Erekčné krúžky

Erekčné krúžky sú tými vôbec najjednoduchšími erotickými pomôckami, ktoré slúžia na udržanie erekcie. Úlohou krúžku však nie je erekciu navodiť, mužom, ktorí majú s erekciou problémy, nepomôže ani ten najlepší erekčný krúžok. S týmto problémom vám pomôžu napríklad vákuové pumpy alebo lekárom predpísané prášky.

Erekčný krúžok penis zaškrtí, takto z neho nemôže odtekať nahromadená krv a penis tak vydrží v stoporenom stave oveľa dlhšiu dobu.

Erekčný krúžok má hneď niekoľko podôb. Každý typ ponúka niečo trochu iné. Potom, čo budete vedieť, ktorý konkrétny typ vám bude vyhovovať najviac, musíte zvoliť správnu veľkosť krúžku. Hoci má krúžok penis zaškrtiť, nesmie byť jeho používanie nijako nepríjemné. Preto zvážte aj to, z akého materiálu by mal byť krúžok vyrobený.

Porovnať ceny krúžkov

Typy

Erekčné krúžky je možné rozdeliť na dve hlavné skupiny. V tej prvej nájdete elastické krúžky av druhej pevné erekčné krúžky. K dostaniu sú tiež vibračné či škrtiace krúžky.

Elastické krúžky

Tieto krúžky sa dokážu prispôsobiť veľkosti penisu a dokážu ho tak adekvátne zaškrtiť. Silu zaškrtenia určuje sila steny krúžku. Hrúbku krúžku voľte uvážlivo, tie silné spôsobia silné zaškrtenie, príliš slabé krúžky však nemusia fungovať úplne správne.

Pokiaľ si nebudete výberom úplne istí, oplatí sa vám investovať do sady, v ktorej nájdete hneď niekoľko krúžkov v rôznych veľkostiach. Okrem veľkosti sa môže meniť aj podoba jednotlivých krúžkov. Okrem hladkých môžete vyskúšať krúžok so stimulačnými guličkami alebo výstupkami.

Nevýhodou elastických krúžkov môže byť zložitejšie a niekedy aj bolestivé nasadzovanie. Nepríjemnú aplikáciu krúžku môžu cítiť najmä muži, ktorí sa nie sú zvyknutí v intímnej oblasti holiť.

Pevné krúžky

Na výrobu pevných krúžkov sa používa koža, kov či guma. Pred výberom pevného prúžku musíte poznať veľmi presne svoje miery. Zmerať si musíte priemer penisu pri koreni a to pri plnej erekcii. Pred výberom konkrétneho pevného krúžku si zistite, či je ho možné v prípade potreby zo stoporeného penisu zložiť. Niektoré krúžky je možné zložiť pomerne zložité av najhorších prípadoch budete dokonca musieť vyhľadať lekársku pomoc.

Škrtiace krúžky

Erekčné krúžky sa môžu veľkosti penisu prispôsobiť, v tomto prípade môže mieru zaškrtenia nastaviť.

Vibračné krúžky

Obľúbené sú erekčné krúžky, ktorých súčasťou je malý vibrátor. Úlohou vibrátora je správnym spôsobom dráždiť klitoris. Vibračný krúžok dokáže rozvibrovať nielen penis, ale aj jeho okolie. Táto funkcia je príjemná pre ženy aj mužov.

Súčasťou vibračných krúžkov sú rôzne veľké vibračné výstupky. Tieto výstupky dráždia počas pohlavného styku klitoris, čo môže urýchliť nástup orgazmu aj zvýšiť jeho intenzitu. Viac rozkoše poskytnú erekčné krúžky s dvojitou stimuláciou.

Vibračné krúžky nie sú nijako zložitou pomôckou, v mnohých prípadoch nemusíte mať možnosť vibrácie regulovať, niektoré krúžky však môžu túto možnosť miest.

Počet slučiek

Erekčné krúžky môžu mať jednu alebo dve slučky.

  • Jedna slučka – je možné nasadiť ku koreňu penisu, týmto krúžkom je však možné prevliecť aj semenníky. Výhodou krúžku s jednou slučkou je možnosť natočiť krúžok tak, aby bolo jeho použitie príjemné aj pre váš náprotivok.
  • Dve slučky – je vhodný pre tých, ktorí vyžadujú pevnejší tlak hneď na niekoľkých miestach. V tomto prípade však nemáte toľko možností, čo sa týka nasmerovania krúžku.

Spôsob napájania

Vibračné erekčné krúžky je možné napájať rôznymi spôsobmi. Súčasťou krúžku môžu byť batérie, ktoré je možné po vybití vymeniť. Moderné krúžky disponujú dobíjacou batériou. Ich nevýhodou je vyššia obstarávacia cena. Naopak najlacnejšie krúžky nie je možné batériu nabiť ani vymeniť a po vybití batérie budete musieť krúžok vymeniť.

Materiál

Na výrobu vibračných krúžkov sa používajú rôzne materiály. Obľúbené sú krúžky z gélu aj silikónu. V oboch prípadoch sa jedná o mäkké materiály, pričom menšiu výdrž je možné očakávať od gélových krúžkov. Niektorým mužom môžu viac vyhovovať krúžky z pevnejších materiálov, ako je koža, guma alebo kov.

Luxusné krúžky môžu byť vyrobené aj z latexu alebo materiálov, ktoré imitujú vzhľad a vlastnosti ľudskej kože. Ich nevýhodou je náročnejšia údržba a rýchlejšie opotrebenie.

Značka

V erotických aj internetových obchodoch nájdete krúžky mnohých typov a designov. Výrobcovia do obchodov dodávajú jednoduché krúžky aj sofistikované hračky, ktorých súčasťou sú vibračné motorky. Veľa erekčných krúžkov zase dopĺňajú rôzne textúry alebo výstupky, ktoré zvýšia stimuláciu vášho náprotivku.

Niektoré krúžky sú špeciálne určené na análny styk. Výber konkrétneho krúžku súvisí s osobnými preferenciami každého. Na trhu sú erekčné krúžky zastúpené značkou You2Toys, Boners, Seven Creations, California Exotic, Lelo, Sexy Elephant aj inými.

Cena

Erekčné krúžky sú obľúbené aj pre svoju priaznivú obstarávaciu cenu. Jednoduché mäkké krúžky kúpite už v rozmedzí 2 – 9 eur. Prvé vibračné krúžky je možné kúpiť za cenu nižšiu ako 22 eur. Za najdrahšie vibračné krúžky zaplatíte viac ako 43 eur.

Porovnať ceny krúžkov

Údržba

Od každej sexuálnej hračky budete pravdepodobne chcieť, aby dlho vydržala. Dlhú výdrž môžete očakávať od erekčného krúžku, o ktorý sa budete správnym spôsobom starať. Mäkké krúžky nie je vhodné zbytočne naťahovať, aby nedochádzalo k jeho ničeniu. V kombinácii s krúžkom by ste nemali používať lubrikanty na silikónovej báze. Po každom použití je treba krúžok dôkladne umyť a dezinfikovať.

Otázky a odpovede

Je používanie erekčného krúžku bezpečné?

Erekčný krúžok je nutné používať v rozumnej miere. Podľa odporúčania je vhodné krúžok zložiť po cca 10 – 20 minútach. Po zložení krúžku dôjde k obnoveniu plného prietoku krvi. Krúžok je nutné odstrániť ihneď, ak spozorujete čokoľvek neobvyklé, napríklad stratu citlivosti, kŕče, zmenu farbu alebo tlak v panvovej oblasti.

Používanie erekčného krúžku by mali zvážiť tí, ktorí riešia problémy s kardiovaskulárnym systémom, cukrovkou. Krúžok nie je vhodný ani pre mužov, ktorí pravidelne užívajú lieky na riedenie krvi alebo psychofarmaká.

Ako správne erekčný krúžok nasadiť?

Krúžok je možné nasadiť ku koreňu penisu, zaškrtiť však môžete nielen penis, ale aj semenníky. V oboch prípadoch je dôležité, aby bolo použitie krúžku príjemné. Pre jednoduchšie nasadenie je možné použiť vhodný lubrikačný gél. Vhodné sú lubrikanty na vodnej báze. Spôsob, ktorým je možné krúžok nasadiť súvisí aj s výrobným materiálom. Niektoré krúžky je možné roztiahnuť, iné mávajú konkrétne zapínanie.

Je možné erekčný krúžok používať spoločne s kondómom?

Erekčný krúžok môžete používať spoločne s kondómom. V tomto prípade sa krúžok nasadzuje na kondóm. Vďaka správnemu postupu budete mať istotu, že krúžok kondóm neporuší.

Záver

Erekčné krúžky sú populárnou erotickou pomôckou. Prednosti krúžku pocítia nielen muži, ale aj ženy. V prípade mužov dokáže krúžok oddialiť ejakuláciu a tým predĺži samotný pohlavný akt. Erekčný krúžok nie je primárne určený iba mužom, ktorí majú problémy s erekciou, vďaka krúžku bude erekcia silnejšia a tvrdšia a krúžok dokáže zvýšiť aj citlivosť penisu.

Erekčné krúžky majú viac podôb, každý z nich je niečím špecifický a každý bude vyhovovať niekomu inému. Konkrétny krúžok vyberajte podľa toho, čo od tejto sexuálnej hračky presne očakávate.

Niektoré krúžky môžu iba oddialiť ejakuláciu, iné potom poslúžia aj na stimuláciu partnerky. Túto možnosť majú spravidla vibračné krúžky. Erekčný krúžok je hračka, ktorá nie je pre každého. Niektorí muži riešiaci rôzne zdravotné problémy, by mali používanie krúžku radšej konzultovať s lekárom.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroje: www.eros.sk, www.isexshop.sk

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo