Depilačné krémy

Odstraňování chloupků je téma samo o sobě. I když zní žiletka jako skvělá a jednoduchá metoda, její výsledky nejsou dlouhotrvající a pojí se s nimi i podráždění pokožky. Na voskové pásky či cukrovou pastu nemá někdo dost odvahy, proto by vhodným řešením mohlo být použití depilačního krému. Jak funguje a podle čeho ho budete vybírat? To si dnes povíme.

Porovnať ceny krémov

Typy

Aj depilačné krémy majú svoje kritériá, podľa ktorých sa budete rozhodovať. Vzhľadom na to, že sa jedná o produkt na telo, mali by ste rešpektovať svoju pokožku a dopriať jej to najlepšie.

Podľa pohlavia

Nie, že by snáď depilačný krém pre dané pohlavie mal iné zloženie, líši sa skôr vôňou a celkovým prispôsobením.

 • Depilačné krémy pre obe pohlavia – neutrálne vône, nemajú konkrétne určenie
 • Depilačné krémy pre ženy – osviežujúce vône, môžu sa zameriavať na citlivé oblasti (bikiny, tvár)
 • Depilačné krémy pre mužov – pánske vône, určené na hrudník a chrbát

Podľa typu pokožky

Ak máte citlivejšiu pokožku, určite tento fakt budete musieť pri výbere zohľadniť. Pokiaľ obvykle žiadne špeciálne prípravky na telo nehľadáte, môžete vybrať akýkoľvek depilačný krém.

 • Depilačné krémy pre normálnu pokožku – pre tých, ktorí nemajú s pokožkou problémy, krémy obsahujú alkohol a ďalšie chemické látky
 • Depilačné krémy pre citlivú pokožku – prírodné zloženie, menšie množstvo chemických látok, hydratačný a upokojujúci efekt
 • Depilačné krémy pre suchú pokožku – extra hydratačný účinok, ošetrujúce prírodné oleje

Podľa oblasti tela

 • Depilačné krémy na nohy a telo – akákoľvek oblasť tela bez zvýšenej citlivosti (nohy, podpazušie, ruky)
 • Depilačné krémy na tvár – zloženie určené na túto citlivejšiu oblasť
 • Depilačné krémy na oblasť bikín – určené na citlivú oblasť bikín
 • Depilačné krémy na intímne partie – ošetrujúce zložky
 • Depilačné krémy na hrudník a chrbát – určené pre mužov, zvýšený účinok na chlpy na hrudníku a chrbte

Funkcia

Depilačné krémy sú jednou z ďalších možností, ako odstraňovať chĺpky, v tomto prípade navyše bezbolestne. Výsledok síce nie je dlhotrvajúci, pretože nejde aj o odstránenie korienku, ale je to jednoduchá a rýchla alternatíva k žiletke, navyše veľmi cenovo dostupná.

Tento produkt funguje na základe chemických reakcií, ktoré môžete pri procese odstraňovania cítiť – niektoré používateľky sa sťažujú, že depilačný krém zapácha. Jedno balenie vám v priemere vydrží cca 3 použitia, čo nie je veľa. Pokiaľ s ním ale budete spokojní, určite mu to odpustíte.

Použitie

Použitie depilačných krémov je veľmi jednoduché. Stačí ich naniesť na požadované miesto, nechať chvíľu pôsobiť a potom zotrieť stierkou. Je to jednoduché, rýchle a bezbolestné.

Výhody a nevýhody

Poďme si zhrnúť výhody a nevýhody, aby ste objektívne dokázali posúdiť, či sa depilačný krém oplatí zakúpiť.

KLADY
 • Rýchle odstránenie chĺpkov
 • Bezbolestnosť
 • Jednoduché použitie
 • O niečo dlhší efekt ako pri žiletke
 • Bez podráždenia pokožky
 • Funguje aj na silnejšie chĺpky (výhodné pre mužov)
 • Nízka cena

ZÁPORY
 • Rýchla spotreba (cca 3 použitia)
 • Zápach pri používaní
 • Funguje iba na určité typy chĺpkov
 • Efekt nie je dlhotrvajúci (odstraňovanie chĺpkov iba na povrchu)

Alternatívy k depilačným krémom

Pokiaľ by ste sa radi pozreli aj na iné možnosti, ktoré účinne odstraňujú chĺpky, máme pre vás prehľad ďalších alternatív.

Depilačné vosky

Ak chcete byť dlhšiu dobu bez chĺpkov, depilačný vosk je produkt, ktorý vám to zaistí. Stačí ho rozohriať na takú teplotu, aby sa tiahol, ale pritom nebol príliš hutný.

Teplota vosku je dôležitá nielen preto, aby ste ho dokázali správne naniesť, ale aj kvôli tomu, aby ste sa nespálili. K voskom sú pribalené aj pásiky, ktoré prilepíte na danú oblasť a strhnete proti rastu chĺpkov. Táto metóda je síce bolestivá, ale na druhej strane prináša uspokojujúce výsledky.

Depilačné cukrové pasty

Cukrová pasta je dosť podobná vosku, ale je založená na prírodnej báze, a tak sa hodí aj pre citlivejšie partie. Pastu nanášate špachtľou a chĺpky odstraňujete buď prstami alebo netkaným pruhom látky. Napriek tomu, že vytrhávate chĺpok aj s korienkom, táto metóda nie je taká bolestivá ako depilácia voskom.

Depilačné pásky

Depilačné pásky na sebe majú vosk už nanesený, vašou úlohou je iba ich rozohriať v dlaniach. Potom priložíte k danej oblasti, uhladíte a po chvíľke strhnete proti smeru rastu chĺpkov. Táto metóda je asi zo všetkých najbolestivejšia, a pretože nenanášate vosk priamo tam, kam chcete, môže sa stať, že nevytrhnete všetky chĺpky naraz a proces budete musieť opakovať. Dajte ale pozor, aby ste pokožku nezranili.

Značka

Depilačné krémy vyrába hneď niekoľko značiek, z ktorých môžete vyberať. Nájdete ich hlavne v drogériách, takže sú jednoducho dostupné a cenovo prijateľné.

Veet

Veet je najznámejšia značka, ktorá vyrába okrem depilačných krémov aj voskové pásiky. Produkty sú určené ako ženám, tak mužom a delia sa aj podľa oblasti, kde chcete chĺpky odstraňovať.

Eveline Cosmetics

Citlivá pokožka určite ocenia značku Eveline Cosmetics, ktorá sa zameriava na ošetrujúce a upokojujúce zložky. Okrem krému u nej nájdete aj depilačné vosky.

Strep

Poslednou značkou je Strep, ktorá sa zaoberá hlavne výrobou voskových pásikov, ale pri depilačných krémoch sa snaží vyhovieť aj citlivej pokožke a pridáva do produktu ošetrujúce zložky. Zohnať je možné krémy na telo, tvár a oblasť bikín.

Cena

Cena je pri depilačných krémoch všeobecne nízka, ale aj tu máte na výber. Myslite na to, že jedno balenie vám nevydrží príliš dlho a budete ho musieť znova dokúpiť, tak aby sa vám to vyplatilo.

Do 5 eur

Do 5 eur zoženiete menšie balenie s objemom 100 ml. Rovnako tak môže byť horšie zloženie, citlivá pokožka by si mala dávať pozor na umelú parfumáciu, ktorá by ju mohla dráždiť.

Od 5 eur do 10 eur

Predovšetkým záujemcovia s citlivou pokožkou by mali venovať tejto cenovej kategórii pozornosť. Nachádzajú sa tu produkty s ošetrujúcim efektom, často na prírodnej báze.

Nad 10 eur

Pre tých najnáročnejších znamená cenová kategória nad 10 eur šetrné zloženie, upokojujúci účinok a vôňa trvajúca aj po depilácii.

Porovnať ceny krémov

Ošetrenie pokožky pred a po depilácii

Ešte pred depiláciou sa uistite, že sú dané miesta, kde budete chĺpky odstraňovať, čisté a bez mastnoty. Po depilácii pokožku do sucha očistite a natrite hydratačným krémom.

Otázky a odpovede

Aké výsledky mi depilačný krém zaručí?

Depilačný krém jednoducho a rýchlo odstráni chĺpky na povrchu, nezbaví ich však ich korienku, čo v praxi znamená, že za krátku dobu budete musieť produkt aplikovať znova.

V čom sa líšia depilácia a epilácia?

Depilácia je odstraňovanie chĺpkov iba na povrchu, kým epilácia berie chĺpky aj s korienkami. Dokáže tak vytvoriť dlhotrvajúci efekt a celkovo sa viac oplatí, ale nie je bezbolestný ako je to pri depilácii.

Je lepší depilačný krém alebo vosk?

Pokiaľ sa nebojíte bolesti a túžite po dlhšej dobe bez chĺpkov, potom určite zvoľte vosk. Naopak, pokiaľ vám nevadí vykonávať depiláciu pravidelne, bezbolestná a jednoduchšia voľba je depilačný krém. Z dlhodobého hľadiska vás vyjde vosk lacnejšie, pretože ho budete používať menej často, a vydrží vám tak dlhšiu dobu.

Záver

V dnešnej dobe existuje už množstvo možností, pre ktoré sa v rámci odstraňovania chĺpkov môžete rozhodovať. Je len na vás, čo preferujete a aký je váš zámer. Väčšina populácie si volí tú jednoduchšiu možnosť a pracuje so žiletkou, pokiaľ sa nad tým ale zamyslíte, na trhu sú aj lepšie varianty, ktoré prinášajú lepšie výsledky.

Depilačné krémy sú rýchle a jednoduché, navyše nehrozí nebezpečenstvo poranenia či zarastania chĺpkov – ideálne pre citlivú pokožku. Tento typ produktu určite tiež ocenia muži, ktorí by sa radi zbavili chĺpkov na hrudi či chrbte, pretože depilačné krémy si s nimi dobre poradia. Záleží teda na vás, čo vám vyhovuje.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo