Depilačné vosky

Účinná depilácia je niečo, po čom túži každá žena, v niektorých prípadoch dokonca aj muž. Žiletky a depilačné krémy vám nezaistia pokožku bez chĺpkov na dlhú dobu, od toho tu je práve depilačný vosk. Stačí ho naniesť na miesto, kde chcete chĺpky odstrániť a potom trhnúť pomocou depilačného papiera či vosku samotného. Bude to síce bolieť, existujú ale aj rôzne varianty, ktoré sú k pokožke šetrnejšie. Možno svoje rozhodnutie prehodnotíte, keď uvidíte, aké výhody touto metódou môžete získať.

Porovnať ceny voskov

Typy

Depilačné vosky môžeme deliť podľa toho, v akej forme sa nachádzajú. Môžete si tak jednoducho vybrať podľa vašich priorít to, čo vám bude najviac vyhovovať.

Depilačné pásky

Ak chcete dosiahnuť rýchly výsledok, depilačné pásky sú ideálnou voľbou. Predávajú sa v rôznych veľkostiach, a pretože sa jedná o studený vosk, sú aj šetrnejšie k pokožke. Opasky sa dajú nastrihať tak, aby perfektne sadli na danú partiu. Môžete ich použiť aj na tvár, špeciálne nad hornú peru. Balenia môžu byť rôzne veľké, ale nevydržia vám dlho. Vzhľadom na to, že je vosk už nanesený na opasok, môže sa stať, že nezachytíte všetky chĺpky tak, ako ste si predstavovali.

Depilačný vosk v plechovke

Univerzálny a vhodný na cesty je depilačný vosk v plechovke, vďaka ktorému si môžete dávkovať množstvo podľa svojho uváženia. Zvládne ako dlhšie, tak krátke a silné chĺpky, takže ho môžete naniesť kamkoľvek. Báť sa nemusíte ani väčších oblastí či zarastajúcich chĺpkov.

Aplikácia prebieha nahriatím v určenom ohrievači, ktoré trvá okolo 30–40 minút. Teplota vosku by mala byť okolo 40 °C. Potom natrite tenkú vrstvu na danú oblasť, priložíte depilačný papier a strhnete v smere rastu chĺpkov.

Vosk s roll-onom

Ďalšie praktické prevedenie depilačného vosku je vosk s roll-onom, ktorý vzhľadom pripomína antiperspirant. Na jeho zahriatie síce budete potrebovať mono ohrievač, inak ho ale môžete použiť kedykoľvek a kdekoľvek bez akýchkoľvek pomôcok. Vosk nanesiete na požadovanú partiu, priložíte depilačný papier a trhnete proti smeru rastu chĺpkov. Jednoduché a efektívne! Hodí sa na cesty.

Depilačný vosk v tabletách

Pokiaľ vám nevadí náročnejšia príprava, depilačný vosk v tabletách sa vám odmení skvelou skladnosťou a dlhšou trvanlivosťou. Rozohrievať sa odporúča skôr v ohrievačoch ako vo vodnom kúpeli, potom sa nanesie na pokožku, nechá zaschnúť a strhne bez použitia depilačného papiera. Vosk sám o sebe funguje ako papier, čo je nielen praktické, finančne výhodné, ale aj ekologické.

FILM WAX

Tento špeciálny druh vosku je založený na báze zahrievania pri nízkej teplote (45 ° C) a rýchlom procese odstraňovania chĺpkov. Najčastejšie sa využíva na brazílsku depiláciu – odstraňuje krátke aj silné chĺpky a dá sa samovoľne strhnúť, rovnako ako depilačný vosk v tabletách.

Vďaka tomu, že sa nanáša v tenkej vrstve, vydrží vám skutočne dlho. Je šetrný k vašej pokožke, jeho použitie je jednoduché a rýchle, a dokonca k nemu nepotrebujete žiadne iné pomôcky. Vosk sa rozohrieva v ohrievači a jeho cena je veľmi prívetivá.

Cukrová pasta

Posledným typom depilačných voskov je cukrová pasta, ktorá je úplne prírodná. Ide o zmes cukru, vody a citrónovej šťavy, prípadne medu. Pretože je k pokožke šetrná, hodí sa na citlivú pleť.

Výhodné je, že sa dá rozohriať vo vodnom kúpeli či v mikrovlnke, teda jej príprava netrvá dlho. Nanesie sa v tenkej vrstve proti smeru rastu chĺpkov, po vychladnutí sa strhne v smere rastu chĺpkov. Opäť nie sú potrebné žiadne pomôcky, navyše depilácia cukrovou pastou bolí o dosť menej, než je tomu u klasického vosku.

Teplý alebo studený

Teplý depilačný vosk je ten, ktorý nejakým spôsobom musíte k aplikácii zahriať – vodným kúpeľom, ohrievačom alebo v mikrovlnke. Studený je možné oproti tomu rozohriať iba trením rúk. Zatiaľ čo teplý vosk má dlhodobejšie výsledky, studený býva šetrnejší k pokožke a je možné ho použiť kdekoľvek, špeciálne na tvár.

Funkcia

Ako sme už predostreli, depilačný vosk je dlhodobým pomocníkom na odstránenie chĺpkov. Pokožka môže byť vďaka nemu hladká až jeden mesiac, čo znamená množstvo ušetreného času aj peňazí.

Chĺpky navyše nezarastajú a pokožka nezostáva podráždená, pokiaľ sa o ňu správne staráte. Obzvlášť v lete oceníte efekt tohto spôsobu depilácie, aj keď vás možno občas bude bolieť. Pokiaľ sa toho obávate, začnite s cukrovou pastou, ktorá je čisto prírodná a bolí zo všetkých typov vosku najmenej.

Ako pracovať s depilačným voskom?

Než začnete depiláciu voskom, je niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť. Dôležitá je bezpečnosť, pretože ak vyberiete metódu teplým voskom, hrozí, že sa popálite. Než teda nanesiete vosk na telo, vyskúšajte prstom teplotu a uistite sa, že nie je príliš vysoká. Vždy si prečítajte príbalový leták, aby ste vedeli, akým smerom vosk nanášať a akým ho strhávať, každý typ to má inak. Nezabudnite ani na správnu starostlivosť pred a po nanášaní vosku.

Ako sa starať o pokožku pred a po depilácii?

Aby bola depilácia úspešná, je potrebné vykonať správnu starostlivosť. Pokožka musí byť suchá a ideálne dva dni vopred zbavená odumretej kože peelingom. Aby ste odmastenie ešte viac podporili, môžete použiť telový púder. Po aplikácii namažte pokožku špeciálnym podepilačným olejom alebo použite aspoň telový krém.

Značka

Depilačné vosky nájdete ako v drogériách, tak aj na internete. Dokonca môžete dokupovať aj depilačný papier alebo špachtľa, pokiaľ to bude potrebné. Ktoré značky sú najznámejšie a zaistia vám kvalitu?

Italwax

Ak hľadáte tú najvyššiu kvalitu a bio spracovanie, potom je Italwax ideálnym adeptom. Stala sa prvou značkou, ktorá na trh priviedla FILM WAX.

Ro.ial

Pokiaľ sa vám zapáčil roll-on depilačný vosk, Ro.ial je prvou značkou, ktorá ho uviedla na trh. V ponuke má množstvo vôní a pochádza z Talianska.

Cena

Iste záleží aj na cene. Nemusíte sa báť, kvalitný vosk vás nemusí prísť na veľa peňazí, cena sa odvíja hlavne od množstva a typu prevedenia.

Do 5 eur

Do 5 eur zoženiete skôr voskové pásiky, samotný vosk potom v menšom balení. Určite sa nemusíte báť, že by bol nekvalitný, cena je nastavená hlavne veľkosťou balenia.

Od 5 eur do 17 eur

Pokiaľ sa vám zapáčil depilačný vosk v plechovke alebo roll-on, v tejto cenovej kategórii ho zaobstaráte. Naraziť môžete aj na FILM WAX, ktorý sa predáva v podobe zrniečok, ktoré rozohrejete v ohrievači.

Nad 17 eur

Ak to chcete mať so všetkým všade, zakúpte sadu aj s príslušenstvom a prípravkami, ktoré sa budú starať o vašu pokožku pred a po depilácii.

Porovnať ceny voskov

Príslušenstvo

Aj keď v rámci niektorých typov voskov nie je žiadne príslušenstvo potrebné, niekde bude súčasťou balenia alebo ho budete musieť dokúpiť. Vďaka týmto pomocníkom budete vosk lepšie nanášať aj strhávať.

Špachtľa

Špachtľa vám pomôže vosk naniesť v tenkej vrstve tak, aby sa jednoducho strhával. Jedná sa o malú drevenú pomôcku, ktorá je buď súčasťou balenia alebo si ju dokúpite za pár eur.

Depilačný papier

Nie všetky vosky sú samotržné, a preto v niektorých prípadoch budete potrebovať depilačný papier. Ten priložíte na vrstvu vosku a v danom smere rastu chĺpkov trhnete. Opäť môžu byť súčasťou balenia.

Ohrievač vosku

Posledným príslušenstvom, ktoré si môžete zakúpiť, a to v prípade depilácie voskom v tabletách či FILM WAX, pretože tieto druhy iným spôsobom nezahrejete. Existuje aj špeciálny ohrievač na voskový roll-on. Oba druhy zakúpite v rámci pár desiatok eur. Možné využiť ako profesionálne, tak z pohodlia domova.

Otázky a odpovede

Ktorý typ vosku je najlepší?

Veľmi záleží na vašich preferenciách. Chcete si dokupovať ďalšie príslušenstvo? Ak nie, potom sa vyhnite vosku v tabletách, FILM WAX, roll-on prevedení. Ak sa obávate bolesti, skúste depilovať cukrovou pastou, podľa recenzií je jej efekt najmenej bolestivý.

Ako veľmi bolí depilácia voskom?

Opäť záleží na metóde, ktorú zvolíte. Všeobecne je teplý vosk o niečo bolestivejší, ale za to účinnejší ako ten studený. Aby ste proces urýchlili, dajte si záležať na príprave pokožky a zahrejte vosk na správnu teplotu. Bolesť sa potom líši podľa toho, akú partiu depilujete, avšak každý má iný prah bolesti. Na citlivejšie oblasti sa oplatí zakúpiť taký vosk, ktorý je na dané partie určený.

Ako dlho vydrží pokožka po depilácii voskom hladká?

Po depilácii by vám mala pokožka bez chĺpkov vydržať 2–4 týždne, pri cukrovej paste sa uvádza až mesiac. Opäť platí, že sa tento fakt môže u každého líšiť, pretože každému rastú chĺpky inak rýchlo av inej hustote. Tmavšie typy pravdepodobne budú potrebovať depiláciu častejšie.

Záver

Depilačné vosky sú skvelou alternatívou ku klasickej žiletke či iným metódam. Sú účinné, s dlhotrvajúcim efektom, aj keď bolí. Máte ale niekoľko možností, z ktorých si zvolíte presne to, čo vám vyhovuje. Verte, že si časom zvyknete a s voskom sa naučíte pracovať aj znášať bolesť, ktorá proces depilácie sprevádza.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroj: www.noezon.sk

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo