Venušine guličky

Najobľúbenejšie typy venušiných guličiek

Venušine guličky sú vnímané ako jedna z mnohých sexuálnych pomôcok, avšak plnia 100% aj funkciu cvičebnej pomôcky. Venušine guličky sa zavádzajú do pošvy, vo vnútri ktorej sa nachádzajú svaly panvového dna. Tieto svaly poskytujú oporu chrbtice a radí sa medzi stabilizačné svaly. Okrem toho tieto svaly udržujú na správnom mieste vnútorné orgány a plnia aj tzv. uzatváraciu funkciu.

Funkčnosť panvových svalov narúša tehotenstvo a pôrod a pri nesprávnej funkčnosti dochádza k nepríjemnej inkontinencii. Tak ako každé svaly v tele, mali by byť aj svaly panvového dna pravidelne posilňované a práve na tento účel sa môžu používať aj Venušine guličky.

Venušine guličky sú k dostaniu v rôznych tvaroch, na ich výrobu sa používajú rôzne materiály. Vybrať môžete veľkosť aj hmotnosť guličiek. Pokiaľ si nebudete na začiatku istí, akú veľkosť a hmotnosť zvoliť, môžete zakúpiť balenie s viacerými rôzne veľkými a ťažkými guličkami.

Porovnať ceny venušiných guličiek

Typy

Pri nákupe narazíte na dva typy Venušiných guličiek – klasické a vibračné. Každý typ je určený na iné používanie.

Klasické

Aj tieto guličky vibrujú, avšak vibrácie sú vytvárané mechanicky vlastným pohybom. Vnútri plášťa guličky sa nachádza kovová gulička, ktorá pri pohybe naráža na steny. Týmto spôsobom dochádza k vibráciám. Klasické guličky plnia funkciu zdravotnej pomôcky a jej úlohou je posilniť svaly panvového dna.

Vibračná

Tieto guličky majú malý motorček. Vibračné guličky sa používajú podobne ako vibračné vajíčka. V tomto prípade sa už nejedná o zdravotnú, ale skôr erotickú pomôcku. Úlohou vibračných guličiek je pomôcť vám dosiahnuť vaginálny orgazmus, ktorý prirodzeným spôsobom dosiahne iba menšie percento žien.

Nevýhodou vibračných guličiek je hlučnosť, pokiaľ ich teda budete používať v spoločnosti, venujte pozornosť aj tomuto parametru. Vibračné guličky sú napájané pomocou batérií, ale kúpiť môžete aj dobíjacie guličky.

Materiál

Na výrobu Venušiných guličiek sa najčastejšie používa lekársky silikón. Tento materiál je príjemný na dotyk, nevyvoláva alergické reakcie a dobre sa udržuje. Z lekárskeho silikónu je vyrobený vonkajší obal. Vnútri každej silikónovej guličky sa nachádza ďalšia malá gulička vyrobená z kovu. Práve tá určuje konečnú hmotnosť tejto pomôcky. Pri pohybe narážajú guličky na silikónovú stenu a tieto drobné nárazy plnia funkciu ľahkých vibrácií.

Lacnejšie guličky sú vyrobené z plastu, a k dostaniu sú aj guličky kovové alebo sklenené. Z hľadiska materiálu však jednoznačne vedie práve lekársky silikón.

Veľkosť

Vybrať správnu veľkosť nemusí byť jednoduché, tento parameter je závislý od proporcií i stavby tela každej ženy. Všeobecne sa odporúča vyberať menšie guličky v prípade žien, ktoré ešte nie sú po pôrode. Ženy, ktoré už rodili, alebo tie, ktoré majú problémy s ochabnutým svalstvom, by mali uprednostniť väčšie guličky.

Hmotnosť

V začiatkoch používania je vhodné vyberať skôr ľahšie guličky, ktoré budete schopná udržať dlhšie. Po nejakej dobe môžete prejsť aj na ťažší variant. Tu opäť záleží predovšetkým na tom, čo vám bude príjemné. K dostaniu sú aj rôzne ťažké guličky predávané v sade. Tento variant je síce drahší, avšak môžete vyskúšať oba varianty a rozhodnúť sa hneď na začiatku, ktorá hmotnosť vám bude vyhovovať viac.

Ľahké guličky majú hmotnosť v rozmedzí 30 – 50 g a sú vhodné pre ženy, ktoré už bojujú so zdravotnými komplikáciami v podobe inkontinencie. Pokiaľ žiadne problémy nemáte, môžete zakúpiť guličky s hmotnosťou 70 – 80 g. Náročnejšie potom môžu zvoliť ešte ťažšie guličky, tie sú však vhodné najmä pre ženy, ktoré už majú s touto pomôckou nejaké skúsenosti.

Značka

Venušine guličky kúpite od značiek Swan, Toy Joy, Spirit, Vibe Therapy, Swede, You2Toys, California Exotic, Pretty Love a mnoho ďalších.

Cena

Obstaranie tejto pomôcky nie je nijako nákladné. Najlacnejšie silikónové guličky kúpite do 300 eur. Na zohnanie sú aj lacnejšie typy, ktoré majú mnohokrát bavlnenú šnúrku a vyžadujú tak náročnejšiu údržbu. Za cenu okolo 22 eur kúpite mnoho rôznych podôb guličiek, ale aj vaginálnych činiek. K dostaniu sú aj prvé vibračné modely. Luxusné modely a sady niekoľkých guličiek vás vyjdú na 43 a viac eur.

Porovnať ceny venušiných guličiek

Údržba

Starostlivosť o Venušine guličky nie je nijako náročné. Obvykle ich stačí umyť iba v mydlovej vode, možno použiť aj antibakteriálny sprej. Vo chvíli, keď nebudete guličky používať, je vhodné vrátiť ich späť do obalu, aby na ne nemohli padať nečistoty.

Najlepšie sa vám budú udržiavať guličky s hladkým povrchom, ktoré sú doplnené o silikónovú šnúrku. Naopak zložitejšia je údržba guličiek s bavlnenou šnúrkou. Pri tejto šnúrke je veľmi dôležité jej riadne vyschnutie. Po vyschnutí sa odporúča jej ošetrenie pomocou dezinfekčného spreja.

Otázky a odpovede

Na čo všetko slúži Venušine guličky?

Venušine guličky slúžia na posilnenie panvového dna. To môžete posilňovať už jednoduchým vložením, ale cvičiť môžete aj pomocou Kegelových cvikov. Cvičenie s guličkami vedie k väčšej tesnosti vagíny, vďaka tomu môžu byť vaše sexuálne zážitky oveľa intenzívnejšie.

Guličky stimulujú aj prekrvujú steny pošvy a pomocou cvikov sa stane pošva citlivejšia. Ženy, ktoré majú problémy s dosiahnutím vaginálneho orgazmu, sa k nemu môžu pomocou guličiek postupne prepracovať. Guličky pomáhajú aj s inkontinenciou, ktorá je častá po pôrodoch aj gynekologických zákrokoch.

Kedy nosiť Venušine guličky?

Guličky sa odporúča nosiť pri každodenných aktivitách, čím je pohyb intenzívnejší, tým je efekt guličiek väčší. Používať ich môžete pri upratovaní, cvičení, na prechádzkach atď. Dôležité je guličky používať pravidelne, ideálne každý deň aspoň na niekoľko minút.

Pohyb je pri používaní guličiek naozaj nevyhnutný, v prípade, že budete po zavedení guličiek sedieť alebo ležať, nedosiahnete vytúžené zlepšenie stavu vašich svalov. Ženy, ktoré sú čerstvo po pôrode, by mali s používaním guličiek počkať na výsledok šestonedelnej gynekologickej prehliadky a ich používanie by mali najprv konzultovať so svojím lekárom.

Ako sa guličky zavádzajú?

Pred zavedením je nutné guličky potrieť vhodným lubrikačným gélom. Vďaka gélu sa budú guličky ľahšie zavádzať, ale aj lepšie vykĺzavať, preto to s jeho množstvom príliš nepreháňajte. Ideálne je pri zavádzaní ležať a potom ich zasunúť hlboko dovnútra pošvy.

Koniec Venušiných guličiek je opatrený pútkom, ktoré by malo po zavedení zostať vonku. Pomocou pútka potom môžete guličky vytiahnuť, avšak v začiatkoch používania guličky po nejakej dobe vypadnú vplyvom gravitácie samy.

Je možné používať Venušine guličky pri zavedenom vnútromaternicovom teliesku?

Vnútromaternicové teliesko je jednou z podôb antikoncepcie, ktorá je v poslednej dobe veľmi obľúbená. S používaním Venušiných guličiek však môžete v tomto prípade naraziť na problém v podobe príliš dlhých vlákien, ktoré slúžia na vybratie telieska.

Preto sa v tomto prípade odporúča najprv navštíviť gynekológa a túto požiadavku s ním konzultovať. Váš gynekológ môže v prípade potreby z vlákna skrátiť. Potom vám už nič nebráni guličky používať.

Záver

Venušine guličky sú odporúčané ako cvičebná pomôcka, ktorá vám pomôže posilniť svaly panvového dna. Pre tie, ktoré majú zdravotné problémy as guličkami nemajú žiadne skúsenosti, sa odporúča voliť väčšie a ľahšie guličky, ktoré majú hladký povrch a sú vyrobené z lekárskeho silikónu.

Ak chcete používať guličky ako erotickú pomôcky, budete potrebovať skôr vibračné guličky alebo vibračné vajíčka.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo