Tankiny

Tankiny sú pomerne novým typom dámskych plaviek. Obľuba tankiny raketovo rastie, pretože doslova sadnú akejkoľvek ženskej postave. Tankiny tvoria hornú časť v štýle topu a nohavičky.

Tieto plavky boli prvýkrát predstavené na konci 90 rokoch a boli určené plnoštíhlym ženám. Ich výhodou je, že dokážu pomerne dobre skryť rôzne nedokonalosti. Dnes sú tankiny na trhu zastúpené mnohými rôznymi podobami, pričom môžete podľa ľubovôle kombinovať spodný aj horný diel. Tankiny môžete nosiť ako tankiny, bikiny alebo ich skombinovať so sukienkou.

Porovnať ceny tankín

Typy

Tankiny majú niekoľko podôb a rozdeliť ich možno podľa toho, ako vyzerá horný alebo spodný diel. V dnešnej dobe nemusí mať spodný diel nutne podobu klasických nohavičiek a hornú potom podobu jednoduchého topu. Variantov je hneď niekoľko av prípade potreby ich môžete aj rôzne kombinovať.

  • Horný diel – pre športovo založené ženy sú vhodné spevňujúce horné diely, ktoré poskytnú dobrú oporu prsiam. Milovníkom plážových športov môžu vyhovovať aj topy s uchytením za krkom. Pri športe vám poskytnú potrebný komfort a zároveň zdôraznia štíhle boky. Väčšie poprsie udrží horný diel s kosticami.
  • Spodný diel – okrem klasických nohavičiek je možné využiť aj spodný diel tanga, šortky alebo sukienka. Tankiny so sukienkou je možné využiť aj na večernú vychádzku. Šortky potešia nielen ženy, ktoré chcú zakryť problémové partie stehien a zadočku.

Typ postavy

Plavky všeobecne by mali byť vyberané podľa typu postavy. Ako už bolo povedané, tankiny budú sedieť každej postave, napriek tomu je však vhodné vedieť, čo všetko vám vaša postava umožňuje nosiť a na aké časti tela je vhodné sa viac zamerať.

Presýpacie hodiny

Najviac možností majú ženy s postavou pripomínajúcou presýpacie hodiny. Tento typ postavy má symetrické boky a ramená, pás je štíhly. Hoci týmto ženám sadnú akékoľvek tankiny, odporúča sa im vyberať také, ktoré majú rovnaké vzory na spodnom aj hornom diele. Rozdielne vzory alebo farby totiž môžu vytvárať určité disproporcie. Ženám s väčším poprsím pristanú plavky uchytené za krkom šnúrkou alebo ramienkom.

Trojuholník

Dolná polovica tela je väčšia ako horná polovica tela, čo je typické pre ženy so silnejšími stehnami a väčšími bokmi. V tomto prípade je vhodné sústrediť pozornosť na hornú polovicu tela a viac zvýrazniť prsia. Pristanú vám tankiny, ktoré tvoria šortky, ilúziu širšieho hrudníka vytvoria horný diel bez ramienok. Zvoliť môžete aj push-up horný diel alebo tankiny so zaväzovaním za krkom. Spodný diel by potom mal byť tmavší ako diel horný.

Obrátený trojuholník

Horná polovica tela je širšia ako spodná polovica. Týka sa to žien so širšími ramenami a chrbtom, ktorých postava sa smerom dole zužuje. Tu je vhodné zvoliť tankiny s ramienkami, dobrou voľbou sú širšie ramienka, ktoré vytvoria ilúziu užších ramien. Výraznejší by mal byť spodný diel s väčším vykrojením, či iným efektom, ktorý priláka pozornosť.

Obdĺžnik

Jedná sa o ženy s výraznými bokmi, štíhlymi nohami a súmerným trupom bez výraznejšieho pása. Tu sa odporúča siahnuť po plavkách, ktoré zvýraznia boky a poprsie. Vhodné sú volániky, kvety či háčkovanie. Ženy s menším poprsím zdvihnú sebavedomie tankiny s push-up efektom.

Veľkosť

Tankiny sú plavky, ktoré kúpite doslova v každej veľkosti od XS – XXL. K dostaniu sú aj v detských veľkostiach. Kúpiť ich môžete ako komplet alebo je možné ísť variantom samostatného spodného a horného dielu. Aby ste mali istotu, že vám plavky skutočne sadnú, je vhodné ich najskôr vyskúšať.

Materiál

Na výrobu tankiny sa používa pružný a rýchloschnúci materiál. Kúpiť môžete plavky z nylonu, Lycry, Spanexu aj bavlny. Často sa jedná o kombináciu rôznych materiálov. Kvalitu materiálu určuje predovšetkým obstarávacia cena. Lacné plavky sa väčšinou čoskoro vytiahnu alebo vyblednú. Záleží teda na vás, ako často budete chcieť plavky obmieňať.

Možnosti

Tankiny sú plavky s veľkými možnosťami. V obchodoch nájdete mnoho rôznych štýlov, farieb i tvarov. Kúpiť sa dajú jednoduché plavky, ale aj plavky s push-up podprsenkou. Športovkyne ocenia plavky, ktoré budú ženské vnady držať na svojom mieste. Z tankiny môžete vytvoriť aj romantický plážový obleček.

Tehotné ženy ocenia dlhšiu prednú časť, ktorá zakryje bruško a ochráni ho pred možným spálením. Pokiaľ sa chcete opáliť, stačí jednoducho spodnú časť vyhrnúť. Silnejšie ženy ocenia plavky so zoštíhľujúcim efektom. Kúpiť sa dajú aj tankiny s čiastočne priehľadným horným dielom.

Značka

Výrobou plaviek sa zaoberá veľké množstvo viac či menej známych výrobcov. Na slovenskom trhu je obľúbenou značkou Astratex. Veľký výber budete mať aj v prípade modelov Litex, Lorin, Stuf, Marko či Self. Siahnuť však môžete aj po neznačkových plavkách, ktoré sú lacnejšie, a treba počítať s ich kratšou životnosťou. Na druhú stranu budete mať skvelú možnosť vymeniť staré plavky za nové.

Cena

Tankiny sú pomerne dostupné plavky. Za neznačkové modely spravidla zaplatíte menej ako 43 eur, pričom aj táto kategória umožňuje vyberať medzi stovkami modelov. Značkové plavky sú drahšie a cena sa v ich prípade pohybuje od 43 – 86 eur. Možno pochopiteľne naraziť aj na ešte drahšie modely.

Porovnať ceny tankín

Otázky a odpovede

Aké sú najväčšie výhody tankín?

Tankiny sú plavky, ktoré si môže dovoliť akákoľvek žena, vďaka rôznym štýlom budú dobre sedieť štíhlym aj plnoštíhlym ženám. Veľmi obľúbené sú aj u nastávajúcich mamičiek. Výhodou je skutočnosť, že môžete plavky ľubovoľne kombinovať. Prikúpiť môžete dokonca iba spodný alebo horný diel.

Kúpiť je možné aj plavky, ktoré sa skladajú z 3 samostatných dielov. Tie je možné nosiť ako tankiny alebo ako bikiny. Tankiny vznikli ako alternatíva k jednodielnym plavkám, na rozdiel od nich vám umožní oveľa jednoduchšie používanie toalety.

V čom sa líšia tankiny od monokiny?

Vyznať sa v plavkách môže byť pomerne ťažké. Nie každý vie, čo si pod nevšedným označením vybaviť. Tankiny sme si už predstavili. Ide o dvojdielne plavky, ktoré potešia najmä menej odvážne ženy. Určené sú predovšetkým ženám s plnšou postavou. Monokíny sú špeciálne zmyselné jednodielne plavky, ktoré sa vyznačujú veľkými prestrihmi. Horný a spodný diel často spája iba malý kúsok látky.

Vďaka tomu sú plavky neskutočne sexy, čo ocenia najmä odvážnejšie ženy, ktoré nechcú svoje telo zbytočne skrývať. Monokíny môžu rovnako ako tankiny nosiť ženy s každým typom postavy. S postavou sa mení iba vzhľad plaviek. Aj monokiny dokážu problémové partie skryť a naopak vyzdvihnú iba vaše prednosti.

Sú tankiny lepšie ako bikiny?

Tankiny sú jedným z typov bikín, v oboch prípadoch sa jedná o dvojdielne plavky, ktoré vám podľa chuti umožňujú kombinovať horný a spodný diel. Obe podoby majú svojich priaznivcov a odporcov a to, ktorých zvolíte je čisto otázkou vkusu. Tankiny veľmi dobre pristanú plnoštíhlym alebo veľmi štíhlym ženám, ktoré by rady ukryli nedostatky tela. Bikiny sú klasika a potešia všetky ženy, ktoré sú so svojou postavou spokojné.

Záver

Dôvodov prečo vyskúšať plavky typu tankiny je hneď niekoľko. Tankiny sú rovnako ako akékoľvek iné dvojdielne plavky veľmi pohodlné. Dobre sa vyzliekajú aj obliekajú, pričom sú schopné zakryť časti tela, ktoré nebudete chcieť ukazovať. Za výhodu je možné považovať aj veľký výber rôznych strihov, štýlov i veľkostí.

Tieto plavky niektorí výrobcovia ponúkajú aj vo veľkosti 5 XL. Tankiny môžete ľubovoľne kombinovať alebo ich premeniť na ľahké letné šaty. Dobre sedieť budú ženám s malým aj veľkým poprsím. Malé prsia vyniknú vďaka push-up efektu, veľké budú v pohodlí vďaka kosticiam. Kúpiť možno aj nevystužené tankiny.

Podobný článok, ktoré by vás mohol zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo