Umelé vaginy

Umelá vagína patrí medzi erotické pomôcky, ktoré majú urobiť radosť mužom. Táto hračka sa používa na masturbáciu, ale možno ju použiť aj v páre, kedy spestrí a okorení partnerský vzťah.

Umelé vagíny majú mnoho podôb, líšia sa v prevedení pyskov ohanbia alebo môžete zaobstarať masturbátor s rysmi ochlpenia, panenstva atď. Drahšie výrobky majú tiež funkciu vibrácií a zahrievania. A zaobstarať môžete aj vagínu s análnym otvorom.

Na prvý pohľad sa umelé vagíny líšia svojím tvarom. Lacnejšie pomôcky pripomínajú jednoduchý valec, tie drahšie svojim tvarom zaujmú viac. Možno dokonca kúpiť masturbátor v podobe zadnice, kedy môžete využívať nielen vagínu aj anál. Pri výbere je dobré zvážiť aj to, kde všade budete chcieť masturbátor používať. Vodeodolnej vagíne nebude vadiť ani používanie v sprche alebo vani.

Porovnať ceny umelých vagín

Typy

Masturbátory pre mužov majú niekoľko podôb. Okrem vzhľadu sa líšia funkciami a tak trochu aj spôsobom použitia.

 • Fleshlight – pod týmto označením nájdete masturbátory realistického vzhľadu. Na výber máte podobu vagíny, zadnice aj úst. Na výrobu realistických hračiek sa používajú materiály ako Pure skin, Nature skin, Soft touch a ďalšie. Realistické vagíny majú dokonale prepracované pošvové svaly, v ústach sa ukrýva pohyblivý jazyk. Pri kontakte s pokožkou získa masturbátor veľmi rýchlo jej teplotu.
 • Torza – veľmi obľúbeným variantom sú masturbátory s podobou torza ženského tela. Tu sa na výrobu často používajú silikónové a gélové materiály. Nevýhodou je v tomto prípade väčší rozmer a menšia diskrétnosť.

Materiál

Materiál určuje, či vám bude používanie umelej vagíny skutočne príjemné. Obľúbené sú sexuálne hračky vyrobené zo silikónu alebo gélu. Na výrobu lacnejších variantov sa používa plast. Drahšie modely svojim vzhľadom pripomínajú ľudskú kožu. V ich prípade je výrobným materiálom materiál s označením Cyberskin alebo Super Skin.

 • Gél – tento materiál je pružný, jemný a na dotyk príjemný. Gélové sexuálne hračky sú jednými z najobľúbenejších
 • Silikón – jedná sa hypoalergénny a zdravotne nezávadný materiál. Silikón sa vyznačuje teplotnou stabilitou a nebude nepríjemne zapáchať.
 • Umelá koža – používa sa na výrobu realistických masturbátorov, je veľmi príjemná na dotyk a dokonale sa prispôsobí teplote tela.
 • Plast – menej kvalitný materiál, ktorý je najmenej prispôsobivý. Na dotyk bude masturbátor z plastu tvrdý a tým aj menej príjemný.

Veľkosť

Do umelej vagíny sa zmestí celý penis, avšak na trhu nájdete aj menšie varianty. Záleží na tom, čo vám bude vyhovovať viac. Dôležitým parametrom, ktorý je pre vás dôležitý, je vnútorná dĺžka. Tá býva v rozmedzí 11 – 22 cm. Druhým parametrom je vnútorný priemer, v tomto prípade sa jedná o rozmedzie 1,5 – 6 cm. Každá umelá vagína by potom mala mať flexibilnú a elastickú vstupnú manžetu.

V prípade veľkosti sa neoplatí šetriť. Nejde ani tak o dĺžku vagíny, ako o šírku stien. Širšie steny budú na penis vyvíjať väčší tlak a zážitok bude realistickejší. Väčší tlak totiž ponúka úzky prienik, ktorý väčšina mužov preferuje. Tento pôžitok vám nebude môcť vagína s úzkou stenou ponúknuť. V najhoršom prípade sa môže pri používaní dokonca vydúvať smerom von. Z dôvodu väčšieho tlaku sú mnohé vagíny doplnené o plastový obal, ktorý vydutiu zabraňuje.

Pohon

Čo sa týka pohonu, máte na výber 2 možnosti.

 • Mechanický variant – jednoduchá vagína, ktorá je vždy pripravená na okamžité používanie. Mechanický pohon vám tiež umožní používanie vo vode. Táto varianta je tiež lacnejšia.
 • Elektrický variant – tí, ktorí si chcú užiť s realistickou verziou, budú musieť siahnuť po drahšom variante s elektrickým pohonom. V tomto prípade však môžete aj niekoľko príjemných funkcií. Najbežnejšie sú rôzne intenzívne vibrácie. Ďalej sa jedná o vyhrievanie, rotáciu alebo pulzovanie. Drahšie umelé vagíny je možné ovládať pomocou mobilnej aplikácie a dokonca ich môžete prepojiť s virtuálnou realitou.

Používanie

Umelá vagína poslúži pri stimulácii penisu. Na penis sa iba nasadí ak stimulácii dochádza za pomoci vertikálnych pohybov dole a hore. Vagíny s elektrickým pohonom sa o všetko podstatné postarajú samé.

Aby bolo používanie umelej vagíny príjemné a bezpečné, je dobré riadiť sa niekoľkými pravidlami:

 • Inštrukcie – pred prvým použitím sa s výrobkom najskôr zoznámte. Dodržať by ste mali všetky inštrukcie a odporúčania od výrobcu.
 • Lubrikácia – pred použitím je vhodné použiť lubrikant. S ohľadom na výrobný materiál sa odporučia skôr lubrikanty na vodnej báze.
 • Nahriatie – nie každá umelá vagína disponuje funkciou nahrievania. Vagíny, ktoré túto funkciu nemajú, môžete nahriať pomocou špeciálneho ohrievača, alebo jednoducho použijete teplú vodu. Na ohrev by ste však nemali používať mikrovlnnú rúru, pretože tá môže pomôcku nenávratne poškodiť.
 • Hygiena – po použití je nutné umelú vagínu dôkladne umyť mydlovou vodou. V mnohých prípadoch je vnútro vyberacie, avšak nie je to pravidlom. Avšak údržba vyberateľnej vagíny je výrazne jednoduchšia. Po dôkladnom vymytí je nutné nechať pomôcku riadne vysušiť. Rovnako sa odporúča použiť dezinfekciu.

Značka

Umelé vagíny majú rôznu podobu a na trhu sú zastúpené výrobky mnohých značiek. Pokiaľ budete kupovať túto erotickú pomôcku, nebude pre vás značka zase taká dôležitá. V tomto prípade si iba strážte zdravotnú nezávadnosť výrobného materiálu.

Výrobca budú zaujímať skôr tých, ktorí túžia vlastniť vagínu anatomicky totožnú s proporciami reálnych pornohviezd. Za špecialistu sa v tomto ohľade považuje Fleshlight. Z ďalších výrobcov je možné menovať You2Toys, Tenga, Lovetoy, Kiiroo alebo California Exotic.

Cena

Tí, ktorí si chcú umelú vagínu iba vyskúšať, alebo zháňa vtipný darček pre kolegov či kamarátov, môžu zaobstarať lacnejšie varianty s cenou okolo 13 eur. Za túto cenu kúpite menšie varianty s dĺžkou okolo 15 cm. Za cenu okolo 30 eur je možné už zaobstarať elektrický masturbátor s rôznymi funkciami a väčšou dĺžkou. Vagína s realistickým vzhľadom vyjde na cca 52 – 107 eur.

Porovnať ceny umelých vagín

Otázky a odpovede

Sú elektrické vagíny vodeodolné?

Vo väčšine prípadov nie sú elektrické vagíny vodeodolné. V lepšom prípade je možné zakúpiť variant odolný voči vode, čo však neznamená, že môžete vagínu do vody ponoriť. Ak preferujete vodné hrátky, budete musieť siahnuť po jednoduchšom mechanickom variante.

Čo všetko môže elektrická umelá vagína ponúknuť?

Najžiadanejšie sú varianty s vibráciami. Za skutočne kvalitné sa považuje masturbátor, ktorý má viac stupňov vibrácií. Obľúbené sú aj pomôcky s vibráciami a rotáciou. Kvalitnejšie modely ponúknu aj pulzáciu.

Čo sú realistické vagíny?

Tieto pomôcky vás ohromia svojim realistickým vzhľadom. Pre mnohých mužov je vzhľad veľmi dôležitý a uprednostňujú masturbátory vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré sa postarajú o ich bezchybný vzhľad. V tejto podobe je k dispozícii nielen vagína, ale aj zadoček alebo pusinka.

Záver

Tí, ktorí sa pre kúpu umelej vagíny rozhodnú, by na tejto pomôcke nemali zbytočne šetriť. Aj v prípade, keď si nie ste úplne istí, že je táto hračka pre vás tým pravým, bude lepšie priplatiť si za vagínu vyrobenú z gélu alebo silikónu. Najlepšou voľbou je však materiál imitujúci ľudskú kožu.

Naopak vyhnúť by ste sa skôr mali vagíne vyrobené z plastu. Umelá vagína je erotická hračka, ktorú používajú nielen samotní muži, ale hodí sa aj pri spoločných partnerských hrátkach. Jediné, čo budete musieť zvážiť je, či vám postačí vagína mechanická, alebo si priplatíte za elektrickú verziu.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroj: www.wikipedia.org

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo