Vibrátory

Vibrátory sú označované ako erotická pomôcka, ktorá je určená ženám. Vibrátor má najčastejšie podobu mužského penisu a jeho úlohou je priniesť pomocou vibrácií ženám vytúžené uspokojenie. Prvé vibrátory sa objavili už v roku 1899, kedy sa používali ako liečebné pomôcky pri bolesti hlavy a mali pomôcť aj so zmiernením vrások alebo zmierniť prejavy hystérii.

Nech už bola úloha vibrátorov akákoľvek, tieto pomôcky sa stali čoskoro veľmi obľúbenými av súčasnej dobe ich je na trhu nepreberné množstvo. Už sa pochopiteľne nepoužívajú na liečebné procedúry, ale plnia výhradne funkciu erotickej hračky.

Vybrať správny vibrátor je pomerne ťažké, v obchode s erotickými pomôckami sú vibrátory zastúpené vo veľkom počte a na týchto miestach sa nie každý cíti úplne komfortne. Preto je vhodné vedieť, čo všetko vám môže vibrátor ponúknuť. Svoju rolu hrá jeho veľkosť aj výrobný materiál a pochopiteľne rôzne funkcie. Vibrátor môže byť použitý na rôzne erotogénne zóny jednotlivcom aj pary.

Porovnať ceny vibrátorov

Určenie

Hoci sa o vibrátoroch často hovorí ako o erotickej pomôcke pre ženy, sú na trhu zastúpené aj vibrátory určené mužom.

 • Ženy – dámy môžu vyberať mnoho typov vibrátorov, ktoré je možné zavádzať do vagíny aj análu. S ich pomocou môžu stimulovať bod G aj klitoris. Jednotlivé modely sa veľmi líšia vzhľadom, veľkosťou aj materiálom.
 • Muži – muži majú oveľa obmedzenejší výber, pre nich sú na trhu dostupné vibrátory stimulujúce prostatu. Použiť ich možno pri párovom styku aj autoerotike a stimulujú prostatu aj oblasť pod semenníkmi.
 • Párové – pokiaľ si s partnerom prajete okoreniť svoj sexuálny život, je možné kúpiť vibrátor párový. Tento vibrátor má unikátny tvar, vďaka ktorému sú pri sexuálnom styku dráždení obaja partneri. Muž si pri súloži užíva užší vstup aj vibrácie, žene vibrátor dráždi klitoris.

Typy

Vibrátory pre ženy je možné v závislosti na erotogénnej zóne, na ktorú vibrátor pôsobí rozdeliť nasledovne:

 • Pulzátor – alebo tiež prirážajú vibrátor. Po zapnutí bude vibrátor prirážať rovnako ako mužský penis. Pulzátory sú ideálne pre ženy, ktoré dosahujú vaginálne orgazmy. Zvoliť môžete rôznu rýchlosť prirážania a vychutnať si môžete romantickú a pomalú súlož alebo naopak rýchle a horúce prirážanie.
 • Dráždenie klitorisu – tu je možné zaradiť klasickú podobu vibrátorov aj tzv. podtlakové vibrátory alebo womanizery. Na konci vibrátora je rôzne veľká masážna hlava, pomocou ktorej môžete masírovať iba klitoris alebo doslova celý klin a užiť si tak môžete silné vibrácie.

Tieto typy sú u žien jednými z najobľúbenejších. Klitoris môžete dráždiť aj menším podtlakovým vibrátorom, ktorý je oproti bežným typom šetrnejší. Pomocou podtlakového vibrátora môžete prežiť aj niekoľko orgazmov za sebou.

 • Dráždenie bodu G – vaginálne vibrátory svojim tvarom pripomínajú penis a majú hrubšiu zahnutú špičku. Tieto vibrátory môžu mať aj podobu pulzátora.
 • Dráždenie análu – vibrátory so špecifickým tvarom zakončenia, ktoré zamedzia možnému vysunutiu vibrátora počas používania. Vibrátory majú užšie telo, ich zavádzanie je teda ľahké, koniec je rozšírený. Okrem hladkých môžete vlastniť vibrátory s guličkovým povrchom. Tieto typy análny vchod pri zasúvaní rozťahujú aj sťahujú.
 • Vaginálne/análne – majú dva konce, väčší koniec sa zavádza do vagíny, menší do análneho otvoru.
 • Dráždenie pŕs a bradaviek – bradavky patria medzi citlivé miesta, pomocou špeciálneho vibrátora im môžete poskytnúť príjemnú masáž.

Veľkosť

Veľkosť vibrátora je veľmi individuálny parameter. Každý má iné telesné proporcie a teda iné potreby. Najobľúbenejšie sú vibrátory strednej veľkosti, ktorých dĺžka je v rozmedzí 18 – 22 cm a priemer v rozmedzí 3 – 4 cm.

Pri vibrátore sa stretnete s rôznymi dĺžkami a priemermi. Samotná dĺžka nie je až taká dôležitá, pretože si vibrátor zavediete presne podľa vašich predstáv. Väčšiu pozornosť je tak nutné venovať šírke. Používanie príliš širokého vibrátora môže byť nepríjemné alebo bolestivé.

Tvar

Vibrátor môžete vyberať aj podľa tvaru. Okrem klasickej podoby sú k dostaniu rôzne tvarované a špecifické vibrátory. Každý tvar je niečím unikátny a každý funguje na trochu inom princípe.

Klasický

Klasický môžete použiť počas predohry a pri súloži. Vibrátory majú masážnu hlavicu, ktorá stimuluje klitoris pomocou silnejších vibrácií.

Obojstranný

Obojstranný sú ideálnou pomôckou pre lesbické páry, ale aj pre tých, ktorí si chcú užiť dvojitý prienik.

Realistický

Ich vzhľad veľmi presne pripomína penis muža. Anatomicky tvarovaný vibrátor má mnoho jemných vystúpených žiliek aj dokonale tvarovaný žaluď a je vyrobený z príjemného mäkkého materiálu. Všetky tieto výstupky je možné počas používania cítiť a sexuálny pôžitok je tak úplne dokonalý.

Perličkový

Pod povrchom vibrátora sa nachádzajú malé guličky, tie sa po zapnutí vibrátora otáčajú, čím sa mení tvar. Tieto vibrátory veľmi intenzívne stimulujú a masírujú bod G aj steny pošvy. Tieto vibrátory majú mnohokrát dva konce, pričom menší koniec pri používaní dráždi klitoris.

Cestovné

Malé vibrátory, ktoré vám poskytnú masáž klitorisu a sú vďaka svojej veľkosti ideálne na cesty. Tieto vibrátory majú na konci malú masážnu hlavicu, ktorou je možné masírovať klitoris, ale aj bradavky alebo ušné lalôčiky.

Prednosťou malých vibrátorov je nízka obstarávacia cena a sú vhodné pre tých, ktorí nemajú s vibrátorom žiadnu skúsenosť. Po ich vyskúšaní potom môžu alebo nemusia prejsť aj k iným modelom.

Materiál

Tiež výrobný materiál zohráva pri výbere vibrátora podstatnú úlohu. Na výrobu vibrátorov sa používajú rôzne materiály, jedno by však mali mať všetky spoločné. Ide o zdravotnú nezávadnosť, ktorá vám zaručí bezpečné používanie. Materiál má vplyv aj na hlučnosť. Všeobecne sa dá povedať, že čím je vibrátor mäkší, tým je aj tichší.

 • Gél – mäkký, pružný a príjemný materiál. Gélové vibrátory patria k tým drahším, ich prednosťou je poddajnosť aj skutočnosť, že sa veľmi podobajú ľudskej pokožke.
 • Sklo – sklenené vibrátory sa ľahko udržujú, obľúbené sú vďaka možnosti experimentovať s teplotou, možno ich ohriať aj schladiť. Sklo je tvrdené, vibrátor je teda úplne bezpečný, povrch je hladký a sklenené typy vyčnievajú aj vďaka svojmu dizajnu.
 • Silikón – tento materiál je veľmi príjemný na dotyk a patrí k obľúbeným aj vďaka svojej cenovej dostupnosti. Silikón je opäť zdravotne nezávadný a ľahká je aj jeho údržba. Tento vibrátor však nie je možné používať so silikónovým lubrikačným gélom.
 • Nature skin – materiál je takmer totožný s ľudskou kožou. Nevýhodou je však zložitejšia údržba, pretože materiál je na dotyk ľahko lepivý.
 • TPE – materiál kombinuje prednosti plastu a gumy. Vibrátor je ohybný, ľahko sa udržuje.
 • Plast – vibrátory sú tvrdšie a horšie prispôsobivé. Tento materiál je typický pre najlacnejšie vibrátory. Plastové vibrátory však najlepšie prenášajú vibrácie.

Napájanie

Vibrátory je možné napájať pomocou ceruzkových batérií, moderné vibrátory je možné opakovane nabíjať pomocou nabíjačky. Veľa vibrátorov umožnuje nabíjačku pripevniť pomocou magnetu, kedy nedôjde k žiadnemu porušeniu povrchu. Stretnúť sa naopak môžete s modelmi, ktoré vyžadujú prepichnúť povrchový materiál.

Do vibrátorov je často nutné kupovať naozaj kvalitné batérie, pri vložení obyčajnejších nemusí v niektorých prípadoch vôbec dôjsť k spusteniu vibrátora. Výkon batérií môže byť často nedostatočný. V prípade, keď by sa vám teda stalo, že sa po vložení batérií vibrátor nerozbehne, nemusia byť na vine chybný výrobok, ale slabé batérie. Pred prípadnou reklamáciou teda vyskúšajte aj skutočne kvalitné batérie.

Vodotesnosť/vodeodolnosť

Vibrátory môžu byť vodotesné aj vodeodolné. Nejedná sa o to isté, preto je potrebné vedieť, ako daný vibrátor používať.

 • Vodotesný – vibrátor je možné používať vo vani, je možné ich ponoriť do hĺbky 1 meter.
 • Vodeodolný – vibrátor je možné použiť iba v sprche, avšak nemožno ho ponoriť do vody.

Možnosti a funkcie

Vibrátory sú spravidla vybavené niekoľkými rôznymi programami. Meniť môžete intenzitu vibrácií, rýchlosť prírazov.

Vibrátory môžete ovládať pomocou diaľkového ovládača. V prípade, že budete chcieť vyskúšať vibračné vajíčko, bude možné využiť na ovládanie mobilnú aplikáciu. Vibračné vajíčko sa ideálne používa v páre, zavedené ho môžete mať pri bežných situáciách, napríklad návšteve kina či reštaurácie. Ovládanie sa potom chopí partner, ktorý môže vajíčko pomocou aplikácie ľubovoľne zapínať a vypínať, čo vám spoločné chvíle naozaj okorení.

Luxusné vibrátory je možné naplniť špeciálnou tekutinou, ktorá vychádza otvorom. Vibrátor teda môže ejakulovať rovnako ako mužský penis pri vyvrcholení. Vibrátory toho ponúkajú pochopiteľne viac, veľmi však záleží na konkrétnej podobe vibrátora.

Značka

Obľúbené sú vibrátory značiek You2toys, Pretty Love, ToyJoy, Dreamtoys, Fun Factory a ďalšie.

Cena

Najlacnejšie vibrátory vyjdú na menej ako 22 eur. Jedná sa o jednoduchšie gélové, silikónové, plastové aj Nature skin modely. Okolo 43 eur je možné kúpiť veľa elegantných a prepracovaných vibrátorov, ktoré potešia aj náročnejších užívateľov. Používať ich môžu jednotlivci aj páry. Cena najdrahších vibrátorov môže presiahnuť aj 214 eur.

Porovnať ceny vibrátorov

Údržba

Údržba vibrátora úzko súvisí s výrobným materiálom. Presný postup údržby je popísaný v manuáli každého výrobku, tento postup by mal byť vždy dodržaný.

Na čistenie sa spravidla používajú špeciálne čističe na báze dezinfekčných sprejov, antibakteriálne mydlo a čistá voda. Údržba by sa mala vykonávať po každom použití. Po umytí je vhodné nechať vibrátor voľne uschnúť. Potom je nutné vibrátor uschovať do vhodného obalu, aby sa naň neprášilo.

Otázky a odpovede

Aký je rozdiel medzi vibrátorom a dildom?

Vibrátor je vybavený motorčekom, ktorý sa stará o vibrácie v rôznej intenzite. Pomocou vibrácií zvýšite rozkoš a prekrvíte sliznicu. Dildo však motorček nemá a vibrácie neprenáša. Na rozdiel od vibrátora je dildo oveľa ohybnejšie.

Pokiaľ budete chcieť vyskúšať dildo, nezaobídete sa bez hutnejšieho lubrikačného gélu. Dildu je možné používať na dosiahnutie vaginálneho orgazmu. Použiť môžete aj análnu, obojstrannú alebo dvojitú. Dilda môže pri pravidelnom používaní posilniť pošvové svaly.

Ako sa používa párový vibrátor?

Párový vibrátor svojim tvarom pripomína písmeno C, každý koniec je vybavený vlastnou vibračnou jednotkou. Menší koniec vibrátora sa zasunie do pošvy a väčšia časť vibrátora sa pritlačí na jej vonkajšiu hornú časť. Zavedenie penisu je vďaka tomu bezproblémové a pri prieniku dochádza k pritlačovaniu vnútornej časti vibrátora na bod G. Vonkajšie zakončenie pritláča partner svojim penisom na klitoris a pysky ohanbia.

Časť, ktorá je zavedená v pošve má anatomické rozšírenie, tento tvar príjemne zväčšuje tlak vo vagíne. U muža vibrátor zlepšuje erekciu a kontakt s vibrátorom zvyšuje trenie. Tieto vibrátory sa spravidla ovládajú diaľkovým ovládačom a sú vybavené hneď niekoľkými programami.

Je lepší vibrátor na klitoris alebo vibrátor vaginálny?

Pri výbere vibrátora by ste mali v prvom rade dobre poznať svoje telo, priania a potreby. Všeobecne sa viac predávajú vibrátory na klitoris, pretože väčšina žien dosiahne orgazmus práve vďaka dráždeniu klitorisu. Naopak vaginálny orgazmus dosahuje menšie percento žien, napriek tomu sú aj tieto vibrátory veľmi obľúbené.

Pri ich používaní dochádza k silnejšiemu prekrveniu aj intenzívnym zážitkom. Ženy, ktoré sa nemôžu rozhodnúť, ktorý typ je pre nich lepší môžu zakúpiť vibrátory s dvoma koncami, ktoré využijú oboma spôsobmi. Tieto typy patria už k luxusnejšiemu a teda drahšiemu tovaru.

Aký vibrátor pre lesbické páry?

Obľúbené sú obojstranné podlhovasté vibrátory, alebo nasadzovacie penisy, ale použiť môžete prakticky akýkoľvek typ.

Záver

Každý vibrátor je iný a vyvoláva úplne odlišné pocity. Veľakrát si tak iba s jedným modelom nemusíte vystačiť. Pomocou malého vibrátora môžete dráždiť klitoris, jednoduchý nevibračný je ideálny k hrám v sprche.

Obľúbené sú multifunkčné rotačné vibrátory s guličkami, stále stúpa obľuba vibrátorov, ktorých tvar pripomína kaktus alebo ruku. S partnerom môžete vyskúšať párový alebo pripínací vibrátor. Medzi najpredávanejšie vibrátory v súčasnej dobe patria vibrátory so strednou veľkosťou realistického vzhľadu.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroj: zena.pravda.sk

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo