Hokejové tašky

Bez hokejovej tašky sa nezaobíde žiadny hráč hokeja. Taška tak patrí medzi jednu z hlavných súčastí výbavy. Potrebovať ju budú deti, aj amatéri. Využívať ju budete počas zápasov a tréningov. Hokejová taška musí byť dostatočne odolná, aby ustála vlhkosť, nízke teploty a vysoký tlak. Tiež prevážanie hokejovej výstroje nie je mnohokrát nijako šetrné.

Výber hokejovej tašky nie je nijako zložitý. Zamerať sa budete musieť iba na správnu kapacitu a kvalitu materiálu. Kvalitnú tašku poznáte podľa pevného výrobného materiálu, vysoko odolných a pevných zipsov a popruhov. Na výrobu kvalitných tašiek sa používa odolný nylon. Dôležité je aj členenie vnútorného priestoru.

Každý má na tašku iné požiadavky, niekomu postačí iba jedno veľké vrecko, iný ocení viac oddelených častí. Pri výbere tašky na hokej by ste mali vsádzať iba na overených výrobcov, ktorí ponúkajú tašky vo všetkých cenových kategóriách.

Porovnať ceny hokejových tašiek

Typy

Hokejové tašky sa rozdeľujú na 2 typy podľa toho, či sú ich súčasťou prepravné kolieska. Pred výberom teda najskôr zvážte, akým spôsobom budete tašku používať a ako ju budete prepravovať. Ak budete na hokejové tréningy jazdiť autom, vystačíte si s ľahšou a skladnejšou taškou bez koliesok. Tí, ktorí budú využívať MHD alebo budú chodiť pešo, ocenia viac tašku s kolieskami.

Tašky s kolieskami

Kolieska sú opatrené tašky pre deti, amatérov i profesionálnych hráčov. Tašky s kolieskami mávajú spevnené dno a ich súčasťou je aj kovová konštrukcia. Vďaka nej sú tašky s kolieskami ťažšie a menej skladné. Kolieska vám však výrazne uľahčia prepravu. V prípade tašky s kolieskami je vhodné venovať pozornosť práve tejto časti. Pri výbere si tak overte, či sú kolieska dostatočne pevné a kvalitné. Za ideálne sú považované kolieska pogumované.

Tašky bez koliesok

Výhodou týchto tašiek je predovšetkým nízka hmotnosť a vysoká skladnosť. Prázdna taška vojde pohodlne do skrinky aj pod lavičku. Nie každá hokejová taška bez koliesok máva pevné dno. Takéto tašky sú náchylnejšie na prešúpanie.

Všeobecne sú tašky bez koliesok jednoduchšie a disponujú menším počtom vreciek. Taká taška bude vyhovovať skôr menej náročným hráčom a deťom. Vystačiť si s ňou môžu aj tí, ktorí budú tašku prevážať v aute a potom prenášať na krátke vzdialenosti.

Veľkosť

Zvoliť správnu veľkosť je v prípade hokejovej tašky tým najdôležitejším. Veľkosť tašky sa odvíja od veľkosti hokejovej výstroje.

  • Do 100 litrov – medzi najmenšie patria detské tašky. Detská hokejová výstroj nie je taká veľká a deti si tak vystačia s pomerne malou taškou.
  • Od 100 – 150 litrov – tašky strednej veľkosti sú známe aj ako tašky juniorské. Tieto väčšie tašky sú už ťažšie a pre ľahšiu manipuláciu tak môžete mať k dispozícii prepravné kolieska. Súčasťou tašky potom môžu byť špeciálne vrecká na korčule.
  • Nad 150 litrov – seniorské tašky vás svojou veľkosťou zaujmú na prvý pohľad. Ani týmto taškám nechýbajú prepravné kolieska a výsuvné madlo, ktoré vám uľahčia transport tašky. Z ďalších prvkov možno spomenúť vrecká na korčule alebo napríklad odvetrávanie. Najväčšie tašky sú určené brankárom. Brankárske tašky sa pýšia objemom až 400 litrov.

Materiál

Pri hokejových škridlách je kladený veľký dôraz na odolnosť. V taške budete prenášať pomerne ťažkú výstroj, a vystavená potom bude veľmi rozdielnym teplotným podmienkam. Odolná by tak mala byť voči mrazu aj vlhkosti. Tašky sa spravidla vyrábajú z nylonu. Jeho kvalitu určuje obstarávacia cena.

Možnosti

Od hokejovej tašky sa očakáva, že bude odolná a plne funkčná. Súčasťou každej tašky by malo byť spevnené dno, ktoré zabráni opotrebovaniu materiálu počas transportu.

  • Ventilácia – v taške budete prenášať prepotenú výstroj, oceníte tak kvalitné odvetrávanie.
  • Zapínanie – tiež zipsy, ktoré sú súčasťou tašky, musia byť dostatočne odolné. Kvalitné tašky majú zipsy nylonové. Zipsy bývajú často istené niekoľkými silnými prackami.
  • Vrecká – najdôležitejšie sú však vrecká, ktoré tvoria vnútornú časť tašky. Lacnejšie tašky majú iba jedno veľké vrecko. Drahšie tašky sú už rozdelené na niekoľko častí. Okrem vreciek máte k dispozícii aj priehradky, ktoré využijete na uloženie jednotlivých častí výstroja. Častou súčasťou tašiek na hokej sú samostatné vrecká na korčule. Niektoré tašky sú rozdelené vnútorným odopínateľným dnom. Tento systém vám umožní využiť celý priestor. Alebo môžete tašku používať rozdelenú na niekoľko častí.

Značka

Kvalitnú hokejovú tašku kúpite od prevereného výrobcu. Tašky na hokej ponúkajú viac výrobcov a výber je skôr individuálnou záležitosťou. Medzi veľmi žiadané patria tašky značky Warrior. Drahšiu, ale veľmi kvalitnú tašku kúpite od značky GRIT. Cenovo dostupnejšími sú tašky značky Fisher, CCM, Bauer, Winnwell alebo Grit.

Cena

Hokejové tašky sú určené rekreačným hráčom, amatérom aj profesionálom. Každý potom bude potrebovať tašku v inej cenovej kategórii. Tí, ktorí si hokej zahrajú niekoľkokrát do roka, vystačia s lacnejšou taškou, ktorú zaobstarajú za cenu okolo 43 eur. Ešte menej zaplatíte za malú tašku pre deti a juniorov.

U týchto tašiek nie je kladený taký dôraz na kvalitu a odolnosť materiálu. Amatérski hráči mávajú hokejové tréningy a zápasy častejšie a potrebovať už budú kvalitnejšie a odolnejšie tašku s cenou od 64 – 214 eur. Profesionáli potom za vysoko kvalitnú a odolnú tašku zaplatia viac ako 214 eur.

Porovnať ceny hokejových tašiek

Otázky a odpovede

Čo je Backpack?

Backpack je označenie pre tašku, ktorá svojim vzhľadom pripomína skôr veľký batoh. Ani týmto taškám však nechýbajú kolieska a výsuvné madlo. Počas transportu ich tak môžete ťahať alebo niesť na chrbte. Tašky backpack sú k dostaniu pre juniorských i seniorských hráčov.

Najväčšou prednosťou je usporiadanie vnútorného priestoru. Jednotlivé časti výstroja môžete umiestniť do špeciálnej priehradky. Nevýhodou je však menšia skladnosť a vyššia hmotnosť.

Ako by mala vyzerať správna taška na hokej?

Taška by sa mala predovšetkým pohodlne nosiť a byť dostatočne odolná. Súčasťou kvalitnej tašky musia byť nastaviteľné popruhy, ktoré vám umožnia komfortné nosenie. O odolnosť sa postará kvalitný materiál. Do tašky sa musí všetko vojsť, oceníte nielen veľký priestor, ale aj rôzne vrecká a priehradky. Obľúbené sú tašky so zapínaním v tvare písmena U.

V čom sa líšia tašky pre rozhodcov?

Tiež rozhodca môže svoju výstroj umiestniť do špeciálnej hokejovej tašky. V tomto prípade si však vystačí s oveľa menšou taškou, ktorá máva tvar batohu alebo malé klasické tašky. Aj v tomto prípade budete potrebovať odolnú tašku, v ktorej budete prevážať korčule.

Záver

Hokejové tašky majú rôznu podobu. Novinkou sú tašky pripomínajúce veľký batoh, k tým najobľúbenejším však stále patria tašky klasické. Ich výhodou je veľký vnútorný objem, pomerne nízka hmotnosť a oveľa vyššia skladnosť.

Tašku môžete nosiť rovnako ako profesionálni hokejisti cez rameno. O ľahší transport sa potom postará taška doplnená o kolieska. Výber hokejovej tašky nie je nijako zložitý. Stačí iba zvoliť potrebnú veľkosť. Potom sa už zameriate iba na kvalitného výrobcu, ktorý sa postará o funkčnosť a dlhú životnosť.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo