Samodržiace podprsenky

Pri mnohých príležitostiach budete chcieť vyraziť do spoločnosti, mesta či kamkoľvek inak s odhalenými ramenami alebo chrbtom. Aby vám odhalený chrbát, ramená a dekolty nekazili vykukujúce ramienka, môžete vyskúšať samodržiacu alebo aj nalepovaciu podprsenku.

Samodržiace podprsenky majú viacero rôznych podôb, vyskúšať môžete viac typov, alebo veľmi dobre zvážte, pre akú príležitosť podprsenku vyberáte. Do obchodu je dobré vyraziť priamo s odevom, pod ktorým budete chcieť podprsenku nosiť. Vždy je dôležité model pred zakúpením vyskúšať. Iba týmto spôsobom zistíte, či je podprsenka pohodlná na nosenie a je schopná poskytnúť vám dokonalú oporu pŕs.

Porovnať ceny podprseniek

Typy

V obchodoch nájdete viacero typov samodržiacich podprseniek. Najčastejšie sa jedná o podprsenky, ktoré zakrývajú celé prsia a, poskytuje im maximálnu oporu. Vyskúšať môžete aj podprsenku typy demi-cup, ktorá zakrýva iba spodnú časť pŕs a poskytuje o niečo menšiu podporu v porovnaní s podprsenkou celopološnou.

Samodržiace podprsenky

Samodržiace podprsenky sa môžu veľmi líšiť svojim vzhľadom, avšak každý model funguje na podobnom princípe. Veľa podprseniek má zabudované kostice, ktoré prsia podopierajú. Obľúbené sú aj podprsenky s push-up efektom, ktoré dopomôžu k plnšiemu tvaru poprsia. Kostice však nebývajú tým jediným, čo podprsenky ponúkajú. Bežné sú protišmykové pásky rôznej šírky, ktoré obopnú chrbát.

Vďaka pásikom sa nebude podprsenka nikam posúvať. Oveľa častejšie je však súčasťou samodržiacich podprseniek klasické zapínanie na háčiky. Samodržiace podprsenky poskytujú tú najlepšiu oporu, vďaka zapínaniu si ju však nebudete môcť vziať k odevu s odhaleným chrbtom.

Nalepovacie podprsenky

Vnútorná časť košíčkov nalepovacích podprseniek je doplnená o špeciálne lepidlo. To zaistí, že sa košíček nepohne z miesta. Aplikácia tejto podprsenky je veľmi jednoduchá, stačí iba odstrániť ochrannú pásku, túto pásku si schovajte pre ďalšie použitie podprsenky. Košíčky podprsenky oddeľte a potom ho po jednom prilepte na prsia.

Košíček je možné aplikovať iba na suchú a čistú pokožku. Pred aplikáciou by ste nemali používať žiadne krémy, púdre, parfumy či čokoľvek iné. Potom, čo košíček priložíte na prsník, je nutné naň po dobu niekoľkých sekúnd tlačiť. Potom môžete prejsť na nalepenie druhého košíčka. Nakoniec sa oba košíčky pomocou spony opätovne spoja.

Aj v tomto prevedení je možné kúpiť podprsenky s push-up efektom. Nalepovaciu podprsenku je možné použiť opakovane, jej funkčnosť sa však časom znižuje. Samolepiaca podprsenka by nemala byť aplikovaná na poranenú alebo podráždenú pokožku.

Veľkosť

Tak, ako pri výbere akejkoľvek podprsenky, je aj v tomto prípade nutné zvoliť správnu veľkosť. Pred tým, než do obchodu vyrazíte, by ste mali poznať mieru cez najplnšiu časť pŕs a ďalej potom mieru pod pažami. Potom už budete vychádzať z veľkostných tabuliek.

Veľkosť voľte tak, aby bolo možné zapnúť podprsenku na najvoľnejší háčik. Po nejakej dobe sa bude podprsenka mierne rozťahovať a vy budete mať možnosť ju podľa potreby utiahnuť. Príliš tesná podprsenka však nebude v začiatkoch nijako pohodlná.

Košíčky podprsenky musia k pokožke priliehať, nemali by sa vybuľňovať ani nijako otvárať. Pokiaľ tomu tak nie je, je nutné vyskúšať inú veľkosť, niekedy aj štýl podprsenky.

Materiál

Samodržiace podprsenky sa vyrábajú z rôznych materiálov. Najbežnejším materiálom je zdravotne nezávadný silikón. Ten môže byť z vonkajšej strany potiahnutý textilnou vrstvou. Bežne sa jedná o umelý materiál. Veľmi často sa používa kombinácia rôznych materiálov napríklad polyester x silikón, polyamid x elasten a ďalšie.

Na výrobu plne krycích modelov sa používajú ťažšie materiály napríklad polyester a nylon. Ľahšie podprsenky môžu byť vyrobené z bavlny, lycry a ďalších materiálov.

Doplnky

Samodržiacu podprsenku môžete nosiť v kombinácii so silikónovými vypchávkami. Tie sú k dostaniu v telovej farbe a pôsobia veľmi prirodzene. Silikónové vypchávky vaše prsia zväčšia a dokážu ich lepšie vymodelovať do požadovaného tvaru. Vďaka nim bude váš dekolt plnší.

Pred aplikáciou je nutné silikónovú vypchávku zahriať niekoľko sekúnd v dlaniach a potom ich už môžete umiestniť podľa vlastných potrieb. Niektoré ženy môžu s ich pomocou prsia zdvihnúť, iným poslúžia k žiadanému efektu zblíženia.

Značka

Samodržiace podprsenky sú na trhu zastúpené pomerne veľkým počtom modelov. Väčšinou ich však kúpite iba v čiernej, bielej alebo telovej farbe. Na rozdiel od bežných sú tieto podprsenky jednoduché, hladké a bez výrazného zdobenia. Ich najväčšou prednosťou je diskrétnosť.

Na trhu sú samodržiace a nalepovacie podprsenky zastúpené značkami Julimex, Bye Bra, Verk, Gorteks, Sielei a niekoľkými ďalšími.

Cena

Samodržiacu podprsenku môžete kúpiť za cenu od 9 eur. Za luxusný model potom naopak zaplatíte aj viac ako 64 eur. Najžiadanejšie sú podprsenky s cenou od 17 – 35 eur. Cenu určuje prevedenie, veľkosť, výrobný materiál aj samotný vzhľad.

Porovnať ceny podprseniek

Otázky a odpovede

Aké sú najväčšie výhody samodržiacich podprseniek?

Samodržiace podprsenky poskytujú rovnakú, mnohokrát aj lepšiu oporu pŕs, ako klasické podprsenky. Nosiť ich tak môžu aj ženy s väčším poprsím. Samodržiaca podprsenka nemá ramienka a jej nosenie je vďaka tomu pohodlnejšie. A najväčšou prednosťou tohto typu je, že vám nebude pod odevom nikde vykukovať a vy tak budete môcť do spoločnosti vyraziť s odhaleným chrbtom, ramenami aj hlbokým dekoltom.

Sú súčasťou samodržiacich podprseniek ramienka?

Väčšina samodržiacich podprseniek ramienka nemá. Niektorí výrobcovia však do kategórie samodržiacich umiestňujú aj podprsenky s odnímateľnými ramienkami. Veľmi často sú súčasťou týchto podprseniek známe silikónové ramienka. Ak nie, môžete ich zakúpiť samostatne. Silikónové ramienka boli veľmi žiadané okolo roku 2 000, v dnešnej dobe ich však zoženiete v oveľa menšom počte.

Kvalita samodržiacich podprseniek išla postupom času výrazne hore a aj modely bez ramienok sú úplne spoľahlivé a predovšetkým komfortnejšie. Častým problémom silikónových ramienok býva zarezávanie, vďaka čomu spôsobujú bolestivé a nevzhľadné červené otlaky.

Aké sú alternatívy k samodržiacim podprsenkám?

Veľmi populárne začínajú byť pásky na poprsie. Stačí iba prsia vytvarovať do požadovaného tvaru a jednoducho podlepiť, či prelepiť. Výhodou pásky je, že ju môžete nastrihať na potrebnú dĺžku a veľmi jednoducho ju je možné tvarovať. Upraviť ju tak môžete do najmenších detailov.

Vďaka prsnej páske bude vaše poprsie vyzerať prirodzene, avšak nevýhodou pásky je skutočnosť, že ju nie je možné používať opakovane, ako je to pri nalepovacích podprsenkách. Odvážne ženy môžu vyraziť iba s nálepkami umiestnenými na bradavkách.

Záver

Samodržiaca podprsenka by mala k vašim prsiam priľnúť ako druhá koža a dokáže prsia zväčšiť o 2 – 3 veľkosti. Vďaka týmto podprsenkám môžete obliecť modely s odhaleným chrbtom aj ramenami a báť sa už nemusíte ani hlbokých výstrihov. Samodržiace podprsenky kúpite vo veľkostiach košíčkov A – F, najväčší výber máte v prípade veľkostí A – D. K dostaniu sú samodržiace podprsenky bielej, čiernej a telovej farby.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroje: www.wikipedia.orgwww.vip-pradlo.cz, www.liliana.sk

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo