Obaly na kufre

Obal na kufor vám ušetrí prácu pri cestovaní lietadlom, ale aj bežnou dopravou. Najmä na letiskách je zvykom baliť kufre do potravinovej fólie. Tá má vašu batožinu ochrániť pred poškriabaním či iným mechanickým poškodením. Rovnakú funkciu plní aj obal na kufor, ktorého používanie je však výrazne jednoduchšie a na rozdiel od fólie dobre vyzerá.

Obal môžete veľmi ľahko nasadiť ak jeho odnímaniu nebudete potrebovať nožnice ani iný predmet. Výhodou obalov je tiež dlhá životnosť čo sa odráža aj na väčšej úspore financií. Obaly na kufre by mali pred baliacou fóliou preferovať všetci, ktorým aspoň trošku záleží na ekológii. Na rozdiel od fólie obal nijako nezaťažuje planétu.

Výber obalu nie je nijako zložité. Najdôležitejšie je správne zmerať kufor a vybrať správnu veľkosť. Potom je vhodné prihliadnuť na výrobný materiál, ktorý z časti ovplyvňuje obstarávacia cena.

Porovnať ceny obalov

Typy

Kufor môžete pred poškodením či vykradnutím chrániť pomocou niekoľkých rôznych pomôcok.

Potravinová fólia

Hoci má rad negatív a jedná sa iba o jednorazovú záležitosť, je potravinová fólia na obaľovanie batožiny stále hojne používaná.

Bezpečnostné popruhy

Oveľa praktickejšie sú bezpečnostné popruhy na kufor, ktoré zabránia možnému otvoreniu kufra počas manipulácie. Vďaka popruhom svoju batožinu ľahko rozpoznáte a na rozdiel od obalov je možné popruhy použiť na akúkoľvek batožinu s rôznou veľkosťou.

Popruhy bývajú navyše opatrené menovkou a mnohé tiež disponujú TSA zámkom. Vďaka TSA zámku budú môcť pracovníci letiska vašu batožinu ľahko otvoriť bez toho, aby ju nejakým spôsobom poškodili.

Originálny obal na kufor

Je vyrobený priamo na mieru rôzne veľkým kufrom. Plní bezpečnostnú funkciu, ale je aj štýlovou a módnou záležitosťou. Obaly sú k dostaniu vo veľkostiach S, M, L, XL a vyberať môžete z mnohých rôznych štýlov. Na výrobu sa používajú veľmi kvalitné prateľné materiály, ktoré sa veľmi jednoducho udržujú.

Obal sa odporúča zaobstarať najmä na lesklý kufor, ktorý je viac náchylný na poškriabanie. Obal batožinu tiež spevní a zabráni jej možnému nechcenému otvoreniu. Súčasťou obalov sú otvory na madlá a kolieska, jeho používanie tak nijako nesťaží manipuláciu s kufrom.

Veľkosť

Kľúčovým parametrom obalu na kufor je jeho veľkosť. Pred tým, než pôjdete obal vyberať, si dobre zmerajte batožinu, na ktorú budete obal nasadzovať. Je dobré merať pokiaľ možno presne, hoci obal je možné vďaka elastickému výrobnému materiálu aspoň čiastočne veľkostne prispôsobiť.

Obaly na kufor je možné kúpiť v niekoľkých veľkostiach. Jednotlivé veľkosti sú značené rovnako ako oblečenie, k dispozícii máte obaly s veľkosťou S – XL. Jednotlivý výrobcovia môžu mať trochu iné značenie, preto sa pri výbere riaďte parametrami uvedenými vo veľkostných tabuľkách.

  • S – veľkosť vhodná pre najmenšiu batožinu s výškou do 56 cm
  • M – obaly je možné umiestniť na batožinu s výškou do 65 cm
  • L – v tomto prípade by výška batožiny nemala prekročiť 80 cm
  • XL – najväčšie obaly môžete umiestniť na batožinu vyššiu ako 84 cm

Materiál

Na výrobu týchto praktických ochranných obalov sa používajú rôzne materiály. Obľúbené sú vodeodolné elastické tkaniny, ale kúpiť môžete aj lacný obal vyrobený z PVC.

  • Neoprén, spandex – tieto materiály sú považované za jedny z najlepších. Ich nevýhodou je však vyššia obstarávacia cena.
  • PVC – najlacnejšie, ale aj najmenej kvalitné sú obaly vyrobené z PVC. Obal ochráni vašu batožinu pred vodou, ale materiál nie je elastický a pri navliekaní ho môžete pomerne ľahko roztrhnúť. Všeobecne je životnosť PVC obalov veľmi nízka.
  • Lycra – ďalším kvalitným materiálom je elastická lycra. V tomto prípade však nejde o vodeodolný materiál. Lycra sa tiež po niekoľkých použitiach vytiahne a už sa nevráti do svojho pôvodného stavu.
  • Polyester – obľúbené a cenovo dostupné sú obaly vyrobené z polyesteru. Jeho výhodou je dobrá elasticita a vysoká odolnosť.

Značka

Obaly na kufor kúpite od niekoľkých výrobcov. Samotný obal vám okrem ochrany batožiny nič iné neponúkne a voľba výrobcu tak v tomto prípade nie je zase tak dôležitá. Pokiaľ zaobstaráte obal v špecializovanej predajni a nebudete sa sústrediť iba na tie najlacnejšie výrobky, máte istotu, že vám bude po nejakú dobu dobre slúžiť.

Medzi obľúbené a kvalitné patria obaly značky SuitSuit alebo Samsonite.

Cena

Obaly na kufor predstavujú dostupné príslušenstvo. Najlacnejšie varianty môžete mať už za menej ako 13 eur. Vyberať môžete medzi textilnými aj PVC obalmi. Nájsť môžete veľmi kvalitné výrobky, uspokojiť sa však musíte s menej výrazným designom. Medzi najlacnejšie potom spadajú obaly menších veľkostí, prevažne sa jedná o obal veľkosti S a M.

Za obal na väčšiu batožinu zaplatíte okolo 22 eur. Za túto cenu potom kúpite aj výrazné obaly na menšiu batožinu. Obal s veľkosťou XL vyjde na cca 26 eur. Ešte drahšie sú sady, ktoré spravidla obsahujú 3 rôzne veľké obaly. Ich cena býva v rozmedzí 43 – 64 eur.

Porovnať ceny obalov

Otázky a odpovede

Aké sú výhody obalov na kufor?

Obal na kufor ochráni vašu batožinu počas prepravy. Využiť ho môžete prakticky pri každom výjazde. Obaly sú k dostaniu na kufre všetkých veľkostí.

Na výber máte rôzne jednoduché aj bláznivé vzory, vďaka ktorým svoj kufor veľmi ľahko rozoznáte. Najmä pri cestovaní lietadlom sa môže stať, že dôjde k strate batožiny. Vďaka farebnému obalu môžu pracovníci letísk kufor ľahšie identifikovať na záberoch z kamery. Výhodou je aj dlhá životnosť obalu.

Je lepšie jeden alebo viac obalov?

Obaly na kufor sa predávajú po jednom kuse, ale dostanú sú aj sady obalov. Pomocou sady môžete zladiť batožinu viacerých členov domácnosti. To, či bude lepšie zaobstarať jeden obal alebo rovnú sadu je však skôr individuálnou záležitosťou. Pravdou však je, že obstaranie sady vyjde o niečo lacnejšie.

Ako obal na kufor udržiavať?

Obaly sú vyrábané z prateľných materiálov. Údržba je tak skutočne veľmi jednoduchá a obal môžete v prípade potreby prať v práčke na 30 stupňov. Obaly sú taktiež nenáročné na uskladnenie, v ideálnom prípade ich skladujte priamo v kufri. Vďaka tomu budete vždy všetko po ruke.

Záver

Obaly na kufre sú praktickým cestovným príslušenstvom. K dostaniu sú na batožinu rôznych rozmerov. Obaly sú vyrobené z elastických materiálov, ktoré sa batožine čiastočne veľkostne prispôsobia a po nasadení ho dokonale ochránia.

Na výber máte obaly mnohých vzorov aj farieb. Deťom urobia radosť veselé motívy, dospelí pravdepodobne zvolia serióznejšiu podobu. Obal môžete zakúpiť samostatne alebo je možné kúpiť kufor, ktorého súčasťou je aj obal. Vďaka tejto možnosti budete mať 100% istotu, že obal bude batožine veľkostne zodpovedať.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo