Organizéry na kočíky

Organizér je malá praktická taška, ktorá vám uľahčí prechádzku aj bežné záležitosti, ktoré absolvujete s kočíkom. Do organizéra vložíte všetko potrebné, čo by ste mohli pri pobyte vonku potrebovať. Organizéry sú na rozdiel od klasických tašiek na kočík menšie a skladnejšie. Sú vhodné skôr na kratší pobyt vonku a umožňujú uložiť vaše osobné veci aj rôzne nevyhnutnosti pre dieťa.

Hoci je organizér skutočne jednoduchou záležitosťou, je na trhu zastúpený v mnohých rôznych podobách. Preto nemusí byť úplne jednoduché ten správny organizér vybrať. Pred výberom si najskôr ujasnite, čo všetko budete chcieť do organizéra dávať.

Do veľkého organizéra sa zmestí mnoho vecí, avšak plne ho nevyužijete v prípade, keď so sebou bežne nosíte aj tašku na kočík alebo napríklad prebaľovací batoh. V tomto prípade si vystačíte aj s malým a praktickým modelom, do ktorého zmestia osobné veci a fľaštička pre dieťa. Potom, čo budete mať jasnejšiu predstavu o veľkosti, stačí vybrať iba správny vzhľad a kvalitného výrobcu.

Porovnať ceny organizérov

Typy

Organizéry na kočík môžu mať podobu bežnej látkovej tašky, ale kúpiť môžete aj pevný organizér, ktorý viac poslúži aj dospelému.

Pult

Pevný organizér má podobu pultu, lepšie povedané sa jedná o jednoduchý držiak nápojov. Obvykle sa jedná o výrobok s dvoma otvormi na nápoj alebo lavičku. Uprostred sa potom nachádza menšie vrecko, do ktorého môžete umiestniť osobné veci.

Tieto štýlové organizéry sú praktické pri nákupoch, vybavovaní rôznych záležitostí na úradoch. Postačí aj pri posedení v kaviarni alebo kratšej návšteve detského ihriska. Pokiaľ budete pultový organizér kombinovať s taškou na kočík alebo prebaľovacím batohom, stane sa ideálnym spoločníkom aj pri dlhšom pobyte v prírode. Pultový organizér je možné prichytiť k prakticky akémukoľvek kočíku alebo detskému cyklovozíku.

Textilný organizér

Tento typ je na trhu zastúpený v oveľa väčšom počte. Zatiaľ čo pultové organizéry sa svojim vzhľadom a možnosťami príliš nelíšia, majú tie textilné naopak mnoho podôb a dostupné sú v rôznych veľkostiach.

Textilné organizéry disponujú vnútorným oddeleným priestorom a k dispozícii máte aj malé priehradky na osobné veci. Aj v tomto prípade nechýba bezpečný priestor na dojčenskú fľašu. Aj tieto organizéry sú kompatibilné s prakticky akýmkoľvek detským kočíkom alebo vozíkom.

Veľkosť

Pre organizérov je typická malá veľkosť. Do ich priestoru sa zmestí naozaj skôr menej rôznych vecí. Najmenšie sú pultové organizéry, ktoré disponujú priestormi na pitie a malým priestorom na osobné veci. Namiesto mobilu a peňaženky však môžete v organizéri voziť rôzne potreby pre dieťa. Využitie pultového organizéra je úplne individuálnou záležitosťou.

Vo väčších textilných organizéroch môžete mať k dispozícii 1 – 2 vrecká na nápoje a väčší priestor na drobnosť. Do vrecka tak vojde prebaľovacia podložka, náhradná plienka, menšie balenie vlhčených obrúskov, alebo napríklad náhradný cumlík. Osobné veci môžete umiestniť do vreciek, ktoré sa nachádzajú na vonkajšej strane, alebo majú k dispozícii ešte jeden menší priestor.

Materiál

Pri výrobe organizérov výrobcovia mysleli aj na to, akým spôsobom bude možné organizér čistiť. Z tohto dôvodu sú prakticky všetky organizéry vyrobené z polyesteru. Tento materiál sa vyznačuje veľmi jednoduchou údržbou a nečistoty odstránite iba pomocou mokrej hubky. V prípade potreby bude pochopiteľne možné celý organizér vyprať.

Súčasťou mnohých organizérov je kovová výstuha. Tá sa postará o to, aby organizér dobre držal svoj tvar.

Možnosti

Organizéry na kočík sa často predávajú v neutrálnom čiernom alebo šedom prevedení. Vďaka tomu je možné ich kombinovať s akoukoľvek farbou kočíka. V obmedzenom množstve je možné zaobstarať organizér v niekoľkých základných farbách. Aj keď je vzhľad v tomto prípade veľmi dôležitý, mali by ste sa zamerať aj na praktickú stránku veci. V tomto prípade je to vnútorné usporiadanie a počet vreciek, ktoré máte k dispozícii.

  • Priestor na fľašu – organizéry veľmi často ponúkajú 2 priestory na fľašu alebo nápoje. Voziť tak môžete fľašu s mliekom aj čajom, prípadne jeden priestor využijete ako priestor na občerstvenie pre dospelého alebo staršieho potomka. Najdrahšie organizéry môžu mať aj termovrecko.
  • Ďalšie vrecká – tu sa organizéry veľmi líšia. V niektorých prípadoch máte k dispozícii iba jedno vrecko, v iných môžete využívať aj 6 rôzne veľkých priestorov. Vďaka väčšiemu deleniu, budú uložené veci prehľadnejšie a používanie organizéra naozaj praktické.
  • Držiak nápojov – pevný držiak môže byť súčasťou drahších organizérov, ale kúpiť ho môžete v prípade potreby samostatne.
  • Sieťované vrecko – najčastejšie sa používa ako priestor pre mobilný telefón.
  • Klipy – umožnia vám bezpečné prevážanie kľúčov.

Značka

Výrobcov organizérov je pomerne veľké množstvo. K tým najobľúbenejším patria modely značky Zopa. Organizéry ZOPA sú praktické aj štýlové a budú sa dobre vynímať na každom kočíku. Obľúbené sú aj pre svoju cenovú dostupnosť a univerzálnu veľkosť. Známym výrobcom je aj Petite&Mars, aj v tomto prípade môžete kúpiť praktický a cenovo dostupný organizér.

Pokiaľ uvažujete o organizéri väčšej veľkosti, budú pre vás zaujímavé výrobky značky Valco Baby. V tomto prípade zaplatíte viac, ale k dispozícii máte dve veľké izolované vrecká, ktoré udržia pitie aj jedlo dlhšie teplé alebo naopak studené. Organizér na kočík kúpite aj od Thule, Bo Jungle, Easywalker a mnohých ďalších. Vďaka veľkému výberu máte možnosť skombinovať značku organizéra s typom vášho kočíka.

Cena

Organizéry na kočík sú cenovo veľmi dostupnou záležitosťou. Tie najlacnejšie kúpite za cenu okolo 13 eur. Za najdrahší organizér zaplatíte cca 64 eur. Priplatiť si budete môcť za väčší priestor, ale aj prepracovanejší vzhľad. Menej nároční si vystačia s organizérmi za 13 – 26 eur. Toto cenové rozpätie je všeobecne najobľúbenejšie.

Porovnať ceny organizérov

Otázky a odpovede

Vyplatí sa investícia do organizéra?

Na túto otázku sú pochopiteľne dve úplne odlišné odpovede. Zatiaľ čo pre jedných je organizér skôr zbytočnou záležitosťou a zaobídu sa celkom dobre aj bez neho, pre iných sú naopak nenahraditeľné. Pravdou je, že pri pobyte vonku budete potrebovať rôzne veci, ktoré jednoducho musíte niekam dať.

Vďaka organizéru budete mať všetko po ruke a priamo na očiach. Tiež hľadanie v organizéri je oveľa jednoduchšie ako v batohu alebo kabelke. Organizér je navyše praktický, čo sa týka prepravy nápojov alebo mlieka. Každý organizér má oddelený priestor na fľašu alebo cestovný hrnček.

V čom sa líši organizér od tašky na kočík?

Najväčší rozdiel je vo veľkosti organizéra. Tašky na kočík sú oveľa väčšie a okrem toho základného do nich vojde aj náhradné oblečenie, hračky alebo napríklad malá deka. Organizér je riešený tak, aby bol ku kočíku pripevnený prakticky neustále. Taška na kočík máva štandardne ramenný popruh, vďaka ktorému ju môžete vziať prakticky kamkoľvek. V menšom prípade je ramenný popruh súčasťou aj malého organizéra.

Akým spôsobom je možné organizér na kočík pripevniť?

Prakticky každý organizér ku kočíku pripevníte pomocou suchých zipsov. Uchytenie je tak veľmi jednoduché a rýchle. Nevýhodou je rýchlejšie opotrebovanie zipsov v prípade, keď budete organizér častejšie dávať dole. Drahšie modely z tohto dôvodu disponujú pevnejšími sponami a popruhmi. Súčasťou týchto výrobkov býva veľmi často ramenný popruh a organizér tak premeníte na štýlovú kabelku.

Záver

Organizér na kočík je pre moderným a praktickým riešením, ako mať všetko potrebné po ruke. Organizér nahradí dámsku kabelku, malý batôžtek alebo ľadvinku. Vďaka možnosti voziť všetko na rukoväti kočíka, budete mať o svojom majetku dokonalý prehľad a všetko budete mať ihneď po ruke. Organizéry sú veľmi praktické napríklad pri bežnom nakupovaní. Vyberať môžete z mnohých modelov, pričom všetky organizéry sú kompatibilné s každým typom detského kočíka.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo