Sťahovacia bielizeň

Snom každej ženy je mať pokiaľ možno ideálnu postavu. Bohužiaľ tento sen sa splní iba niektorým ženám, prvé z nich tvoria ženy, ktoré majú štíhlu postavu od prírody. Ďalšia skupina žien si dokonalé krivky vypotí v telocvični a najväčšia skupina žien sa spoľahne na sťahovaciu bielizeň. To dokáže postavu zoštíhliť aj o 2 veľkosti. Sťahovacia bielizeň je vhodná na každodenné nosenie, ale spoľahnúť sa na ňu môžete iba pri špeciálnych príležitostiach.

Sťahovacia bielizeň odstráni problémy s ovisnutou kožou, ktorá vzniká dôsledkom príliš rýchleho schudnutia. Ocenia ho ženy po porade alebo ženy, ktoré nemajú spevnenú postavu. Pomocou bielizne aspoň a chvíľu odstránite tukové vankúšiky.

Medzi najznámejšie sťahovacie prádlo patria nohavičky. Tie sú k dostaniu už niekoľko rokov. V posledných rokoch sa však sortiment sťahovacej bielizne rozrástol o ďalšie kúsky. Pri výbere tak záleží na tom, ktorú časť svojho tela budete chcieť rýchlo poupraviť. Aby bielizeň fungovala správne, je nutné zvoliť správnu veľkosť. Zaujímať by ste sa mali aj o jeho materiálového zloženia a kvalitu určujú poprední výrobcovia.

Porovnať ceny sťahovacej bielizne

Typy

Pomocou sťahovacej bielizne budete môcť zmenšiť aj formovať svoju postavu. Táto bielizeň tak nie je určená iba silnejším ženám, používajú ju aj ženy štíhle, ktoré potrebujú pomôcť postavu vytvarovať. V súčasnej dobe narazíte na niekoľko rôznych typov oblečenia, vďaka ktorým budete môcť vytvarovať oblasť pása, bokov, hrudníky, stehien i zadku.

Sťahovacie nohavičky

Medzi najobľúbenejšie patria bezpochyby sťahovacie nohavičky, ktoré vyriešia problémy s vystúpeným bruchom a vytvarujú aj pozadie. Sťahovacie nohavičky sa odporúča používať v kombinácii s puzdrovou sukňou alebo tesnými nohavicami. K dostaniu sú nohavičky niekoľkých typov, v prípade akýchkoľvek je nutné vybrať správnu veľkosť, aby sa bielizeň nikde nezarezávala a nevznikali nevzhľadné faldíky.

  • Klasické – obyčajné nohavičky siahajú kúsok pod pupok a tvarovať tak môžu iba spodnú časť brucha alebo zadok. Vyššie nohavičky siahajú do pása a vytvarovať môžu celé brucho, ale aj pás.
  • Vysoký pás – tieto nohavičky môžu končiť až pod prsiami a vytvarujú celý pás a brucho. Jedná sa o jednu z najobľúbenejších variantov. Súčasťou týchto aj nižších nohavičiek potom môžu byť aj rôzne dlhé nohavičky. Novinkou sú sťahovacie boxerky, ktoré vytvarujú väčšiu časť stehien.

Sťahovacie body

Praktická a pohodlná bielizeň, ktorá vytvaruje celú siluetu. Body sa veľmi dobre nosia, celý deň nemusíte riešiť jeho splavovanie alebo vyhrňovanie. Niektoré body je možné dokonca obliecť aj na podprsenku. Body môžete zapínať pomocou patentiek, ktoré sú umiestnené v rozkroku. Tomuto typu bielizne by nemali chýbať ani nastaviteľné ramienka. Body sa predáva v dvoch variantoch a to s košíčkami alebo bez košíčkov. Hodí sa kombinovať najmä so šatami.

Sťahovacia košieľka

Plní prakticky tú istú funkciu ako košieľka, jeho nosenie môže byť pre niektoré ženy príjemnejšie. Tiež košieľka dokáže sformovať pás, brucho, boky a celý hrudník. Pokiaľ budete chcieť vytvarovať aj pozadie, poobzerajte sa po predĺženej verzii košieľky. Výhodou košieľky je ľahšie obliekanie.

Sťahovacia spodnička

Hrudník, brucho, pás, boky, zadok a stehná môžete tvarovať vďaka sťahovacej spodničke. K dostaniu je v dvoch variantoch. Niektoré spodničky majú ramienka, druhú možnosť predstavuje spodnička s tvarom sukne, ktorá má vysoký pás. Sťahovacia spodnička sa skvele hodí k plesovým alebo večerným šatám, táto bielizeň sa obvykle používa pri špeciálnych príležitostiach.

Sťahovacie legíny

Legíny alebo šortky vytvarujú brucho, boky, zadok, stehná, prípadne celé nohy. Záleží iba na tom, aký variant bielizne zvolíte. Legíny je možné nosiť pod nohavicami, ale sú vhodné aj na bežné nosenie alebo pri tvarovaní postavy počas športu. Obľúbené sú legíny s push-up efektom, ktoré zadok zaguľatí a zdvihnú. Vaše pozadie tým dostane dokonalý tvar.

Sťahovacia podprsenka

Jedná sa o športový typ podprsenky, ktorá vaše prsia ochráni pred nárazmi pri náročných športových aktivitách. Pevná podprsenka prsia stiahne a zafixuje, čím zabráni ich bolestivému poskakovaniu. Športové podprsenky ponúkajú niekoľko úrovní sťahovania. Podprsenky s najmenším efektom sú vhodné aj pri bežnom nosení, napríklad prechádzkach, či venčení psa. Druhý stupeň využijete aj pri náročnejších aktivitách a tie s najväčšou možnosťou fixácie udržia prsia v pokoji pri akomkoľvek pohybe.

Sťahovací pás

Sťahovacie pásy sú vhodnou pomôckou pre mužov aj ženy. Vyberať môžete medzi pásmi zoštíhľujúcimi, tvarujúcimi, popôrodnými alebo bedrovými. Niektoré pásy sú vhodné iba na krátkodobé, iné aj na dlhodobejšie nosenie. Pásy stiahnu oblasť brucha i bokov a pomôžu vám okrem iného predchádzať bolestiam chrbta.

Veľkosť

Pri výbere sťahovacej bielizne je nutné zvoliť správnu veľkosť. Pri výbere vhodnej veľkosti sa však robia rovnaké chyby, ako pri výbere podprsenky. Drvivá väčšina žien má tendenciu kupovať bielizeň skôr väčšiu. Podľa odporúčania je však nutné postupovať práve naopak a voliť veľkosť vždy o 1 – 2 čísla menšie.

Pri výbere veľkosti myslite na to, že bielizeň sa počas používania trochu natiahne a vo veľkostných tabuľkách sú uvádzané údaje s rôzne veľkým rozpätím, práve kvôli elasticite materiálu.

Pred tým, než sa pustíte do výberu bielizne, musíte zistiť svoje miery. Tie zmeriate pomocou krajčírskeho metra. Zaujímať vás bude veľkosť meraná cez boky, v oblasti pása a hrudníka. Tieto namerané hodnoty potom nájdete uvedené vo veľkostných tabuľkách každého výrobcu.

Jednotlivé rozmery sa v závislosti od výrobcu drobne líšia. To, čo platí u jedného výrobcu, nemusí platiť u výrobcu iného, preto sa vždy riaďte práve onou danou tabuľkou. Ešte lepšie je však bielizeň kupovať v obchode, kde si ich môžete vyskúšať a kde vám s výberom správnej veľkosti radi poradia.

Stupeň stiahnutia

Rovnako ako v prípade športových podprseniek môžete aj tu vyberať medzi niekoľkými stupňami stiahnutia.

  • Soft Control – bielizeň s týmto označením ponúka iba ľahký stupeň tvarovania a stiahnutia. Táto bielizeň je ideálna na každodenné nosenie.
  • Mid Control – bielizeň so stredným stupňom stiahnutia postavu viac stiahne a vytvaruje. Pomocou tejto bielizne budete môcť tvarovať problémové partie tela.
  • Max Control – bielizeň s najvyšším stupňom stiahnutia môže postavu zoštíhliť až o 2 veľkosti. Táto bielizeň nie je vhodná na pravidelné používanie a hodí sa skôr na príležitostné a krátkodobejšie nosenie.

Materiál

Sťahovacia bielizeň sa vyrába z rôznych materiálov. Ide o kvalitné materiály, ktoré vás nebudú nijako obmedzovať v pohybe, napriek tomu sú však pevné a nosenie bielizne je veľmi komfortné. Každý z materiálov je navyše dokonale priedušný, takže sa v bielizni nebudete potiť ani počas letných dní. Sťahovacia bielizeň je potom prakticky vždy bezšvová a nie je teda pod vrchným oblečením nijako viditeľná. Na výrobu tejto bielizne sa často používajú hypoalergénne a antibakteriálne materiály.

  • Elasten – umelý materiál, ktorý vyniká elasticitou. Elasten sa často kombinuje s polyamidom, výsledkom čoho vznikne funkčný a dokonale priedušný materiál. Nosenie je veľmi príjemné a bielizeň vyrobená z elastenu vyniká pevnosťou.
  • Polyamid – ďalší syntetický materiál, ktorý je výnimočne odolný a pružný. Používa sa nielen na výrobu sťahovacej bielizne, ale aj popôrodných alebo tvarujúcich pásov. Z polyamidu sa ďalej vyrába funkčná bielizeň alebo plavky.

Značka

Sťahovaciu bielizeň kúpite prakticky od každého výrobcu spodnej bielizne. Obľúbená je bielizeň značky Mitex, Julimex, Babel, Eldar, WOLBAR, Self, Trumph, Gabriella a ďalších.

Cena

Cena sťahovacej bielizne je rôznorodá. Záleží na type aj výrobcovi. Najlacnejšie zaobstaráte sťahovací pás alebo pančuchy. V tomto prípade sa zmestíte do 22 eur. Do 43 eur je už výber väčší. Tu nájdete mnoho podôb sťahovacích nohavičiek, podprseniek, legín i košieľok.

K najdrahším patria sťahovacie body, spodničky a legíny. Tu môže byť cena vyššia ako 43 eur. Cenu bielizne však znižujú mnohé akcie, ktoré nájdete najmä na internetových obchodoch. Pokiaľ na nejakú akciu narazíte, môžete bielizeň kúpiť naozaj výhodne.

Porovnať ceny sťahovacej bielizne

Údržba

Sťahovaciu bielizeň je možné prať v práčke, použiť však musíte šetrný prací program a vyhnúť by ste sa mali aviváži. Sťahovaciu a funkčnú bielizeň nie je možné sušiť v sušičke a táto bielizeň sa nesmie ani žehliť. Pokiaľ budete na pranie bielizne používať práčku, bude vhodné použiť aj špeciálne pracie vrecúško. To, akým spôsobom je nutné sa o bielizeň starať nájdete uvedené pri každom kúsku. Rady výrobcu je vhodné dodržiavať, pretože predĺžite jeho životnosť.

Otázky a odpovede

Aká bielizeň je ideálna pod šaty?

Pod spoločenské šaty sa odporúča obliecť sťahovaciu spodničku. Spodničky môžu mať aj nastaviteľné ramienka a okrem postavy vykúzlia aj krásny tvar pŕs. Pokiaľ zvolíte variant bez košíčkov, budete môcť obliecť vašu obľúbenú podprsenku.

Čo je kompresná bielizeň?

Kompresnú bielizeň je možné zaradiť medzi sťahovaciu bielizeň. Aj v tomto prípade má bielizeň za úlohu zmenšiť objem tela a vytvarovať nedokonalé partie. Kompresná bielizeň sa však používa skôr pri športe, kedy budete chcieť rýchlejšie schudnúť alebo sa zbaviť celulitídy.

Druhou možnosťou je potom nosiť kompresnú bielizeň z hľadiska zdravia. V tomto prípade je jeho úlohou zaistiť rýchly odtok žilovej krvi a lymfy. Túto bielizeň používajú tí, ktorí riešia problémy s kŕčovými žilami alebo opuchmi končatín.

Kedy nosiť sťahovací pás?

Sťahovací pás je vhodný na spevnenie postavy, nosiť ho môžete kedykoľvek počas dňa, ale používa sa aj pri cvičení. Sťahovacie pásy môžu zmierniť bolesti chrbta, udržujú vaše telo vo vzpriamenej pozícii. Tieto pomôcky používajú veľmi často ženy po pôrode, obzvlášť je vhodný pre ženy, ktoré rodili cisárskym rezom.

Záver

Sťahovacia bielizeň má mnoho podôb. Toto oblečenie tak vyberajte v závislosti od toho, ktorú časť tela budete chcieť vytvarovať. Na bežné nosenie sú vhodné sťahovacie nohavičky a košieľky. Na zvláštne príležitosti môžete použiť sťahovacie body alebo spodničku.

Pri športe sa bude hodiť sťahovacia podprsenka, šortky alebo legíny. Pás, brucho a boky môžete tvarovať pomocou sťahovacieho pásu. Pri výbere sťahovacej bielizne je nutné zvoliť správnu veľkosť. Vždy sa riaďte odporúčaním, že je potrebné vyberať bielizeň o 1 – 2 čísla menšie.

Podobný článok, ktoré by vás mohol zaujímať


Zdroje: www.lorane.sk, www.elegant.sk

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo