Dildá

Dildo patrí spolu s vibrátorom k najobľúbenejším sexuálnym hračkám. Najčastejšie ich používajú ženy, ale vyskúšať ich môžu aj muži alebo vám dildo spríjemnia milostné hrátky s partnerom. Dildo je známe aj ako umelý penis, označenie dildo je prevzaté z anglického jazyka a nemusí byť každému známe.

História umelých penisov spadá až do doby kamennej. Prvá nájdená dilda bola vyrobená z lešteného kameňa. Neskôr boli nájdené dildá vyrobené z vzácnych drevín alebo slonoviny. Dnes sa na ich výrobu používajú úplne iné materiály a práve výber materiálu je veľmi dôležitý parameter, na ktorý sa musíte pri výbere zamerať.

Predtým, než vás bude zaujímať materiál, je nutné zvoliť správnu podobu, pretože kúpiť môžete viac rôznych typov umelých penisov. O bezproblémové používanie sa potom postará dildo správnej dĺžky a priemeru. Aby bolo používanie umelého penisu dlhodobo bezpečné, nemali by ste podceňovať ani jeho údržbu.

Porovnať ceny dild

Typy

Dildo je sexuálna pomôcka s niekoľkými podobami. Prvé, čo musíte zvážiť je, či sú pre vás atraktívnejšie vaginálne alebo radšej análne dildá. Vaginálne dildo sa dá pochopiteľne používať aj análne, avšak nie každému bude tento spôsob vyhovovať. Análne dildo je na rozdiel od dilda vaginálneho výrazne kratšie aj užšie. Preto sa radšej odporúča vyberať dildo podľa daného uspôsobenia.

Vaginálne

Vaginálne dildá sú obľúbenejšie a vhodné pre každého. Vaginálne análne dildá majú mnoho podôb. Kúpiť môžete umelý penis nafukovací, s prísavkou, nasadzovací aj obojstranný.

  • Dildo s prísavkou – prísavku môžete umiestniť na akýkoľvek hladký povrch. Pripevnenie je možné na kachličkovú stenu, dvere, ale aj podlahu alebo vaňu. Potom už stačí povoliť uzdu fantázii a využiť všetko, čo umelý penis ponúka.
  • Nafukovacie dildo – táto dilda vám umožní vaginálne ale aj análne rozťahovanie. Vďaka tomu si môžete užiť rozkoš podľa svojich predstáv. Dildo môžete nafukovať pomocou malého balónika.
  • Obojstranné – pre nerozhodné sú na trhu tzv. double dildá, ktoré majú vaginálne aj análne zakončenie. Vaginálna strana je silnejšia a dlhšia, análna naopak kratšia a užšia.
  • Vibračné – vibrácie sú veľmi obľúbenou funkciou, preto sa na trhu objavujú aj vibračné dildá, ktoré sú poháňané motorčekom. Zvoliť si môžete aj intenzitu vibrácií.
  • Nohavičky/slipy s dildom – ženy môžu vyberať medzi nohavičkami s vonkajším alebo vnútorným dildom. Nohavičky s vonkajším dildom môžete používať na uspokojovanie partnera alebo partnerky. Nohavičky s vonkajším dildom sú navrhnuté tak, aby ste mohli uspokojiť samého seba. Pánom sú určené slipy s análnym dildom.
  • Pripínací penis – je určený pre homosexuálne aj heterosexuálne páry. Umelý penis môžete pripnúť medzi nohy, ale odvážnym sú určené aj penisy na tvár či stehno. Penis pripevníte pomocou špeciálneho postroja, ktorý je vyrobený z nylonu, latexu, kože alebo PVC. Pripínacie dildo má klasickú podobu a pánom sú určené aj dildá duté, ktoré si nasadia na penis.

Análny

Análne dildá majú trochu iný tvar, pre ktorý sa dajú prirovnať k análnemu kolíku. Aby bolo análne dildo bezpečné, nesmie mu chýbať ani väčšia bezpečnostná zarážka. Análne dildá sú určené najmä skúsenejším používateľom, ktorí majú na výber z rôznych veľkostí aj materiálov.

Pri análnom sexe sa odporúča používať väčšie množstvo lubrikantov, aby bol prienik hladký a bezpečný. Análne dildá sú k dostaniu v klasickej podobe, alebo môžete kúpiť dildo s prísavkou.

Materiál

Dildo budete vyberať aj podľa materiálu. Na výrobu sa používajú rôzne materiály, pravdepodobne najobľúbenejší je silikón. Odvážnejšie či skúsenejšie potom môžu vyskúšať dildo vyrobené z kovu alebo skla.

Silikón

Na výrobu sexuálnych hračiek sa používa vysoko kvalitný a zdravotne nezávadný silikón. Silikón je veľmi poddajný a príjemný materiál, ktorý bude vyhovovať začiatočníkom aj tým, ktorí už umelý penis vyskúšali. Výhodou silikónu je aj jednoduchá údržba a mnohých poteší aj realistický vzhľad dilda. K silikónovému dildu je vhodné prikúpiť aj lubrikačný gél. Silikónové dildo môžete používať aj pri vodných radovánkach.

Dildo a iné erotické hračky vyrobené zo silikónu bývajú dvojakého typu. Prvý typ tvoria tvrdšie, nelepivé a hladké pomôcky. Druhú skupinu tvoria pomôcky mäkšie a viac želatínové. Na tieto dildá sa budú viac lepiť drobné nečistoty. Výhodou je však ich realistickejšia podoba. To, ktorý variant kupujete, spoznáte skôr podľa vzhľadu, ale aj výrobcu. To, o aký konkrétny materiál ide, totiž výrobcovia bežne neuvádzajú.

Plast

Ďalším používaným materiálom je plast, konkrétne PVC alebo ABS. Nie prvý pohľad sa tento materiál zase toľko nelíši. Pri používaní sú však silikónové dildá o niečo málo príjemnejšie.

Plastový variant je o niečo lacnejší a rozhodne sa nemusíte báť, že si s umelým penisom z plastu neužijete žiadnu zábavu. Aj tento materiál je veľmi obľúbený a dotyk veľmi príjemný. Aby bolo plastové dildo naozaj bezpečné, zamerajte sa pri výbere iba na výrobky, ktoré neobsahujú ftaláty.

Gél

Najväčšou prednosťou gélových pomôcok je nízka obstarávacia cena. Nevýhodou je potom typická vôňa tohto materiálu, ktorá nemusí byť každému príjemná. Gélové pomôcky nedržia dobre tvar, sú mäkké a počítať musíte s tým, že sa budú rôzne ohýbať. Gél má teda mnoho nevýhod a nepatrí k príliš obľúbeným materiálom.

Kov

Pre odvážnejších sú k dostaniu aj umelé penisy vyrobené z kovu. Kov je veľmi tvrdý a tiež nepoddajný, čo bude vyhovovať skôr tým, ktorí už majú s erotickými pomôckami nejaké skúsenosti. Kovový dildo ponúka ďalší rozmer potešenia, hračku môžete ochladiť aj zahriať. Výhodou kovu je, že dokáže požadovanú teplotu udržať pomerne dlhú dobu.

Sklo

Za luxusné sú považované dildá vyrobené zo skla. Konkrétne sa používa vysoko odolné borosilikátové sklo. Toto sklo vďaka špeciálnej úprave ustojí zmeny teplôt aj nárazy.

Pri používaní tak nehrozí, že by dildo popraskalo a nejakým spôsobom by vás poranilo. Tiež sklenené dildá sú na trhu zastúpené mnohými výrobkami, kúpiť môžete rôzne veľkosti a pre odvážnych sú na trhu dildá s povrchovými výstupkami.

Veľkosť

Aby boli hrátky príjemné a bezpečné, je nutné vybrať správnu veľkosť. Rovnako ako pri klasických vibrátoroch ani v tomto prípade nie je vhodné kupovať zbytočne veľký rozmer. Za štandardnú sa považuje veľkosť od 18 – 22 cm. Priemer potom býva okolo 3 – 4 cm. Kúpiť môžete aj dildá veľkosti XXL. Ich dĺžka začína na 22 cm a končí pri 29 cm. Priemer potom môže byť od 6 – 10 cm.

Značka

Vybrať správneho výrobcu je dôležité. V prípade sexuálnych pomôcok to platí dvojnásobne, pretože je nutné zaistiť pri používaní úplné bezpečie.

Sexuálne hračky sa častejšie kupujú na internete, kde je nákup veľmi diskrétny a máte dostatok času vybrať tú správnu podobu. Vždy sa sústreďte na popredných a overených výrobcov, medzi ktorých bezpochyby patrí Fun Factory, Satisfyer, You2Toys alebo napríklad EasyToys.

Cena

Dilda je cenovo dostupná sexuálna pomôcka. U tejto hračky nemáte k dispozícii žiadne funkcie a jediné, čo obstarávaciu cenu ovplyvní je materiál alebo nadštandardné požiadavky. Najlacnejšie sú plastové dildá s cenou od 10 – 22 eur. Od 30 eur kúpite dildá silikónové aj sklenené. Pre bežných užívateľov sú k dostaniu dildá s cenou do 43 eur. Tí náročnejší môžu za túto pomôcku zaplatiť viac ako 129 eur.

Porovnať ceny dild

Údržba

Údržbu by ste mali vykonávať po každom používaní. Samotná starostlivosť o umelý penis nie je nijako náročná, vystačíte si s teplou vodou a mydlom. Po umytí je vhodné vykonať aj dezinfekciu. Na tento účel vám postačia špeciálne rôzne šetrné prípravky.

Otázky a odpovede

Aký je rozdiel medzi vibrátorom a dildom?

Napriek tomu, že na prvý pohľad je vibrátor a dildo to isté, nie je tomu tak. Dildo predstavuje umelý penis a na rozdiel od vibrátora bežne nevibruje. Dildo je oveľa jednoduchšia sexuálna hračka, ktorá donedávna nemala žiadne funkcie. Dnes však možno kúpiť aj vibračné umelé penisy, ktoré sú poháňané motorčekom. Lacnejšie vibračné dildá sú plnené guličkami.

Čo vedieť o silikónovom dilde?

Silikón je najobľúbenejší materiál, ktorý má rozhodne čo ponúknuť. Tento materiál má však aj svoje špecifiká. Tým najdôležitejším je odporúčanie, že umelý penis vyrobený zo silikónu musí byť používaný iba s lubrikačným gélom. Nutné je zaobstarať gél na vodnej báze. Iba lubrikačný gél na vodnej báze nezničí povrch dilda. K zničeniu hračky by však naopak mohlo dôjsť v prípade, keď budete používať iný lubrikant.

Je lepšie dildo z plastu alebo silikónu?

Oba materiály sú veľmi obľúbené a naviac sú si veľmi podobné. Či už kúpite dildo vyrobené vyrobené zo silikónu alebo plastu, budú oba varianty bezpečné, príjemné na dotyk.

Vyberať môžete z mnohých podôb, veľkostí a tvarov. Plastové dildo bývajú pružnejšie a pri používaní môžete očakávať naozaj realistický zážitok. Na rozdiel od silikónového dilda potom môžete tie plastové používať s akýmkoľvek typom lubrikačného gélu.

Záver

Ponuka sexuálnych hračiek je skutočne veľká. Obrovský výber ponúka aj dildá. Kúpiť môžete umelé penisy mnohých veľkostí, tvarov aj farieb. Okrem bežných tvarov sú k dostaniu aj realistické penisy v telovej farbe s vrúbkovaním a semenníkmi. Pred nákupom si najskôr ujasnite, aký typ preferujete, voliť budete medzi vaginálnymi aj análnymi penismi. Obe varianty potom majú aj ďalšiu špecifickú podobu.

Začiatočníkom budú najviac vyhovovať pomôcky z plastu alebo silikónu. Skúsenejší môžu vyskúšať kov alebo sklo. S veľkosťou by ste to najmä na začiatku nemali preháňať. Najobľúbenejšie sú dildá s dĺžkou do 22 cm.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo