Kávovary Delonghi

Kávovary Delonghi zaujmú hneď na prvý pohľad svojim elegantným talianskym dizajnom a kvalitou spracovania. V ponuke nájdete ako lacnejšie varianty pre tých milovníkov kávy, ktorí nie sú veľmi nároční, tak drahšie, prepracovanejšie a designovo dokonalé modely schopné uspokojiť aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

Všetky kávovary Delonghi majú niečo spoločné, a to jednoduché ovládanie aj jednoduchú údržbu. Ostatne takmer každý model je vyzbrojený samočistiacou tryskou. Rozdeľujú sa do dvoch základných kategórií – espressovače a kávovary na filtrovanú vodu. Espressovače môžete vyberať pákové, kapsulové a automatické.

Všetky kávovary Delonghi

Pákové kávovary Delonghi

Sú určené pre skutočných milovníkov voňavej kávy. Príprava je trochu zložitejšia, ako je to pri ostatných kávovaroch, ale rozhodne to stojí za to. Napriek tomu, že je možné využiť mletú kávu, lepšie je si kávu ručne pomlieť pomocou mlynčeka na kávu.

Môžete tiež využiť tzv. PODy, teda vankúšiky, ktoré sú plnené mletou kávou a stačí ich len vložiť do kávovaru. V podstate je to podobné ako kapsule do kapsľového kávovaru, ale prídete o tú neuveriteľnú vôňu čerstvo namletej kávy.

Výhodou pákových kávovarov je čerstvo namletá káva, príprava podľa vlastného uváženia, možnosť užiť si zložitejší rituál pri príprave kávy, dokonale vyladená konštrukcia každej kávovaru a nízka cena každej jednotlivej šálky.

Oproti tomu nevýhodou môže byť náročnejšia údržba kávovaru aj príprava kávy, ale aj nutnosť mať k dispozícii mlynček, s ktorého pomocou si pomeliete kávové zrnká.

Automatické kávovary Delonghi

Sú ideálne nielen na použitie v domácností, ale aj do firemných kuchýň a iných priestorov. Príprava kávy je jednoduchá, pohodlná a úplne nenáročná, pretože kávovar v podstate urobí všetko za vás.
Každý automatický kávovar Delonghi má integrovaný mlynček má kávové zrná, nádržku na vody, ale aj zásobník na usadeninu.

Pri takmer všetkých modeloch je súčasťou aj nádoba na mlieko. Jediné, čo musíte vždy urobiť, je občas doplniť do zásobníka kávové zrná, priliať vodu do nádržky, prípadne zariadenie odvápniť, a je hotovo.

Kávu pripravujete prostredníctvom jediného tlačidla, ktoré stačí stlačiť. Automatické kávovary Delonghi vedia pripraviť café latte, espresso, ale aj cappuccino. Väčšina modelov umožňuje nastaviť množstvo kávy aj požadovanú arómu.

Dokonca aj s týmto typom kávovarov sa dajú využiť kávové PODy. Drahšie modely majú samočistiacu funkciu. Tie prístroje, ktoré ju nemajú, vedia na potrebu čistenia automaticky upozorniť. Ku kladným vlastnostiam jednoznačne patrí možnosť vychutnať si čerstvo namletú kávu, ale aj jednoduchá príprava.

K nevýhodám naopak radíme väčšie rozmery samotného kávovaru aj potrebu jeho pravidelného odvápnenia. Zápornou vlastnosťou je aj vyššia obstarávacia cena kávovaru.

Kapsulové kávovary Delonghi

V súčasnosti jeden z najobľúbenejších typov kávovarov vôbec, pretože len stačí vložiť kapsulu, zvoliť, akú silnú kávu chcete a je to. Potom už si len vychutnáte svoju šálku čerstvej kávy. Kapsulové kávovary Delonghi sú menšie veľkosti a tým pádom sa lepšie skladujú.

Ovládanie je jednoduché a na prípravu kávy potrebujete vedľa kapsúl len dopĺňať vodu do nádržky. Na trhu nájdete mnoho typov kávy v kapsuliach, vrátane iných nápojov v podobe horúcej čokolády, kakaa, ale aj čaju.

S ohľadom na to, že u mnohých typov kapsulových kávovarov nie je k dispozícii nádržka na mlieko, môžete kúpiť okrem kapsúl s kávou, aj tie so sušeným mliekom, čo zbytočne zvyšuje celkovú cenu za každú jednotlivú šálku kávy.
Pokiaľ ide o klady, tak zásadné sú menšie rozmery, dobrá skladnosť, jednoduchá obsluha, rýchla príprava každej šálky kávy, menšia obstarávacia cena, ale aj uchovanie kávovej arómy vďaka uzavretiu kávy v kapsuliach.

Nevýhodou je rozhodne často vysoká cena kapsúl, ale aj obmedzenie v ich použití, pretože nie každá veľkosť kapsule je pre kapsulové kávovary Delonghi vhodná. Musíte si vždy postrážiť, aby veľkosť, ktorú ste zakúpili pasovala do vami zakúpeného kávovaru.

O značke Delonghi

Značka DeLonghi bola založená v roku 1902 v talianskom Trevise. Napriek tomu, že začínala v oblasti kúrenia, začala sa neskôr iniciovať v kategórii domácich kuchynských spotrebičov. V súčasnosti sú to práve kávovary, ktoré sú u tejto značky tým najobľúbenejším sortimentom.

Kávovary Delonghi môžete nakúpiť v týchto eshopoch: Alza.sk a Mall.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo