Robotické vysávače Tesla

Robotické vysávače Tesla sú ideálne pre každého, kto neznáša vysávanie klasickým vysávačom a rád by ušetril trochu voľného času. Títo pomocníci sú schopní nielen vysávať, ale aj vytierať. Pod kapotou každého vysávača je ukrytý moderný výkonný motor, s ktorého pomocou je upratovanie hračkou.

Ľahko a s ľahkosťou si poradí s kobercami, srsťou domácich maznáčikov, ale aj ostatnými nečistotami. Vďaka veľkokapacitnej batérii majú robotické vysávače Tesla dostatok energie, aby zvládli aj väčšiu domácnosť. Keď dokončí svoju prácu, úplne automaticky sa vracia na svoju nabíjaciu základňu.

Všetky robotické vysávače Tesla

Tam sa zaparkujú, doplnia chýbajúce a pokojne potom môžu pokračovať v upratovaní. Každé jednotlivé upratovanie sa dá nastaviť ručne, alebo si je možné nastaviť jednoduché plánovanie a zvoliť si, v ktoré konkrétne dni má upratovanie prebiehať.

Veľkým plusom je u týchto vysávačov trojnásobná filtrácia pomocou HEPA filtra, ktorý je schopný zachytiť skoro 100% nežiaducich nečistôt a prachu. Niečo také je skvelou správou najmä pre tie domácnosti, kde žijú alergici, pretože tento spôsob filtrácie zabráni vráteniu spór a roztočov plesní späť do vzduchu.

Pokiaľ ide o najnovšie modely, ktoré sú značené písmenami iQ, tie je možné ovládať pomocou mobilnej aplikácie a to ako prostredníctvom systému Android či iOS, stačí len pripojenie k Wi-Fi.

Aplikácia umožňuje mnohé nastavenia, či už je to intenzita vysávania, mopovania, virtuálny múr, plánované upratovanie, alebo napríklad rodičovský zámok. K dispozícii je nielen v českom jazyku, ale aj v slovenčine, angličtine a mnohých ďalších vybraných jazykoch.

Poznámka: Značka Tesla dokonca ponúka aj robotické vysávače na okná.

Gyroskopický navigačný systém FASTtrack

Má pamäťovú funkciu, s pomocou ktorej je zaistené efektívne a úplne bezchybné upratovanie bez toho, aby sa musel zbytočne vracať tam, kde už raz upratovanie vykonal. Akonáhle totiž skončí s upratovaním, vracia sa automaticky na základňu. Všetko je možné nastaviť individuálne pomocou diaľkového ovládania.

Vysokokapacitné batérie

O chod každého vysávača sa postará špičková a veľmi kvalitná vysokokapacitná batéria, ktorá má výdrž viac ako 100 minút. Vzhľadom na to, že disponuje najmodernejšou technológiou, nie je nutné ju formátovať. Navyše je vyzbrojená ochranou proti prebíjaniu, čo zaistí jej dlhšiu výdrž.

Výkonný elektromotor

Jadrom alebo skôr základným kameňom každého robotického vysávača Tesla je bezkefový elektromotor s vysokým výkonom. Rozhodne nesklame za žiadnych okolností.

Zaistí maximálne efektívne upratovanie a môže sa pochváliť dlhou životnosťou. Vyniká najmä tichou prevádzkou, vďaka čomu môže bez problémov upratovať v akúkoľvek dennú i nočnú dobu bez toho, aby niekoho rušil.

O značke Tesla

Teslá, a.s. je rýdzo českým výrobcom, ktorého história sa začala písať v roku 1946, kedy spoločnosť vznikla, a to konkrétne 10. augusta. Vzorom jej bol pôvodne Nikola Tesla, slávny vynálezca, fyzik a konštruktér elektrických zariadení a strojov, ktorý bol síce pôvodom Srb, ale dlhé roky žil v Amerike.

Dá sa povedať, že odo dňa založenia, sa Tesle darilo skvele a do roku 1990 to bol dobre fungujúci národný podnik sídliaci v Prahe. Tento koncern bol tvorený združením desiatok národných podnikov, vrátane mnohých závodov a prevádzok zahraničných koncernov po celom vtedy ešte Československu.

Výroba zahŕňala malú elektrotechniku, ako sú napríklad žiarovky, ďalej kompletné odvetvie elektroniky, či už elektrónky, tranzistory, obrazovky, reproduktory, rôzne ovládacie prvky a mnoho ďalších.

Nechýbala ani spotrebná elektronika v podobe gramofónov, televíznych a rozhlasových prijímačov, magnetofónov, prehrávačov CD, videokaziet a iných. Dokonca sa Tesla zaoberala aj investičnou elektronikou pre vojenské a profesionálne využitie, čo zahŕňalo rôzne vysielače, telefónne ústredne, radary, ale aj audiozariadenia pre kiná a divadlá.

Pokiaľ ide o najznámejšie výrobky, sem patrí stolný rozhlasový prijímač Tesla 308U Talisman, vyrábaný v n. p. Tesla Bratislava od roku 1953 do 1958. Jeho dizajn mal na starosť Igor Didov. Ďalším zariadením bol kotúčový magnetofón Sonet duo z Tesla Pardubice, ktorého výroba prebiehala v rokoch 1959–1965.

Čo sa týka vojenskej elektroniky, tak tam sa medzi známe výrobky radil pasívny rádiolokátor KRTP-86 Tamara, ktorý bol tiež z Tesla Pardubice, a to z roku 1986. Bol to vlastne jediný unikát svojho druhu v celosvetovom meradle, pretože bol schopný bez problémov nájsť aj tzv. neviditeľné lietadlá.

Ktoré podniky patrili pod koncern Tesla?

 1. Always Praha
 2. Elektra, Praha (vznikla roku 1921, pričom od roku 1932 do 1945 bola súčasťou koncernu Philips)
 3. Elektrotechna Praha
 4. Elektrum, elektrotechnický závod, Brno (bol založený pred rokom 1930)
 5. G.Lorenz, Vrchlabí
 6. Metallix-Roentgen, Praha
 7. Mikrofóna bratov Knotkov, Strašnice
 8. Modrý bod – IDEAL Radio, Kolín (to bola dcérska firma nemeckej spoločnosti IDEAL – Blaupunkt)
 9. Philips
 10. Utekal-Ericsson
 11. Rádiolelektra, Praha
 12. Rádiotechna
 13. Siemens-Halske
 14. Siemens-Radio, Bratislava
 15. Telefunken
 16. Telegrafia
 17. Triotron, Praha
 18. Tungsram, Bratislava

V neskorších dobách bol pod toto združenie/koncern začlenený aj Výskumný ústav spojovej techniky A. S. Popova. Keď bola roku 1980 Tesla Praha zrušená a nebola už generálnym riaditeľstvom, došlo k vzniku celkom štyroch koncernov, fungujúcich samostatne.

Bola to Tesla Rožnov, tá mala pod krídlom elektronické súčiastky, ďalej Tesla Karlín pre investičnú elektroniku, Tesla Brno, kde bola meracia a laboratórna technika, a nakoniec Tesla Bratislava, kde vznikala spotrebná elektronika.

Robotické vysávače Tesla môžete nakúpiť v týchto e-shopoch: Mall.sk a Alza.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo