Robotické vysávače Xiaomi

Napriek tomu, že sa na trhu vyskytuje mnoho značiek, robotické vysávače Xiaomi majú rozhodne čo ponúknuť. Sú vhodné na rýchle upratovanie bez zbytočnej námahy. Hodí sa do každej domácnosti a na prvý pohľad vždy zaujmú moderným elegantným dizajnom a čistými líniami.

Potešia užitočné a veľmi pokročilé funkcie, s pomocou ktorých sa dá ušetriť veľa času i energie, ktorú by bolo inak nutné vynaložiť s klasickým vysávačom. Ponúka inteligentný spôsob vysávania, možnosť ovládania smartfónom a skvelý pomer cena/výkon/kvalita.

Všetky robotické vysávače Xiaomi

Aké typy vysávačov môžete zaobstarať?

Ponuka je bohatá, pretože môžete vyberať robotické vysávače na všetky druhy podláh, na koberce, na tvrdé podlahy, na lino, na drevené podlahy, na plávajúce podlahy, ale aj s mopom či robotické vysávače na zvieracie chlpy.

Vo väčšine prípadov sú vždy kombinované a vhodné na viacero druhov podláh. Hravo tak môžete vysávať aj vytierať, navyše si na svoje prídu aj majitelia domácich miláčikov.

Vlastnosti robotických vysávačov Xiaomi

Robotické vysávače Xiaomi sú predurčené na suché upratovanie pre všetky typy podláh, vrátane kobercov. Vďaka vysoko kvalitným laserovým senzorom sa perfektne orientuje v akomkoľvek priestore. Vyššie modelové rady dostali do výbavy technológiu LIDAR, ktorá zaisťuje špičkovú navigáciu.

Na spodnej strane prístroja sú senzory brániace vysávaču v páde zo schodov. Rovnaké senzory potom zaistia, že robot pri upratovaní bez problémov detekuje akúkoľvek prekážku, aby do nej nenarazil.

Je dobré spomenúť, že robotický vysávač Xiaomi je multifunkčný a hlavne tichý pomocník, s ktorého pomocou mopujete aj vysávate. Mopovacie stierky aj nádržka na vodu zaistia, že zvládne dvojité upratovanie naraz.

Aplikácia Mi Home

Ovládanie prostredníctvom aplikácie Mi Home značne uľahčí používanie robotických vysávačov Xiaomi v smartfóne. S touto aplikáciou sa dá hravo a prehľadne sledovať kadiaľ sa pohybuje, ako je na tom jeho batéria, ale taktiež je možné zdieľať prístup k všetkým ovládacím prvkom s ostatnými členmi domácnosti.

Vďaka aplikácii je možné každé upratovanie naplánovať na najlepšie vyhovujúci čas alebo zvoliť optimálny sací výkon. Jednoduchý príkaz odošle robotický vysávač na vybrané miesto alebo do konkrétnej miestnosti. Aplikácia je určená ako pomocou Google Play, tak v Apple AppStore.

Laserový navigačný systém LDS

Akonáhle majú robotické vysávače na vrchnej časti tela taký okrúhly výstupok, jedná sa najskôr o model disponujúci laserovým navigačným systémom, ktorý rýchlo a jednoducho naskenuje každú jednotlivú miestnosť a bez problémov sa v nej potom dokáže na chlp presne orientovať.

Tento systém pracuje na princípe laserových lúčov, ktoré vysiela do priestoru a následne zachytáva ich odrazy. Túto akciu je schopný vykonať niekoľkokrát počas sekundy. Hravo si tam zmapuje celú miestnosť, zistí, kde sa aktuálne nachádza, aké prekážky ho čakajú atď.

Môže sa tak vyhnúť všetkým prekážkam, naskenovať si mapu domácnosti a utvoriť virtuálne múry. Všetko sa dá hravo nastaviť pomocou aplikácie.

Ďalšie zaujímavé vlastnosti

Vlastností majú robotické vysávače Xiaomi veľa a rozhodne nám vďaka tomu ušetria veľa práce. Veľkým plusom je antibakteriálne prevedenie, ale aj automatické dobíjanie, keď sa vysávač v prípade nedostatku energie sám vráti do svojej nabíjacej stanice a po dobití sa vráti späť na rovnaké miesto, kde predtým svoju prácu prerušil.

Dostatočne objemná nádoba na nečistoty tiež nie je na zahodenie. Skvelé sú senzory proti pádu zo schodov aj nárazom do steny, automatické vysypávanie zbernej nádoby aj možnosť využiť na ovládanie robota aplikáciu.

Značka Xiaomi

Ide o čínsku spoločnosť, ktorá na začiatku vstúpila na trh so smartfónmi. Okrem toho vyvíja aj aplikácie a elektroniku. Prvý smartfón, ktorý bol pod touto značkou na našom trhu predávaný sa objavil v auguste 2011.

Odvtedy sa ich sortiment rozrástol o ponuku spotrebnej elektroniky. To na čom si značka Xiaomi dáva záležať je kvalita a pokiaľ možno čo najprijateľnejšiu cenu. V súčasnosti zamestnáva vyše 3 000 zamestnancov, pričom hodnota samotnej spoločnosti je odhadnutá na cca 10 miliárd dolárov. V roku 2014 dokonca skončila na treťom mieste medzi výrobcami smartfónov, teda hneď za spoločnosťami Apple a Samsung.

Samotná spoločnosť vznikla 6. júna 2010 a na jej založení sa podieľalo hneď 7 ľudí. Zakladateľ Lej Ťün dokázal vytvoriť tím špičkových odborníkov z mnohých rôznych kútov. Patrili medzi nich aj pracovníci, ktorí predtým pracovali pre Motorolu alebo Microsoft.

V auguste sa firma vytasila s vlastným užívateľským systémom MIUI, ktorý sa inšpiroval Androidom a bol to taký prvý počin, ktorým sa táto spoločnosť predstavila. Ešte ten istý mesiac dorazil na trh prvý telefón Mi1 ao rok neskôr potom prišlo Mi2.

September 2013 sa nieslo v duchu Mi3, pričom na konci mesiaca bol otvorený maloobchod v Pekingu. V októbri sa stala piatou najpoužívanejšou značkou pre smartfón v rámci Číny. Prvý kvartál roku 2014 zaznamenalo Xiaomi veľký úspech v podobe 11 miliónov kusov predaných telefónov. Je dobré spomenúť, že 97 % z nich sa predalo priamo v Číne.

Od tohto roku spoločnosť stále rastie a záujem o mobilné telefóny Xiaomi neopadol ani v čase, keď bol zaznamenaný zo všeobecného hľadiska pokles dopytu po tomto sortimente, a to aj v tzv. covidovom roku, ktorý pripadá na rok 2020.

Značka Xiaomi pôsobí v mnohých krajinách sveta, avšak v Grécku, Španielsku, Bielorusku aj na Ukrajine sa radí medzi TOP výrobcov av diaľke za sebou necháva značky ako Huawei, Samsung alebo Apple. Napríklad v Indii je najpredávanejší v kategórii smartfón a 99% produkcie sa vyrába priamo tam. Čo sa týka Česka, tu je na štvrtej priečke v rebríčku. Pred Xiaomi je len Samsung, Huawei a Apple.

Robotické vysávače Xiaomi môžete nakúpiť v týchto e-shopoch: Alza.sk a Mall.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo