Mestské batohy

Mestské batohy sú štýlovým doplnkom každého, kto hľadá praktickú batožinu, ktorá ustojí nástrahy mestskej premávky. Výber mestského batohu môže byť na prvý pohľad jednoduchou záležitosťou a mnohí takýto batoh vyberajú podľa vzhľadu a obstarávacej ceny. Mestské batohy majú aj niekoľko praktických funkcií, pričom každá nemusí vyhovovať všetkým.

Mestský batoh je treba vyberať podľa niekoľkých parametrov. Zaujímať vás bude pochopiteľne vzhľad a veľkosť. Všeobecne sú tieto batohy menšie, napriek tomu by mali pojať všetko potrebné. Batoh do mesta musí splniť všetky vaše očakávania, iné nároky naň bude mať študent, iné mamička malých detí. Kvalitu a odolnosť určuje výrobný materiál, všímať by ste si mali aj prevedenie popruhov. Každý batoh ponúkne aj niečo navyše, či už je to členenie batohu alebo rôzne praktické funkcie.

Porovnať ceny batohov

Typy

Mestské batohy využije z času na čas každý. Niektorí budú nosiť batoh pravidelne, iní po ňom siahnu skôr príležitostne. Mestské batohy majú niekoľko podôb, pričom každému bude vyhovovať niečo trochu iné.

Batohy pre ženy

Dámske batohy do mesta zaujmú na prvý pohľad svojim vzhľadom. Batoh pre ženy je väčšinou tvorený priestranným vreckom a niekoľkými malými vreckami.

Vďaka tomu budete mať všetko prehľadne usporiadané. Súčasťou batohu bývajú väčšinou dva nastaviteľné popruhy, ale kúpiť môžete aj moderný batoh s jedným popruhom. Tieto batohy sú veľmi obľúbené najmä u mladších ročníkov. Na výrobu sa používa, koža, koženka aj textil, záleží na tom, koľko chcete do batohu investovať a ako často ho budete chcieť meniť.

Rolovacie batohy

V súčasnosti sú veľmi obľúbené rolovacie batohy, ktoré vám umožnia nastaviť veľkosť podľa potreby. Rolovacie batohy sú obľúbené u mužov i žien, ocenia ho však aj študenti alebo mamičky detí.

Rolovacie batohy sú už univerzálnejšie, vziať ich môžete do mesta, ale aj do prírody. Na výrobu sa používajú veľmi často nepremokavé materiály a ich vzhľad už nie je taký výrazný. Napriek tomu ho kúpite v mnohých farbách a jednotlivé batohy sa líšia aj členením vnútorného priestoru.

Na notebook

Tieto batohy ocenia študenti, ale aj všetci, ktorí potrebujú byť mobilné na mnohých miestach. Batohy sú vybavené odolným vreckom, do ktorého môžete bez obáv vložiť notebook.

Okrem neho sa však do batohu zmestí aj mnoho ďalších nevyhnutností. Aj tieto batohy zaujmú na prvý pohľad elegantným vzhľadom, vyrobené sú z vysoko odolných materiálov, ktoré elektroniku ochránia aj pred nepriaznivým počasím. Batohy na notebook budú praktické nielen v meste, ale aj na cestách.

Cestovné batohy

Do skupiny mestských možno zaradiť aj malé cestovné batohy. Tieto batohy mávajú spravidla veľkosť palubnej batožiny a vziať si ich tak môžete vziať aj na palubu lietadla.

Na rozdiel od klasických turistických batohov zaujmú atraktívnejším vzhľadom, nosiť ich môžete na chrbte ako batoh, ale aj v ruke ako kufor alebo pracovnú tašku. Aj v prípade cestovných batohov je kladený veľký dôraz na odolnosť a kvalitu materiálu. Cestovné batohy sú k dostaniu v mnohých farbách a štýloch.

Veľkosť

Mestské batohy spadajú do kategórie malých až stredných batohov. Objem tých najväčších je najčastejšie 30 litrov. Vďaka tejto veľkosti sú batohy vhodné na každodenné nosenie do práce, školy, ale do mesta. Pokiaľ budete potrebovať prenášať len niekoľko drobností, môžu vám stačiť batohy s veľkosťou okolo 15 litrov.

Členenie

Mestské batohy ponúkajú rôzne možnosti členenia. Niekomu bude viac vyhovovať väčší počet menších vreciek, iný naopak ocenia jedno veľké a priestranné vrecko a menší počet malých vreciek. Batohy spravidla ponúkajú veľké vnútorné vrecko a bočné vrecká. Niektorým batohom nechýba vrecko na fľašu alebo horné vrecko.

Veľmi často nájdete aj samostatné vrecko na telefón a iné cennosti, praktické je vrecko na okuliare atď. Členenie batohu je čisto individuálnou záležitosťou každého a záleží len na vás, akým spôsobom chcete batoh využívať a čo všetko v ňom budete chcieť nosiť.

Materiál

Na výrobu mestských batohov sa používajú rôzne materiály. U tohto typu záleží viac ako inokedy na páčivom vzhľade. Napriek tomu aj v meste oceníte, keď budete vlastniť batoh vyrobený z nepremokavého materiálu.

Na výrobu batohov sa používa koža, bavlna, nylon, polyamid, polyester, ale veľmi často aj kombinácia rôznych materiálov.

Dizajn

Pri mestskom batohu je prvoradým kritériom výberu vzhľad. Vďaka štýlovému ruksaku sa budete cítiť štýlovo a môžete sa od ostatných pomerne výrazne odlíšiť. Batoh by mal byť nielen praktický, ale malo by ho byť tiež možné zladiť s akýmkoľvek outfitom.

Funkcia

Moderný batoh by mal spĺňať nároky súčasného životného štýlu. V ňom je dôležité byť flexibilný a mobilný. Mestský mobil nemusí byť teda jednoduchou batožinou, ale môže sa stať aj dôležitým pracovným príslušenstvom, ktoré vám umožní pracovať na akomkoľvek mieste.

  • Polstrované vrecko – do špeciálneho vrecka môžete uložiť tablet, čítačku či iné zariadenie.
  • USB – súčasťou batohu môže byť USB konektivita, vďaka ktorej môžete nabíjať mobilný telefón atď.
  • Bezpečnostný zámok – vďaka nemu budete mať istotu, že sa dovnútra batohu nedostane nepovolená osoba.
  • Pútka – vďaka pútku budete môcť batoh zavesiť na rôznych miestach. Častým prvkom sú aj karabíny, ktoré vám umožnia pripevniť kľúče, osobný alarm alebo iné drobnosti.
  • Reflexné prvky – zaistia vám viditeľnosť aj v horšom počasí.
  • Priedušná zadná strana – vďaka tomuto prvku sa nebudete pri nosení batohu zbytočne potiť.

Značka

Mestské batohy ponúkajú pomerne široké využitie, vziať ich väčšinou môžete nielen do mesta, ale poslúžiť môžu aj pri ceste do práce, školy, na prechádzku do parku, na cestu na krúžok, či za športom. Vďaka svojej univerzálnosti sú batohy k dostaniu vo veľkom počte a ponúka ich skutočne veľký počet výrobcov. Mestský batoh kúpite na mnohých miestach, tie naozaj kvalitné zoženiete v špecializovaných predajniach.

Avšak aj menej kvalitný batoh môže mať svoje výhody. Všeobecne sa lacné batohy vyznačujú kratšou životnosťou, čo vám umožní batoh vymeniť za nový model. Medzi výrobcov batohov patrí napríklad VUCH, Alpine Pro, Millet, Adidas, Baagl, Aevor, Bagmaster, Burton a mnoho ďalších.

Cena

Cena mestských batohov nie je nijako vysoká. Za neznačkový batoh spravidla nezaplatíte viac ako 22 eur. Elegantný batoh však môže stáť viac ako 129 eur. Všetko sa odvíja od kvalite výrobného materiálu a jednotlivých prvkov, ktoré batoh ponúka. Za kvalitné možno považovať batohy s cenou od 35 – 64 eur. V ich prípade oceníte dlhšiu životnosť aj praktickosť.

Porovnať ceny batohov

Otázky a odpovede

Aký batoh zaobstarať deťom?

Batoh môžete samozrejme zaobstarať aj deťom. Aj v ich prípade je možné vyberať medzi batohy, ktoré sa hodia do rôznych situácií. Na bežné používanie je to práve štýlový mestský batoh. Detské batohy by mali byť v každom prípade praktické, sedieť musí výškovo, dôležitá je nastaviteľnosť popruhov.

V prípade detí by nemal chýbať ani hrudný popruh, ktorý dokonale rozloží hmotnosť plecniaka. Kvalitné batohy mávajú pevný chrbát, lacnejším batohom tento prvok chýba. U batohov pre deti je navyše veľmi dôležité, aby sa batoh páčil. Výber je skutočne veľký a kúpiť môžete batoh, ktorý zaujme najmenšie aj väčšie deti.

Akým spôsobom sa môžu mestské batohy zapínať?

Na výber máte hneď niekoľko možností, pričom každá súvisí so samotným vzhľadom a štýlom batohu. Elegantné batohy sa veľmi často zapínajú pomocou magnetu. Klasikou sú batohy so zatváraním na pracky. Ležérnejšie batohy zatvorte pomocou sťahovacej šnúrky. Mnohé batohy ponúkajú zapínanie pomocou zipsu.

Čo pri výbere mestského batohu nezanedbať?

Veľmi dôležité je riešenie popruhov. Hoci je v prípade batohov do mesta veľmi dôležitý atraktívny vzhľad, nemali by ste podceňovať ani svoje pohodlie či bezpečie. O pohodlné nosenie sa postarajú popruhy. Vďaka kvalitným a nastaviteľným popruhom nebude batoh zbytočne zaťažovať váš chrbát ani krčnú chrbticu. To sa pochopiteľne viac týka väčších batohov, ktoré budete mať na chrbte dlhšiu dobu. Aj u mestských batohov môže byť praktickým prvkom hrudný popruh.

Záver

Mestský batoh vám môže uľahčiť váš každodenný život, do batohu zbalíte všetko potrebné a nosiť ho budete klasicky na chrbte. Pri pohybe po meste vám nebude batoh nijako padať ani vás nebude žiadnym spôsobom obmedzovať v pohybe.

Mestské batohy je možné kúpiť v mnohých podobách, svoje batohy majú ženy, muži, študenti aj deti. Veľa batohov je potom vo variante unisex. Do kategórie mestských spadajú batohy s objemom 15 – 30 litrov. Veľkosť, členenie, výrobný materiál, vzhľad či ďalšie možnosti sú skôr individuálnou záležitosťou.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo