Rukávniky ku kočíkom

Rukávniky ku kočíku sa stali už bežnou výbavou pre bábätko. Tento skutočne praktický doplnok vás v zime ochráni pred chladom. Rukávnik môžete mať na kočíku pripevnený po celé obdobie chladu, na rozdiel od rukavíc je tak vždy pripravený na okamžité použitie. Pokiaľ budete potrebovať bližší kontakt s bábätkom, ruky z rukávnika ľahko vyberiete, nemusíte sa zdržiavať dávaním dole, ani opätovným nasadzovaním rukavíc a všetko je tak rýchlejšie a pohodlnejšie.

Výber rukávnika nie je nijako zložitý, u tohto výrobku záleží predovšetkým na vzhľade. Zvoliť si však môžete menej alebo viac zateplený rukávnik a zohľadniť by ste mali aj výrobný materiál. Praktické sú predovšetkým rukávniky vyrobené z nepremokavých materiálov.

Porovnať ceny rukávnikov

Typy

Rukávnik môžete pripevniť na rukoväť klasického hlbokého alebo športového kočíka. K dostaniu sú tiež rukávniky na golfky. Okrem rukávnikov na obe ruky, môžete kúpiť rukávniky s podobou veľkých rukavíc, tu má každá ruka svoju samostatnú časť. Obe varianty môžete k madlu kočíka pripevniť pomocou cvokov alebo suchých zipsov.

Rukávnik

Rukávnik je jedna veľká rukavica, do ktorej sa vkladajú obe ruky. Rukávniky sú veľmi praktické, pre niekoho môžu byť menej vzhľadovo atraktívne. Tieto rukávniky je možné pripevniť na spojenú rukoväť, vhodný je na hlboké aj športové kočíky.

Rukavice

Klasicky potrebujete na každú ruku jednu rukavicu. Rukavice sú štýlové, väčšinou mohutné a určite zaujmú na prvý pohľad. Rukavice je možné pripevniť na spojenú rukoväť a použiť ich môžete aj pri golfových paliciach.

Materiál

Rukávniky sa vyrábajú z rôznych materiálov. Nech už vyberiete akýkoľvek materiál, vždy sa presvedčte, že je povrch rukávnika vyrobený z impregnovaného a teda nepremokavého materiálu. Pri výbere materiálu je potom treba myslieť aj na to, akým spôsobom je možné rukávnik prať alebo čistiť. Rukávniky sú vyrobené z kombinácie rôznych materiálov. Vonkajší materiál musí byť odolný a vnútorný zase hrejivý a príjemný na dotyk.

  • Vlna/kožušina – drahšie rukávniky sa vyrábajú z prírodných materiálov. Niektoré rukávniky potom bývajú plnené kožušinou alebo ovčím rúnom, čo je materiál, ktorý naozaj zahreje. Nevýhodou je náročnejšia údržba, tieto rukávniky by sa mali prať iba v ruke.
  • Merino vlna – je veľmi luxusný materiál, preto patria rukávniky s merino vlnou k tým najdrahším. Merino vlna veľmi dobre odvádza vlhkosť, odpudzuje vodu a pohlcuje pachy. Tento materiál hreje aj za mokra. Vlna obsahuje lanolín, čo je látka, ktorá udrží materiál v čistote. Výrobky z merino vlny sú tak odolné aj voči zašpineniu.
  • Plyš – používa sa ako vnútorný materiál. Plyš je veľmi jemná a na dotyk príjemná. Plyš je zároveň veľmi priedušná a má dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Medzi plyš patria materiály ako zamat, welwet, velúr alebo menčester. Pri rukávniku sa môžete stretnúť so zamatom, z tohto materiálu sa vyrábajú aj rôzne odevy. Výhodou zamatu je pevnosť a ľahká údržba.
  • Polyamid – je vlastne šusťákovina. Polyamid je umelý materiál, ktorého najväčšou prednosťou je rýchle schnutie. Polyamid absorbuje iba malé množstvo vlhkosti a z polyamidu sa vyrába funkčné oblečenie alebo napríklad plavky. Materiál je príjemný na dotyk, oceníte jeho vysokú pevnosť za každého počasia. Rukávniky vyrobené zo 100% polyamidu sú odolné voči oderu aj chemikáliám. Rukávniky je možné prať v práčke za použitia bežných pracích prípravkov.
  • Fleece – materiál, ktorý sa vyrába z polyesteru. Z tohto obľúbeného materiálu sa vyrábajú mikiny, bundy alebo športové oblečenie. Fleece je príjemný na dotyk, je aj dobrý izolant, nekrčí sa a veľmi ľahko sa udržuje. Fleece sa vyznačuje minimálnou nasiakavosťou, avšak má sklony k žmolkovaniu aj hromadeniu zápachu.
  • Mikrovlákno – je syntetický materiál, ktorý sa vyrába z polyesteru. Mikrovlákno sa vyznačuje hustou, ale jemnou štruktúrou. Na dotyk sa jedná o veľmi mäkký a jemný materiál, ktorý veľmi dobre absorbuje tekutiny. Oceníte aj veľmi rýchle schnutie, mikrovlákno nie je náchylné na žmolkovanie. Mikrovlákno je materiál vhodný aj pre astmatikov a alergikov a ľahká je aj jeho údržba.
  • Polyester – ďalší umelý materiál označený skratkou PES. Aj tento materiál je odolný, na dotyk príjemný. Polyester sa nekrčí, nežmolkuje, má dobrú tvarovú stabilitu a možno ho ľahko udržiavať, prať ho možno v práčke na 30 °C. Z dutého vlákna sa vyrába výplň do rukávnika.

Zapínanie

Rukávniky a rukavice sa k rukoväti pripevňujú pomocou suchého zipsu alebo cvokov.

  • Suchý zips – tento spôsob zapínania ich o niečo rýchlejšie opotrebováva. Do suchého zipsu sa môžu dostať drobné nečistoty, ktoré nemusia byť jednoduché odstrániť.
  • Druky – zapínanie je jednoduché a cvoky sú o niečo odolnejšie a vyznačujú sa dlhšou životnosťou.

Značka

Výber na trhu je naozaj veľký, obľúbené sú rukávniky New Baby, Emitex, ESECO, Baby Nellys, Kaarsgaren, Sensillo a mnoho ďalších. Značka u tohto výrobku nehrá nijakú veľkú rolu a vyberať tak v tomto prípade môžete podľa vzhľadu a ceny.

Cena

Rukávniky na kočík sú cenovo dostupné a dovoliť si ich môže naozaj každý. Veľký výber ponúka už cena do 13 eur. Tá ponúka predovšetkým veľké rukávniky, vyberať môžete medzi výrobkami s kožušinkou alebo bez kožušinky. Do 22 eur je možné už kúpiť rukavice na kočík. Najdrahšie rukávniky vyjdú na 43 eur. S funkčného hľadiska sa od lacných rukávnikov zase toľko nelíšia, sú však vyrobené z luxusných materiálov a nadchnú aj svojim krásnym vzhľadom.

Porovnať ceny rukávnikov

Otázky a odpovede

Aké možnosti rukávniky ponúka?

Rukávnik je veľmi jednoduchý výrobok, ktorý napospol len zahreje. Jediné, čo môžete ovplyvniť je vzhľad rukávnika. Okrem jednoduchého vzhľadu môžete kúpiť štýlové rukávniky s kožušinkou. Kožušinkou môžu byť opatrené veľké rukávniky aj rukavice.

Čo je rukávnik DUO?

Tieto rukávniky sú označované ako 2v1 a je možné ich pripevniť na jednu aj dve rukoväte. DUO rukávnik je teda možné použiť pri klasických kočíkoch a sú vhodné aj na golfové palice.

Z čoho by mal mať rukávnik vyrobený vrchnú časť?

Vrchná časť by mala byť vyrobená z nepremokavého materiálu. Preto je väčšina rukávnika vyrobená zo 100% polyamidu teda šusťákoviny. Tento materiál je veľmi odolný proti oderu, dobre odoláva aj chemickým látkam. Jednoduchá je aj jeho údržba.

Záver

Rukávnik na kočík ocení v chladných dňoch každý. Rukávnik môže byť ku kočíku pripevnený permanentne, je teda vždy pripravený na okamžité použitie. S kvalitným rukávnikom môžete vyjsť do každého počasia.

Štýlový rukávnik alebo rukavice môžete pripevniť ku každému kočíku a použiť ho môžete aj v kombinácii s vajíčkom. Na trhu sú rukávniky vo veľkom počte, na výber máte z mnohých farieb a designov. Obľúbené sú rukávniky v neutrálnych farbách, teda šedej, čiernej alebo hnedej. Kúpiť môžete aj rukávniky modré, ružové alebo so vzormi.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroj: www.123kociky.sk

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo