Držiaky na mobily

Mobilné telefóny sa pomerne rýchlo stali súčasťou nášho každodenného života. Moderné chytré telefóny navyše nie sú určené iba na telefónne hovory či písanie SMS správ, ale slúžia aj ako multimediálna pomôcka, ktorej úlohou je pobaviť aj poslúžiť.

Najmä mladšie generácie tak využívajú mobilné telefóny na komunikáciu so svetom, sledujú na ňom videá, slúžia na počúvanie hudby a samozrejme aj na hranie hier. Motoristi a turisti potom navyše ocenia na cestách sledovať mapy alebo využívať navigáciu. Športovci môžu počas tréningu využívať rôzne mobilné aplikácie, vďaka ktorým budú mať prehľad o tepovej frekvencii, spálených kalóriách atď. Všetky tieto činnosti môžete vykonávať pohodlne a bezpečne vďaka praktickým držiakom na mobil.

Držiaky na mobilné telefóny majú mnoho podôb a použiť ich môžete počas športu, v pohodlí domova, pri jazde automobilom, prechádzke na bicykli alebo motorke. Pred tým, než sa pustíte do výberu vhodného držiaka, si teda ujasnite, kde všade budete chcieť držiak na mobil používať.

Držiaky sú na trhu rozdelené do niekoľkých cenových skupín, najlacnejšie držiaky umožňujú iba drôtové pripojenie a neponúka žiadne ďalšie funkcie. Vyššia cenová kategória potom spravidla obsahuje držiaky, ktoré podporujú bezdrôtové nabíjanie a ďalšie funkcie. Medzi najobľúbenejšie patria držiaky s pohyblivým kĺbom, ktoré vám umožnia mobilný telefón rôzne natáčať. Držiaky na mobilný telefón však ponúkajú oveľa viac.

Porovnať ceny držiakov

Typy

Držiak na mobilný telefón je najviac spätý s jazdou v automobile. Tu vám umožní počas jazdy prijímať hovory alebo využívať navigáciu. Pravdou je, že držiaky do auta sú na trhu zastúpené v najväčšom počte, ale nie sú tým jediným, čo si budete môcť zaobstarať.

Do auta

Držiaky mobilu sa v tomto prípade rozdeľujú v závislosti od toho, kde je možné držiak uchytiť. Súčasťou niektorých držiakov sú prísavky, ktoré vám umožnia držiak chytiť na skle. Držiak bez prísavky potom umiestnite na palubnú dosku, do ventilácie atď. Jednotlivé držiaky potom v závislosti od obstarávacej ceny ponúkajú rôzne funkcie. Jednou z najobľúbenejších je možnosť prispôsobiť rozmer držiaka veľkosti mobilného telefónu.

  • Na čelné sklo – vyberať môžete medzi držiakom s otočným kĺbom alebo dlhým krkom. V oboch prípadoch je možné držiak prichytiť pomocou prísavky. Výhodou držiaka s kĺbom je pevnejšia konštrukcia, mobilný telefón však možno iba rôzne natáčať. Pokiaľ budete potrebovať s mobilným telefónom viac manipulovať, voľte viac pohyblivý držiak s dlhým krkom.
  • Do vetracej mriežky – držiak sa uchytí do vetracej mriežky klimatizácie pomocou pevných svoriek. Druhou možnosťou je prichytenie pomocou magnetu. Držiaky do mriežky nemajú ideálnu stabilitu a pri používaní kúrenia sa telefóny môžu rýchlo prehrievať.
  • Na palubnú dosku – aj tu sa na uchytenie mobilného telefónu využívajú prísavky alebo obojstranné lepiace pásky. Druhý spôsob uchytenia je považovaný za spoľahlivejší. V prípade tohto typu sa ďalej odporúča kúpiť držiak, ktorý má pružnú základňu a dokáže sa dokonale prispôsobiť tvaru dosky. Výhodou je, že budete mať telefón stále na očiach.
  • Opierka hlavy – v tomto prípade môžu mobilné telefóny využívať cestujúci na zadnom sedadle. Mobilný telefón môže počas dlhej cesty zabaviť najmä deti.

Na bicykel

Držiaky je možné používať aj pri jazde na bicykli. Tieto držiaky je možné uchytiť pomocou čeľustí na riadidlá. Aj tieto držiaky umožňujú podľa potreby upravovať veľkosť a rozstup. Počas jazdy oceníte možnosť využívať mapy, GPS a navigáciu. Praktickým príslušenstvom je potom nepremokavý priehľadný obal, ktorý ochráni mobilný telefón pred nepriaznivým počasím.

Na motorku

Na rovnakom princípe ako držiak na bicykel funguje aj držiak na motorku. Tiež tu je možné držiak uchytiť pomocou čeľustí na riadidlá. Držiaky na motorku sú však oveľa stabilnejšie a vyrábajú sa s oveľa odolnejších materiálov. Dôvodom je oveľa rýchlejšia jazda, ktorú musí držiak ustáť. V tomto prípade sa teda neriskovať nákupom lacnejšieho držiaka na bicykel a radšej si priplatiť za stabilnejší kovový držiak na motorku. Okrem možnosti nastaviť veľkosť je možné držiak na bicykel aj motorku uzamknúť a ochrániť tak pred možným odcudzením.

Držiak na prst

Najjednoduchšiu konštrukciu má pravdepodobne malý držiak na prst, ktorý sa podobá na prsteň. Tieto držiaky nájdete tiež pod označením POPSOCKETS. Úlohou držiaka sa zaistiť pohodlnejšie a bezpečný úchop. K mobilu držiak pripevníte vďaka lepiacej páske, alebo pomocou magnetu. Samotný držiak je otočný a umožní vám tak s telefónom podľa ľubovôle manipulovať.

Na ruku

Tieto držiaky sa tiež označujú ako bežecké puzdrá a ako už názov napovedá, sú určené predovšetkým športovcov. Označenie puzdro je presnejšie, pretože mobilný telefón spravidla umiestnite do návleku, ktorý ho ochráni pred spadnutím aj poveternostnými vplyvmi. Puzdrá sú univerzálne a umiestniť do nich môžete telefón každej veľkosti. K ruke držiak upevníte pomocou širokého prackového popruhu. Puzdro sa postará o neobmedzené dotykové ovládanie.

Okolo pása

Ďalšia možnosť, ako bezpečne nosiť mobilný telefón na tele, ponúka puzdro na mobil, ktoré je možné umiestniť okolo pása. K dostaniu sú nielen priehľadné puzdrá, ale aj klasické malé obličky. U týchto puzdier môžete mobilný telefón prichytiť pomocou špeciálneho mechanizmu, ktorý umožňuje telefón zacvaknúť alebo zasunúť.

Materiál

Klasické držiaky sa vyrábajú z kovu, plastu alebo v kombinácii oboch materiálov. Bytelnejšie bývajú predovšetkým držiaky na motorku, a kvalitný držiak je vhodný aj pri jazde na bicykli, najmä v prípade, keď budete jazdiť náročnejším terénom. V aute si vystačíte s kvalitným plastovým držiakom. Za veľmi kvalitné je možné považovať držiaky vyrobené z polykarbonátu alebo TPU.

Držiaky a puzdrá na telo sa vyrábajú zo silikónu, polyuretánu, polykarbonátu, neoprénu, umelej alebo prírodnej kože. Veľakrát skôr narazíte na kombináciu niekoľkých materiálov. Pri výrobnom materiáli u týchto puzdier sa zamerajte aj na spôsob údržby. Puzdro by malo byť ideálne možné jednoducho omývať alebo utierať mokrou handričkou.

Značka

Čo sa týka výrobcov, je výber skutočne veľký. Do auta môžete zaobstarať držiak značky Esperanza, FIXED, Baseus, SP Connect, PopSockets alebo Swissten. Medzi výrobcov držiakov na motorku alebo bicykel patrí Forever, Interphone, Shad alebo Wozinsky. Na výrobu držiakov na prst sa špecializuje PopSockets alebo Hama.

Cena

Cena držiakov sa pohybuje v rozmedzí 15 – 60 eur. Medzi lacnejšie patria jednoduché puzdrá na telo, ale za menej ako 20 eur možno kúpiť aj jednoduchšie držiaky do auta. Držiak na telefón vyberajte predovšetkým s ohľadom na kvalitu výrobného materiálu. Tu platí jednoduché pravidlo, čím je držiak lacnejší, tým menšiu kvalitu je možné očakávať od výrobného materiálu. Obľúbené držiaky s bezdrôtovým nabíjaním kúpite od cca 25 eur a viac.

Porovnať ceny držiakov

Otázky a odpovede

Aké ďalšie príslušenstvo slúži na uchytenie mobilného telefónu?

Mobilný telefón je možné používať aj v kombinácii so stojanom alebo statívom. Statív využijú predovšetkým tí, ktorí si obľúbili fotenie selfie fotografií. Statív však využijete aj pri zhotovovaní akýchkoľvek fotografií. Stojančeky sú praktické pri sledovaní videí, počúvaní audiokníh atď. Mnohé stojančeky disponujú aj nabíjačkou.

Akým spôsobom je možné mobilný telefón v držiaku nabíjať?

Drahšie držiaky spravidla podporujú bezdrôtové napájanie. Držiakom je však možné vybaviť aj mobilný telefón, ktorý bezdrôtové napájanie nepodporuje. Tu prichádzajú na rad držiaky podporujúce káblové napájanie.

Aká funkcia je u držiakov najžiadanejšia?

Veľmi obľúbené a najmä praktické sú držiaky vybavené automatickým otváraním čeľustí. Tieto čeľuste využívajú senzory, ktoré reagujú na pohyb ruky. Túto funkciu ponúkajú najmä držiaky do auta. Praktická môže byť aj možnosť odložiť do držiaka okuliare, ktoré niektorí používajú pri riadení automobilu.

Záver

Mobilný telefón je vďaka rôznym držiakom skutočne mobilný. Telefón môžete bezpečne využívať pri riadení automobilu, jazde na motorke či bicykli, ale aj pri športe. Vďaka držiaku budú veľmi komfortné aj bežné situácie, ako sledovanie videí alebo hranie hier. V domácnosti sa môžu hodiť aj praktické stojančeky doplnené rýchlonabíjačkou. Pri výbere držiaka sa zamerajte na výrobný materiál, spôsob uchytenia či spôsob údržby.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo