Lubrikačné gély

Lubrikačný gél by nemal chýbať v žiadnej spálni. Lubrikačné gély sa postarajú, aby boli chvíle, ktoré strávite so svojou drahou polovičkou vždy príjemné. Lubrikačné gély by sa mali používať nielen pri samotnej súloži, ale aj v čase, keď partnera nahrádza obľúbená sexuálna hračka. Tieto prípravky pomôžu k dostatočnému zvlhčeniu a styk nebude bolestivý, ale naopak príjemný. Potrebu viac mazať majú aj ženy po pôrode alebo pri menopauze.

Lubrikačný gél budete vyberať rovnako, ako akýkoľvek iný kozmetický prípravok, najdôležitejšie je zloženie. Lubrikačné gély môžu používať aj tehotné ženy, pre ktoré je zloženie gélu obzvlášť dôležité. Pred tým, než začnete lubrikant používať, sa zoznámte aj s možnými rizikami.

Lubrikant je prípravok, ktorý sa do tela vstrebáva av prípade nežiaducich zložiek, môže viesť k rôznym zdravotným komplikáciám alebo kožným problémom. Preto preferujte overené výrobky známych značiek a za kvalitný prípravok si radšej priplaťte.

Porovnať ceny lubrikačných gélov

Typy

Lubrikanty sú rozdelené do niekoľkých skupín. V každej skupine nájdete prípravky, ktoré sa líšia vlastnosťami a zložením. Pre lacnejšie prípravky je typické chemické zloženie, tieto lubrikanty budú vyhovovať tým, ktorí nemávajú žiadne zdravotné či gynekologické problémy a nie sú alergickí na žiadne látky. Drahšie prípravky majú prírodné zloženie a používať by ich mali predovšetkým citlivejšie osoby.

Gély a oleje na vodnej báze

Jedná sa o všestranných pomocníkov, ktorých môžete použiť počas hier so svojím náprotivkom aj pri používaní sexuálnych pomôcok. Tieto lubrikanty sú obľúbené aj vďaka príjemnej vôni a použiť ich môžete aj v kombinácii s kondómom. Nevýhodou týchto lubrikantov je rýchle zasychanie, aplikáciu tak budete musieť častejšie opakovať.

Parfémované gély sa neodporúča používať ženám s citlivou pokožkou alebo tým, ktoré trpia rôznymi gynekologickými ťažkosťami, napríklad mykózou.

Lubrikanty na báze oleja

Tieto lubrikačné gély sa odporúča používať skôr pri sebauspokojovaní. Poslúži aj pri partnerskej masáži. Naopak sa neodporúčajú používať pri klasickej súloži. Ani tieto prípravky nie sú príliš šetrné a vhodné nie sú pre citlivejšie ženy, ktoré môžu po ich použití riešiť rôzne zdravotné komplikácie.

Prípravky na báze oleja sa zle vstrebávajú a pokožku zanechávajú mastnú a ušpiniť si môžete oblečenie aj posteľnú bielizeň. Lubrikanty na báze oleja nie je možné používať v kombinácii s kondómom. Kondómy sú vyrobené z latexu a pri kontakte s lubrikantom hrozí ich prasknutie.

Silikónové lubrikanty

Tieto lubrikanty sú šetrné a používať ich môžu všetci, väčšina lubrikantov je hypoalergénna. Ich prednosťou sú aj výborné klzné vlastnosti. Tieto gély vydržia dlhšiu dobu, horšie však bude prípravok zmyť. Silikónové prípravky je možné použiť pri klasickej aj análnej súloži a použiť ich môžete aj pri masturbácii. Nedá sa však používať súčasne s erotickými pomôckami vyrobenými zo silikónu. Použitie je možné aj pri bezpečnej súloži s kondómom.

Spôsob použitia

Okrem všestranných prípravkov je možné kúpiť špeciálne lubrikanty, ktoré sa hodia k jednotlivým sexuálnym praktikám. Pokiaľ je teda niečo, bez čoho čo si nedokážete odoprieť, môžete vyskúšať lubrikanty vhodné na:

  • Orálny sex – k tejto obľúbenej praktike sa hodia lubrikačné gély s príchuťou na vodnej báze. Ochutnať môžete napríklad jahodový, malinový alebo čokoládový gél. Tieto ochutené a parfémované gély nie sú vhodné pre citlivejších jedincov.
  • Análny sex – pre tieto praktiky sú najvhodnejšie lubrikačné gély na vodnej báze. Vďaka kvalitnému gélu zabránite tvorbe mikrotrhliniek. Sliznica konečníka sa nie je schopná zvlhčovať prirodzene a práve vďaka kvalitnému gélu sa hrátky zaobídu bez bolesti.
  • Hrejivé gély – tieto lubrikanty sa postarajú o výrazné prekrvenie pohlavných orgánov, všetky praktiky tak dostanú úplne nový rozmer. Gél je možné praktizovať na rôzne erotogénne zóny, napríklad stehná, bradavky, penis alebo prsia.
  • Znecitlivujúce gély – sú určené predovšetkým mužom. Lubrikanty sú schopné oddialiť ejakuláciu.
  • Elektrostimulácia – v prípade, keď praktizujete alebo chcete vyskúšať elektrosex, môžete použiť aj špeciálne lubrikanty vhodné práve pre tieto hry.
  • Fisting – je sexuálna praktika pre odvážnych, ktorá si vyžaduje naozaj veľké množstvo lubrikačného gélu. Lubrikanty vhodné na fisting vaše telo mierne znecitlivia a ochladia. Tieto lubrikanty je možné kúpiť v malom aj veľkom balení.

Zloženie

Na zloženie prípravku sa mnoho ľudí nijako zvlášť nezameriava, napriek tomu sa jedná o jedno z hlavných kritérií výberu. Mnoho lubrikantov obsahuje nežiaduce parabény a parfumy, ktoré môžu u citlivých jedincov vyvolať nepríjemné alergické reakcie. Preto sa odporúča preferovať šetrné čisto prírodné prípravky, ktoré namiesto chemických zložiek obsahujú výťažky z aloe vera alebo napríklad harmančeka.

Značka

Kvalitný výrobca je v tomto prípade naozaj dôležitý. Lubrikanty by ste mali kupovať vždy v serióznych predajniach a pri výbere by ste mali vyberať iba preverených výrobcov. Na tunajšom trhu je poprednou značkou Durex, Pjur, Eros, You & Oil alebo napríklad JoyDrops.

Cena

Lubrikačných gélov a olejov je mnoho typov, cenové rozpätie je tak pomerne veľké. Najlacnejšie sú najobľúbenejšie gély na vodnej báze, ktorých cena je okolo 9 eur. Aj tu nájdete množstvo prípravkov, ktoré sú úplne dostačujúce pri bežnom sexuálnom živote.

Pre vášnivejšie páry, ktorí radi experimentujú, sú na trhu silikónové alebo špeciálne prípravky, ktorých cena býva v rozmedzí 9 – 129 eur.

Porovnať ceny lubrikačných gélov

Otázky a odpovede

Ako spoznať kvalitný prípravok?

Pri voľbe akéhokoľvek kozmetického prípravku je najdôležitejšie zloženie. Tiež tu platí jednoduché pravidlo, čím menej zložiek lubrikant obsahuje, tým je aj kvalitnejší. Pri výbere by ste mali preferovať šetrné výrobky, ktoré obsahujú cca 20 zložiek. Pokiaľ si chcete byť istí, že sa po použití lubrikantu neobjavia žiadne zdravotné problémy, preferujte prípravky na prírodnej báze.

Ako začať s lubrikantom?

V začiatkoch užívania lubrikantu sa odporúča aplikovať iba malé množstvo prípravku ideálne na chrbát ruky. Potom treba nejaký čas počkať, či sa nedostavia nežiaduce reakcie.

Medzi najčastejšie nežiaduce príznaky patrí svrbenie, pálenie poprípade začervenanie pokožky. Ak sa nejaké nežiaduce reakcie objavia, nie je možné liek používať. Pokiaľ bude naopak všetko v poriadku, nebráni nič tomu, aby ste lubrikant použili. Vždy sa však riaďte presnými pokynmi výrobcu.

Je možné lubrikant niečím nahradiť?

Náhradiek sa používa pomerne veľa. Bežne sa dopočujete o použití olivového, mandľového alebo kokosového oleja. Tieto oleje by sa však nemali dostať do kontaktu s latexovým kondómom. Rovnako ako lubrikanty na báze oleja môžu zapríčiniť jeho pretrhnutie. Medzi menej používané a skôr kuriózne náhrady patrí maslo, vazelína alebo smotana. Použitím týchto náhrad si však môžete skôr dopomôcť k nepríjemným mykózam alebo iným infekciám.

Záver

Lubrikačný gél vám pomôže počas sexu prežiť lepší zážitok. Použiť ho môžete pri všetkých možných praktikách, niektoré gély možno považovať za univerzálne, iné sa hodia ideálne na jeden konkrétny účel. Hoci nájdete voňavé aj ochutené lubrikanty, vhodné je zamerať sa najmä na šetrné prírodné zloženie, ktoré je bezpečné úplne pre každého.

Lubrikanty sú na trhu vo veľkom množstve, nie každý má čas a chuť študovať zloženie a vlastnosti jednotlivých typov. Preto je vhodnejšie zoznámiť sa s vlastnosťami všetkých typov a potom ísť na istotu pre konkrétny výrobok, alebo sa lubrikant jednoducho objednajte z domu z mnohých internetových obchodov.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroj: www.wikipedia.org

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo