Robotické vysavače Rowenta

Robotické vysávače Rowenta sú skvelými pomocníkmi pre všetky domácnosti, bez ohľadu na to, či majú koberce alebo tvrdé podlahy. Tieto vysávače majú vo výbave vysoko kvalitné rotačné kefy, ktoré si poradia so srsťou domáceho zvieratstva, ale aj s vlasmi a ostatnými nečistotami.

To všetko je taktiež zásluhou silného sacieho výkonu, vďaka čomu sú aj koberce čisté až do hĺbky. Veľkou výhodou je aj kombinácia s odnímateľným mopom. Hravo sa tak podlaha vysaje a vytrie tak povediac jedným vrhom.

Múdra navigácia aj senzory zaistia, že vysávač neohrozí napríklad pád zo schodov a bez problémov sa vyhnú aj prekážkam. Navyše sa ľahko a rýchlo vráti späť na nabíjaciu stanicu.

Praktická je aj mobilná aplikácia, ktorá sprostredkuje použitie virtuálneho múru, čo ide pri modeloch s laserovou navigáciou. Máte tak dokonalý prehľad, o už uprataných častiach domácnosti.

Všetky robotické vysávače Rowenta

Ultratenké robotické vysávače Rowenta Explorer

Séria Explorer 60 predstavuje tie vôbec najtenšie robotické vysávače, ktoré sú vysoké iba 6 cm. Ľahko sa vďaka tomu dostanú pod nábytok a na horšie dostupné miesta. Poradí si s nečistotami na parketách, tvrdých podlahách aj kobercoch.

Inovatívne technológie

Rowenta ide dopredu a svoje výrobky neustále zdokonaľuje. Systém Aqua Force 2v1 majú vo výbave všetky robotické vysávače Rowenta radu Explorer. Ľahko tak môžu vysávať a vytierať naraz.

Zbaví podlahy aj tých najdrobnejších nečistôt, dokonca sa stratia aj rôzne šmuhy alebo stopy po pacičkách od domácich maznáčikov.

Múdra navigácia Smart Exploration využíva tzv. autonómny navigačný systém. Vďaka tomu sa môže každý vysávač bez problémov pohybovať po celom byte či dome a vyhnúť sa všetkým nástrahám, či už je to prekážka na podlahe, schody alebo napríklad spiaci pes či mačka.

Robotické vysávače Serie 40, Serie 60 aj Serie 80 môžete ovládať hlasom a nariadiť im nech začnú upratovať. Musí však byť plne kompatibilný s aplikáciou Google Assistant, Amazon Alexa av neposlednom rade aj so Siri.

Každý z robotických vysávačov Explorer Allergy je na trhu aj vo verzii pre alergikov, u ktorých hrozí citlivosť na prach. Môžu sa pochváliť vysoko výkonným HEPA filtrom špičkovej kvality, ktorý je schopný zachytiť až 99,9% alergénov a roztočov.

O značke Rowenta

História značky sa začala písať už v roku 1884, kedy bola založená spoločnosť Weintraud & Co GmbH. Jej zakladateľom bol Robert Weintraud, priemyselník, ktorý pochádzal z Offenbachu.

Táto spoločnosť pôvodne vyrábala potreby do kancelárie, pre fajčiarov, ale aj hodiny a lampy. Až v roku 1909 dochádza k založeniu značky Rowenta. Názov je vlastne akronymom, teda je zložený z častí mena svojho zakladateľa.

Ak si na niečom dáva táto spoločnosť záležať, potom je to unikátny a do posledného detailu prepracovaný design, spolu so špičkovou kvalitou každého jednotlivého výrobku. Rowenta si postupne budovala pevné postavenie na trhu a bola to práve táto značka, ktorá na trh so spotrebičmi uviedla úplne prvú žehličku, ktorá bola vyzbrojená termostatom.

Bolo to v roku 1949 ao osem rokov neskôr, teda roku 1957 už bola na svete aj žehlička naparovacia. Ostatne žehličky vyrába Rowenta dodnes a neustále zdokonaľuje ako ich už, tak dokonalý dizajn, tak funkčnosť a nezabúda ani na inovatívne technológie.

Však je tiež spoločnosť Rowenta vlastníkom patentovanej žehliacej dosky MicroSteam 400. Tá je známa tým, že má 400 naparovacích otvorov s pomocou ktorých je para účinne rozvádzaná cez celú plochu.

Žehlenie bielizne je vďaka tejto značke sviatkom, pretože žehličky majú ultra úzku špicu, takže sa ľahko dostanete aj na malé a zle dostupné plochy, ako napríklad medzi gombíkmi na košeli, ale zároveň s tým máte záruku maximálneho parného rázu.

Žehliace plochy pri žehličkách Rowenta vyniká špičkovou klznosťou a vysokou odolnosťou. V šesťdesiatych rokoch bolo veľmi plodné obdobie na nové spotrebiče, a tak nás potešil kávovar KG-22, ktorý sa stal doslova hitom svojej doby. Poznať ho môžeme možno skôr pod názvom Filtermatic.

Jeho poznávacím znamením bola špičková vykurovacia plocha, ktorá dokázala udržať kávu stále teplú. V tom čase to bol veľmi inovatívny a praktický kávovar. Zvládol pripraviť 1 liter kávy v priebehu pár minút.

Dizajn bol bielo-oranžový a hodil sa do každej domácnosti. Treba podotknúť, že počas 8 rokov sa tohto spotrebiča predalo neuveriteľných 1,1, miliónov kusov, čo bolo v tom čase niečo úžasné.

Sedemdesiate roky sa pre zmenu niesli v duchu vysávačov, ktorých produkcia bola v tejto dobe zahájená, a to nielen klasických, ale aj tyčových. Zásadná bola pri každom takomto produkte vysoká efektivita sania, ale aj dostatočná kapacita nádoby na prach, respektíve jej rozmery.

Stále však prebiehala výroba populárnych žehličiek, na tie Rowenta nikdy nezabúdala. V osemdesiatych rokoch 20. storočia došlo k zakúpeniu značky Rowenta francúzsku spoločnosť Groupe SEB. Skupina SEB má pod sebou aj iné značky, ktoré sú známe výrobou menších domácich spotrebičov, pri ktorých sa snažia stále zdokonaľovať ich vlastnosti a parametre.

Patria sem napríklad značky Tefal, Krups, Moulinex, Lagostina a mnohé ďalšie, vrátane niekoľkých regionálnych značiek priamo z Francúzska. SEB môžete nájsť vo viac ako 120 krajinách, v ktorých funguje. V súčasnej dobe sa Rowenta zameriava na vývoj takých technológií, ktoré vynikajú maximálnou šetrnosťou voči životnému prostrediu.

Stále nezabúda na zaujímavý a úžasný dizajn každého výrobku. Značka Rowenta patrí k hŕstke značiek, ktorých produkcia určená pre európsky trh stále zotrváva v rovnakej krajine a nebola nikam presunutá. Továreň môžete nájsť v Erbach im Odenwald, kde je aj inovačné centrum určené na vývoj najnovších technológií.

Robotické vysávače Rowenta môžete nakúpiť v týchto e-shopoch: Mall.sk a Alza.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo