Análne kolíky

Análne kolíky nie sú tak preberané aké iné sexuálne pomôcky, napriek tomu však v súčasnej dobe patria medzi obľúbené análne hračky, ktoré spestria sexuálny život ženám i mužom. Na rozdiel od vibrátorov sú však viac špeciálne a nie každý si trúfne análny kolík vyskúšať.

Análne kolíky prináša mnoho pozitívneho ženám aj mužom. Ženy si po zavedení kolíka môžu vychutnať neuveriteľný pocit naplnenia. U mužov sa análne pomôcky postarajú o masáž prostaty. Tá prináša mnoho zdravotných benefitov a postará sa aj o silnejšiu ejakuláciu.

Análny kolík má podobu malého hrotu, ktorý sa smerom ku koncu rozširuje. Na trhu sú análne kolíky zastúpené vo veľkom počte, kúpiť si môžete kolík vibračný, so šperkom alebo chvostíkom. Pri jeho výbere je okrem vzhľadu a farby dôležitý výrobný materiál, správny tvar a veľkosť kolíka.

Porovnať ceny analných kolíkov

Typy análnych pomôcok

Análny kolík nie je tým jediným, čo môžete pri stimulácii análneho otvoru použiť. Okrem nich je možné použiť aj análnu dildu, análne guličky, vibrátory alebo sprchu. Všetky tieto pomôcky môžete v oblasti konečníka bezpečne používať. Análne pomôcky sa líšia tvarom, bývajú menšie a líšia sa aj tvarom.

Análny kolík

Je pomôcka, ktorú môžu používať muži aj ženy, kúpiť ho môžete v mnohých farebných kombináciách aj veľkostiach. Vyberať môžete aj výrobný materiál.

Análny kolík môžete použiť ako pomôcku, ktorá vám pomôže s uvoľnením pred samotným análnym sexom, použiť ho môžete aj priamo pri súloži, kedy zaistí dvojitý prienik. Obvyklý je kolík s kónickým tvarom, ktorý môžete používať kedykoľvek počas dňa, pri bežnej činnosti alebo ho môžete mať zavedený aj pri prechádzke atď.

Análna dilda

Tieto análne hračky majú väčší rozmer a sú vhodné skôr pre pokročilejších užívateľov. Análna dilda má tvar penisu, ich podoba je veľmi realistická, mnoho pomôcok sa zahnutých. Kúpiť môžete aj dvojitú dildu, ktorá dráždi nielen análny, ale aj pošvový vchod. Análna dilda je jednoduchá, u tejto hračky nie sú k dispozícii vibrácie. Aj tu môžete vyberať z rôznych, zdravotne nezávadných materiálov.

Análny vibrátor

Obľúbené sú aj análne vibrátory, pri ktorých môžete zážitok zintenzívniť vďaka rôzne intenzívnym vibráciám. Análne vibrátory sú dobou voľbou aj pre mužov, ktorí môžu s ich pomocou masírovať prostatu. Vibrátor však môžu bez obáv používať aj začiatočníci. Ženy môžu pomocou vibrátora dráždiť análny aj vaginálny vchod a vhodné sú aj pri dráždení klitorisu.

Drahšie vibrátory je možné ovládať pomocou diaľkového ovládača. Vibrátory sú napájané batériami, alebo ich môžete opakovane dobíjať. Pozor však dajte na dĺžku používania. Análne vibračné pomôcky by sa nemali používať dlhšie ako 30 minút. Pri dlhodobom a častom používaní môže dôjsť k podráždeniu sliznice čriev.

Análne guličky

Hračka je zložená z niekoľkých korálikov rôznej veľkosti, ktoré sú zavesené na šnúrke. Povrch guličiek je dokonale hladký a opäť môžete vyberať guličky vyrobené z rôznych materiálov.

Análna sprcha

Análna sprcha nepatrí medzi erotické hračky, chápať ju môžete ako príslušenstvo, ktoré je možné použiť pred samotným análnym stykom. Pokiaľ máte strach, že sexuálne hrátky skončia nepríjemným prekvapením, môžete použiť nielen sprchu poprípade klystír. Vďaka potrebnému pocitu očisty sa môžete lepšie uvoľniť a užiť si tieto hrátky naplno.

Tvar

Análne kolíky sa líšia tvarom, nie každý kolík musí byť ideálne hladký. Najmä náročnejšie môžu používať vrúbkované či rôzne prehnuté alebo tvarované kolíky, ktoré dopomôžu k lepšej stimulácii.

Začiatočníkom sa odporúča použiť kolík kónického tvaru, ktorý sa ľahko zasúva a dobre drží na svojom mieste.

Veľkosť

Pri veľkosti vás bude zaujímať nielen dĺžka, ale aj hrúbka kolíka. Začiatočníkom postačí kolík s dĺžkou menšou ako 10 cm, šírka týchto kolíkov býva okolo 2cm. Skúsenejší môžem kúpiť kolík dlhý až 15 cm a jeho šírka potom bude okolo 4 cm.

Materiál

Ďalším základným parametrom je materiál, z ktorého je kolík vyrobený. Análne kolíky sa vyrábajú z latexu, gélových materiálov, skla alebo plastu. V mnohých prípadoch však narazíte na kolíky vyrobené v kombinácii niekoľkých materiálov. Najčastejšie sa kombinuje plast, tvrdený gél a mäkčená guma.

  • Gélový kolík – tieto kolíky sa veľmi dobre prispôsobia telu, sú mäkké a príjemné. Výhodou je ľahké zavádzanie a ľahká údržba. Ich súčasťou býva väčšia zarážka, ktorá vám dovolí kolík používať dlhšiu dobu.
  • PVC kolík – na výrobu sa používa mäkčené. Napriek tomu, že sú tieto kolíky o niečo tvrdšie ako kolíky z gélu, sú stále ešte flexibilné a o niečo ľahšie sa zavádzajú.
  • Silikónový kolík – je príjemný pružný materiál, ktorý sa však neohýba. Tento materiál je tvrdší ako kolík vyrobený z mäkčeného PVC alebo gélu. Kolíky zo silikónu sú považované za univerzálne, čo sa ohybnosti týka.
  • Sklenený kolík – kolíky vyrobené z tvrdeného skla patria medzi luxusnú záležitosť. Kolíky oslnia svojim vzhľadom, veľmi ľahko sa zavádza aj čistí. Sklo môžete pred zavedením nahriať aj ochladiť. Veľmi jednoduché je aj ich čistenie. Nevýhodou môže byť ich vyššia hmotnosť.
  • Latexový kolík – mnoho kolíkov je možné nafúknuť, čo zvyšuje ich obľubu. Výhodou je dlhá životnosť. Kolík sa roztiahne na potrebnú veľkosť a vďaka tomu dobre tesní.

Funkcia

Análne kolíky ponúkajú aj niekoľko dodatočných funkcií. Niektoré funkcie môžu využívať muži aj ženy, iné sú vhodné skôr pre jednotlivé pohlavia.

Vibrácie

Túto funkciu ocenia ženy aj mužov. U mužov sa vibrácie starajú o stimuláciu prostaty. Vďaka nej dochádza k oddialeniu ejakulácie a podporí sa aj potencia. Masáž prostaty je považovaná za prevenciu proti rakovine prostaty. Ženy môžu pri vibráciách dráždiť aj pošvu, ktorú od konečníka delí iba tenká prepážka.

Možnosť nafúknutia

Kúpiť môžete aj nafukovací análny kolík. Tieto kolíky majú malú veľkosť, ale nafúknuť ich môžete pomocou vzduchového balónika do veľkosti, ktorá vám bude vyhovovať najviac. Nafukovacie kolíky sú vyrobené z pevného materiálu, nie je teda nutné obávať sa ich prasknutia. Túto funkciu ocenia najmä tí, ktorí majú s análnymi hračkami nejaké skúsenosti.

Stimulácia bodu P

Tieto kolíky sú atypicky zahnuté a určené mužom, ktorí s ich pomocou môžu dráždiť prostatu.

Značka

Análne kolíky môžete kúpiť v špecializovaných predajniach alebo na internetových stránkach. Druhú možnosť v tomto prípade volí drvivá väčšina užívateľov. Všetko objednáte v pohodlí domova a potom už môžete s napätím očakávať diskrétny balíček.

Pri výbere narazíte na výrobky značky Doc Johnson, You2Toys, b Vibe, The Latex, Toy Joy a ďalšie. Pri výbere vždy preferujte týchto popredných výrobcov, u ktorých máte istotu, že kúpite kolík vyrobený zo zdravotne nezávadného materiálu.

Cena

Cena análnych kolíkov začína na cca 10 eur. Tieto lacné kolíky postačia začiatočníkom. Vyznačujú sa kónickým tvarom a bývajú doplnené o zarážku poprípade očko, ktoré sa postará o bezproblémové vybratie.

Drahšie kolíky stoja od 22 – 43 eur. K dostaniu sú luxusné sklenené kolíky a kolíky, ktorých súčasťou býva nejaký šperk.

Porovnať ceny analných kolíkov

Otázky a odpovede

Sú análne kolíky bezpečné?

Pokiaľ budete análny kolík používať podľa odporúčaní a s rozumom, nemusíte sa žiadnych zranení obávať. Aby ste predišli možným mikrotrhlinám, je nutné análny kolík používať spoločne s lubrikačným gélom. U citlivejších jedincov sa však pri voľbe nevhodného materiálu môžu objaviť nežiaduce alergické reakcie. Problémové bývajú najmä kolíky vyrobené z latexu.

Niektorým môžu spôsobiť podráždenie aj sklenené kolíky. Väčšiu pozornosť venujte aj nafukovacím kolíkom. Preferovať by ste mali iba kvalitný výrobca a nemali by ste po pokúšať kolík zbytočne prehusťovať. Zabránite tak prípadnému prasknutiu.

Čo vedieť pred používaním kolíka?

Každý análny kolík obdržíte spoločne s podrobným návodom, ktorý vás do tajov používania najprv zasvätí. Pred použitím kolíka si vždy rovno pripravte aj lubrikačný gél, ktorý sa postará o bezproblémové vnuknutie. Pred zasunutím kolíka sa odporúča vykonať aj stimuláciu konečníka pomocou prsta a vyskúšať môžete aj análnu sprchu alebo klystír.

Prečo je vhodné análnu stimuláciu vyskúšať?

V oblasti konečníka sa nachádza väčšie množstvo nervového zakončenia. Práve tieto nervové zakončenia je vhodné stimulovať análnou pomôckou. U mužov sa análne hračky postarajú aj o stimuláciu prostaty.

Záver

Začiatočníci, ktorí chcú análny kolík iba vyskúšať a po prežitom zážitku zvážiť, či je pre nich kolík tým pravým spestrením, si vystačia s obyčajnou análnou hračkou.

Skúsenejší môžu vyskúšať aj kolík s vibráciami. Potom si už môžete všetky výhody análneho kolíka užiť spoločne s partnerom alebo samostatne. Použitie análnych pomôcok môže byť pre mnohých stresujúce, opatrní by ste mali byť najmä v začiatkoch a dobré je nesnažiť sa nič uponáhľať.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroj: www.eros.sk

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo