Tašky na kočík

Tašky, organizéry alebo materské batohy sú neoceniteľným príslušenstvom, bez ktorého sa žiadny rodič nezaobíde. Tašku budete potrebovať na prechádzke, rodinnom výlete aj pri bežných povinnostiach, ako je napríklad nákup, rôzne vybavovanie na úradoch atď. Vďaka taške tej správnej veľkosti budú každodenné povinnosti jednoduchšie.

Tašky bývajú štandardnou výbavou kočíkov, niektoré budú úplne dostačujúce, iné vaše nároky nesplnia. Práve pre tých, ktorým existujúca taška z nejakého dôvodu nevyhovuje, sú na trhu zastúpené materské batohy, organizéry alebo menšie kabelky. Taška na kočík musí byť v prvom rade praktická. Zvoliť musíte správnu veľkosť a odolný materiál.

Porovnať ceny tašiek

Typy

Taška na kočík patrí k štandardnému vybaveniu. Toto príslušenstvo je bežnou súčasťou kočíkov. Taška však nie je to jediné, čo budete môcť v starostlivosti o dieťa využívať.

  • Taška – ako už bolo povedané, tašku by ste mali nájsť pri každom hlbokom kočíku. V prípade, keď vám jej veľkosť alebo organizovanosť nevyhovuje, budete môcť zakúpiť tašku inú. Výber je obrovský, v zásobe sú malé alebo naopak priestranné tašky.
  • Batoh – v súčasnej dobe je veľmi obľúbený prebaľovací batoh. Ten využijete prakticky v akejkoľvek situácii, veľmi vhodný je najmä na dlhší pobyt vonku, ale uložiť do neho budete môcť aj menší nákup.
  • Organizér – veľkostne najmenší sú organizéry, do ktorých umiestnite len pár potrebných drobností, ktoré môžete pri prechádzke potrebovať. Organizéry majú aj miesto na odkladanie hrnčeka alebo desiaty pre dospelého. Niektoré organizéry majú podobu malého plastového pultíka.

Materiál

Materiál ovplyvňuje vzhľad aj odolnosť tašky alebo batohu. Na prvom mieste by mala byť praktickosť. V prípade tašky tak skontrolujte spôsob umiestnenia na kočík, pri batohu sa zamerajte na spevnené dno. V oboch prípadoch potom oceníte nepremokavý materiál, ktorý všetko vo vnútri ochráni pred vlhkom aj poškodením.

Tašky a batohy sú najčastejšie vyrobené z kože, polyesteru, mikrovlákna alebo nylonu. Taška by sa mala dať rovnako ako kočík dobre udržiavať, na vyčistenie by mala postačiť navlhčená handrička.

Veľkosť

Veľkosť tašky alebo batohu je úplne individuálnou záležitosťou. Tu záleží predovšetkým na tom, akým spôsobom trávite čas vonku. Niektorí si vystačia s kratšou prechádzkou mestom a nebudú potrebovať zbytočne veľkú tašku. Iní môžu vonku tráviť väčšiu časť dňa a ocenia, pokiaľ sa do tašky zmestí aj občerstvenie pre starších súrodencov alebo rodičov. Tašky alebo batohy potom mnohí rodičia využívajú aj pri pravidelných návštevách u lekára.

Pripnutie

Tiež spôsob uchytenia má vplyv na užívateľský komfort a nemali by ste na neho pri výbere zabudnúť. Spôsobov, ako tašku ku kočíku pripevniť je hneď niekoľko. V prípade lacných tašiek sa o pripevnenie starajú menej odolné plastové karabíny. Odolnejšie sú pochopiteľne karabíny kovové, ktoré nájdete na drahších taškách.

Veľmi často máte k dispozícii suchý zips alebo cvočky. Niektoré tašky sú kompatibilné iba s rovnakou značkou kočíka, vo väčšine prípadov však budete môcť tašku, batoh alebo organizér pripevniť k akémukoľvek hlbokému alebo športovému kočíku.

Značka

Tašky na kočík sú najčastejšie k dostaniu v čiernej, šedej alebo tmavo modrej farby. Tieto farby budete môcť zladiť s akýmkoľvek kočíkom aj oblečením. Pokiaľ sa nechcete nechať strhnúť prúdom, môžete zakúpiť tašku ružovú, ktorá je tiež zastúpená vo väčšom množstve výrobkov. Menší výber ponúka zelená, žltá, oranžová, červená, strieborná alebo napríklad tyrkysová farba.

Okrem rôznych farieb môžete vyberať medzi rôznymi štýlmi. V ponuke sú tašky pre športovo založené aj moderné tašky, ktoré sú ideálne do mesta. Medzi obľúbené výrobcu patria tašky Chicco, Clippasafe, Hauck, Thule, Baby Jogger a ďalšie.

Cena

Do mesta alebo na kratšiu pochôdzku môžete vyraziť so štýlovou taškou, ktorú kúpite za menej ako 15 eur. Väčšie tašky, ktoré budete môcť používať aj ako kabelku kúpite od 20 eur. Najlacnejší prebaľovací batoh vás vyjde na cca 30 .

Obľúbené je aj cenové rozpätie 40 – 80 eur. Tu kúpite mnoho rôznych podôb tašiek i batohov, ktoré sa hodia na akúkoľvek príležitosť. Drahšie tašky a batohy sú vyrobené väčšinou z kože, alebo môžete kúpiť sadu niekoľkých rôznych výrobkov.

Porovnať ceny tašiek

Údržba

Tašku alebo batoh by ste mali pravidelne čistiť. Ak nechcete strácať čas ručným čistením, overte si, či je možné prať tašku v práčke. V ostatných prípadoch vám postačí mydlová voda. Tou môžete vyčistiť vnútornú aj vonkajšiu časť tašky. Sušenie je možné iba na vzduchu, tašku by ste nemali sušiť na radiátore a nie je vhodné ju nechať ani na priamom slnku.

Otázky a odpovede

Aké výhody má prebaľovací batoh?

Prebaľovacie batohy sú veľmi praktické. K dispozícii máte mnoho rôzne veľkých priehradok, vďaka ktorým bude všetko umiestnené bezpečne a prehľadne. Batohy sú vyrobené z ľahkých a veľmi často aj nepremokavých materiálov. Používať ho môžete aj v prípade, keď dieťa odrastie. Prebaľovací batoh bude neoceniteľným pomocníkom na každom výlete.

Čo je pri výbere tašky najdôležitejšie?

Úplne zásadnú úlohu zohráva vnútorné usporiadanie tašky alebo batohu. K dispozícii by ste mali mať väčšie množstvo rôzne veľkých priestorov, ktoré vám umožnia všetko potrebné zorganizovať. Vďaka tomu sa taška stane prehľadná a nebudete musieť strácať čas hľadaním jednotlivých vecí. Zvlášť by ste mali mať uložené dojčenské fľaštičky, prebaľovacie pomôcky, oblečenie, náhradnú deku, hračky. Oceníte aj predné vrecko na telefón alebo peňaženku.

Na čo sa zamerať pri výbere batohu?

Pri prebaľovacích batohoch by vás mali zaujímať popruhy. Rovnako ako pri ktoromkoľvek inom batohu by aj tu mali byť popruhy nastaviteľné. Väčšie pohodlie vám potom poskytnú popruhy širšie. V ponuke sú aj batohy, ktoré majú popruhy odopínacie alebo tie, súčasťou ktorých je aj ramenný popruh. Batoh by potom malo byť možné pripnúť rovnako ako tašku k rukoväti kočíka.

Záver

Tašku na kočík mnohí vyberajú podľa vzhľadu, medzi dôležité parametre však patrí materiál. Ten je značkou kvality aj životnosti. Na praktickosť má vplyv výber správnej veľkosti aj spôsob členenia tašky. Aktívne založení rodičia by mali zvážiť aj obstaranie prebaľovacieho batohu, ktorý je síce drahší, avšak poslúži oveľa dlhšiu dobu ako taška.

Pokiaľ uprednostňujete skôr pokojnejšie vychádzky po meste, vystačíte si aj s menším, avšak nemenej praktickým organizérom na kočík. Všetky tri výrobky sú na trhu zastúpené vo veľkom množstve v rôznych štýloch aj farebných prevedeniach.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo