ktoré obsahujú 6 a viac percent peroxidu. Ak však riešite problémy s citlivými zubami, mali by ste siahnuť skôr po prípravkoch s nižším obsahom peroxidu vodíka.

Značka

Bieliace pásiky je možné kúpiť prostredníctvom internetu, ale zaobstarať ich môžete aj v lekárňach alebo väčších drogériách. Tieto pásiky potom môžete v niektorých prípadoch zohnať aj v zubných ordináciách alebo centrách, ktoré sa zameriavajú na dentálnu hygienu. Medzi popredných výrobcov bieliacich pások patrí My White Secret, Innovateeth, Procter & Gamble alebo VitalCare.

Cena

Cenu bieliacich pásikov určuje veľkosť balenia, kvalita produktu a pochopiteľne aj značka. Najväčší výber budete mať v prípade výrobkov s cenou od 30 – 64 eur. Za túto cenu môžete kúpiť pásiky, ktoré využijete na 14 dennú procedúru. Na trhu sú potom na zohnanie lacnejšie alebo naopak drahšie výrobky. Tým lacnejším sa odporúča skôr vyhnúť a zamerať sa iba na výrobky popredných značiek. Drahšie sú potom väčšie balenia.

Porovnať ceny pásikov

Otázky a odpovede

Ako zabrániť žltnutiu zubov?

Žltnutie zubov spôsobuje konzumácia rôznych nápojov či potravín. Najviac zuba sfarbuje káva, červené víno alebo čaj. Žltnutie ďalej spôsobuje fajčenie, konzumácia niektorých potravín či výrazne žlté korenie. Zuby môžu žltnúť aj vďaka nedostatočnej zubnej hygiene a na vine môže byť aj dedičná dispozícia.

Je používanie bieliacich pásikov na zuby bezpečné?

Bieliace pásiky na zuby sú považované za bezpečné, hoci aj v tomto prípade je možné naraziť na nevyhovujúci výrobok. Preto si pri výbere konkrétnych bieliacich pásikov zistite, aké množstvo peroxidu vodíka pásiky obsahujú. Za maximálny limit, ktorý stanovuje Európsky parlament a Rada o kozmetických výrobkoch, je považovaná hodnota do 0,1 % hm. Väčšie množstvo látky môže spôsobovať poranenie tkaniva a viesť môže dokonca k rozvoju rakoviny ústnej dutiny. Z tohto dôvodu sa zamerajte iba na certifikované výrobky popredných výrobcov, ktoré všetky potrebné normy spĺňajú.

Je možné pomocou bieliacich pások vybieliť aj umelé zuby?

Bieliace pásiky dokážu vybieliť iba prírodné zuby. S umelými zubami alebo korunkami si bieliace pásiky neporadia. Pomocou bieliacich pások nebudete môcť vybieliť ani plomby.

Záver

Pomocou zubných bieliacich pásikov môžete podľa ľubovôle podstupovať domáce bielenie chrupu. Na trhu nájdete bieliace pásiky rôznych značiek, pri výbere tých správnych sa zamerajte predovšetkým na množstvo peroxidu vodíka alebo karbamidu peroxidu. Šetrnejší spôsob bielenia ponúka pásiky s prírodným zložením. V ich prípade však bieleho chrupu dosiahnete za oveľa dlhšiu dobu a počítať musíte aj s krátkodobejším účinkom.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroj: www.bieliace-pasiky.com

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo