Práčky Gorenje

Práčky Gorenje sú populárne kvôli ich dokonalému designu a absolútnou jednoduchosťou, ale napriek tomu šikovnosťou. Slovinský výrobca si na týchto vlastnostiach dáva záležať, a pokiaľ vyberáte naozaj dobre, potom sa vám oplatí aj vďaka iným parametrom. Na trhu sa vyskytujú v podobe klasických práčok s predným plnením a tiež ako kombinovaná práčka so sušičkou tzv. 2v1.

Podobne ako aj iné spoločnosti, snaží sa Gorenje čo najlepšie držať krok so súčasnými trendmi aj s ostatnými výrobcami, rovnako ako zohľadňuje požiadavky zákazníkov/užívateľov. Práčky Gorenje sú veľmi inteligentné a pri správnom výbere s nimi ušetríte za vodu a zároveň budete mať istotu, že bola o vašu bielizeň postaraná s maximálnou šetrnosťou.

Všetky práčky Gorenje

Kúpou práčky tejto značky získate praktického pomocníka s množstvom užitočných funkcií, technológií i programov, čo všetko prispeje k tomu, aby každý prací cyklus bol úspešne zakončený. Čo poteší, je kompaktný dizajn v charakteristickej bielej farbe, ale aj v čiernej.

Novinkou je kombinácia danej farby práčky a farebne úplne odlišného bubna, ostatne pre tých zákazníkov, ktorí si potrpia na extravaganciu, sú na trhu dostať aj práčky v trochu divokejších farbách ako je červená a oranžová.

Napriek tomu, že Gorenje aktuálne neponúka práčky, ktoré majú horné plnenie a sú schopné ušetriť veľa miesta, vynahradia to svojim zákazníkom práčkami Slim, tie sú maximálne úsporné, čo sa miesta týka, pretože ich hĺbka nepresahuje 50 cm.

Čo neponúknu v centimetroch, to doženú v oblasti spotreby elektrickej energie, pretože takmer väčšina predávaných práčok spadá do energetickej triedy A+++, teda do tej najúspornejšej, ale nájdu sa samozrejme aj také, čo majú triedu A++.

Pokiaľ ide o kapacitu bubna alebo otáčky, ktorými práčky disponujú, tam to je bežný priemer od tých 6 do 9 kilogramov bielizne, ale oproti tomu majú práčky Gorenje veľmi tichý a značne odolný Inverter PowerDrive motor, ktorý tiež prispieva k nízkej spotrebe energie.

Vďaka tomu, že je umiestnený priamo na bubne práčky, odpadá nežiaduce trenie a výkon je oveľa vyšší. Účinné sú na poli odstreďovania, pretože dosahujú až 1 600 otáčok za minútu, teda nie je nutné sa stresovať, že by bielizeň zostala príliš vlhká až mokrá.

Výhodou takto vysokých otáčok odstreďovania je, že sa bude oveľa lepšie sušiť po vložení do bubna sušičky. Keď je totiž bielizeň veľmi mokrá, zvyšuje to spotrebu elektrickej energie pri sušičke. Ceny práčok Gorenje sa pohybujú v rozmedzí od 235 eur až do cca 722 eur, hravo si ju tak môže dopriať aj rodina s nízkym finančným rozpočtom, ale zároveň náročnejšia klientela.

Práčky Gorenje si svoju popularitu získavajú aj vďaka technológiám a funkciám. Volajme napríklad SensoCare, technológiu, ktorá umožňuje dokonalé vypranie akéhokoľvek druhu textílie vďaka tomu, že sa dá nastaviť optimálna kombinácia teploty, množstva vody, času aj rýchlosť odstreďovania. Ďalej je bežný QuickWet systém, ten urýchli namáčanie bielizne vypúšťaním vody horom aj dolom, čím sa bielizeň namočí oveľa rýchlejšie a efektívnejšie, navyše sa značne skráti prací cyklus.

Perfektná je funkcia StainExpert, ktorú nájdete pri modeloch superior, pretože dokáže dokonale odstrániť všetky škvrny od vína, kávy, ovocia, ale dokonca aj nežiaduce škvrny od trávy a mastné fliačky. Funkcia TimeComfort zaistí odloženie prania až o 24 hodín, čo je výhoda, že si môžete práčku nastaviť tak, aby pracovala, keď nie ste doma a bielizeň bude hotová, až dorazíte z práce.

Potom je tu tiež TotalWeightControl, táto funkcia dokáže spočítať koľko vody a aký dlhý prací cyklus je potrebný na aktuálny obsah bubna. Adapt Wash uľahčuje používanie pravidelného cyklu, kedy po ďalšom zapnutí spotrebiča ponúkne rovnaké nastavenie, aké bolo použité pri predchádzajúcom praní.

Dobré sú aj programy TimeCare, ktoré ušetria až 40 % času pracieho cyklu, pričom pranie je síce rýchlejšie, ale oveľa intenzívnejšie, čo je dostačujúce na menej znečistenú bielizeň, rovnako ako program EcoCare s úsporou energie až 60 % a to aj napriek tomu, že prácou cyklus je síce dlhší, ale zase využije oveľa menej vody aj elektrickej energie.

Stojí za to spomenúť program AllergyCare, ten sa postará o veľmi dôkladné plákanie, kedy sú odstránené všetky stopy po pracom prostriedku, ale aj všetky alergény, ktoré by mohli spôsobiť alergické reakcie, ale aj značne nepríjemný pocit na pokožke.

Momentálne sú najväčším hitom práčky Gorenje WaveActive, ktoré boli vytvorené tak, že úplne jednoducho, ale efektívne aj ekologický ošetria vašu bielizeň. Tieto práčky sľubujú o 30% menej škvŕn, navyše spĺňajú najvyššie štandardy v otázke ekológie, môžu sa pochváliť maximálnou energetickou efektivitou, úsporou elektrickej energie cca až 50% a tiež zaradením do energetickej triedy A+++.

Práčky WaveActive dostali nový unikátny dokonale navrhnutý bubon, ktorý má špeciálne 3D rebrá tvaru vlny, vďaka ktorým je možné čo najšetrnejšie vyprať aj to najjemnejšie prádlo. Z technológií si najväčšiu pozornosť zaslúži IonTech, tá na prácu používa silu iónov, ktoré sa postarajú o prvotriedne odstránenie škvŕn a účinnosť aj pri pracom cykle využívajúcom nízke teploty. Skvelá je aj technológia SteamTech, pretože dokáže odstrániť statickú elektrinu z vlákien, účinne zbaví bielizeň nežiaducich pachov a ešte zamedzuje pokrčeniu.

O značke Gorenje

Značka Gorenje uzrela svetlo sveta roku 1950, keď v rovnomennej slovinskej dedine vznikol závod na výrobu poľnohospodárskych strojov. O niekoľko rokov neskôr prebehne presun do iného mesta a to Velenje, ale názov zostáva zachovaný.

Ostatne túto značku nesú všetky spotrebiče, ktoré vyprodukujú nové moderné závody v rozmedzí rokov 1961 až 1970, ako napríklad sporáky na tuhé palivá, ktoré v tom čase používala nejedna gazdinka. Samozrejme, že vývoj šiel dopredu a ako majiteľ spoločnosti zistil, len na niekoľkých produktových radoch sa zarobiť nedá a tak sa v roku 1980 pridávajú ďalšie spotrebiče ako práčky, chladničky, sušičky bielizne, sporáky či televízory spolu s kuchynskými linkami.

Spoločnosť Gorenje sa dostala do povedomia širšej verejnosti, takže netrvalo dlho a začala vyvážať aj mimo Slovinska, napríklad do Talianska, Nemecka alebo aj do Francúzska. Neskôr sa rozšírila v podstate do celého sveta.

O Gorenje platí, že patrí k špecialistom na veľkú bielu domácu techniku, ktorú bežne používame v domácnosti deň čo deň, avšak samozrejmosťou sú aj starostlivo vypracované návrhy kuchýň, ktoré do bodky zodpovedajú požiadavkám nielen na kuchynskú linku, ale aj spotrebiče, ktoré budú v kuchyni umiestnené.

Ku klasickým produktom, ktoré Gorenje na trhu ponúka, patria chladničky, mrazničky, už spomínané práčky a sušičky bielizne, ale aj umývačky riadu a malé domáce spotrebiče, ako napríklad sendvičovače, hriankovače, vaflovače, jogurtovače, kuchynské roboty, lisy na ovocie, mlynčeky na mäso, vaflovače, sušičky na ovocie a množstvo ďalších zaujímavých spotrebičov do kuchyne i bežnej domácnosti, napríklad žehličky, olejové radiátory, podlahové vysávače atď.

Značka Gorenje je známa svojimi sklonmi k extravagancii, ktorú baví a teší svojich zákazníkov. Príkladom môžu byť špeciálne sety spotrebičov, kedy bola uvedená kolekcia RED a každý spotrebič mal červenú farbu alebo aj tzv. RETRO rad.

Originalita je tu na mieste spolu s nevšednosťou a snahou o pobavenie. Ostatne bola to práve Retro kolekcia chladničiek, ktorá získala ocenenie britského magazínu Get Connecte ako Produkt roku 2011. Spoločnosť Gorenje, sa podobne ako iní výrobcovia, snažia šetriť životné prostredie, k čomu prispieva aj ECO CARE, ten sa postará o nižšiu spotrebu energie.

Gorenje dokonca realizovala projekt nazvaný Vzdelávanie proti hrozbe nezamestnanosti, ktoré podporuje Európska Únia. Jej princípom je pravidelné školenie zamestnancov z vlastných radov, aby sa dosiahli čo najlepšie výsledky práce a na trh prichádzali iba najkvalitnejšie výrobky. Spoločnosť Gorenje vyváža do viac ako 90 krajín celého sveta a neustále sa zameriava na inovatívne technológie, zdokonaľovanie dizajnu a rozvoja jednotlivých produktov.

Je tiež vlastníkom značiek Mora, Atag, Pelgrim, Etna, Upo, Asko, Körting a samozrejme aj Gorenje. Vďaka rozšíreniu mimo Slovinska je cca 95 % príjmov získavaných z medzinárodného obchodnej siete, napokon napríklad v roku 2014, bol obrat neuveriteľných 1,246 biliónov Euro. Najväčšími zdrojmi príjmov sú Rusko, Nemecko, Holandsko, Škandinávia, stredná a južná Európa, USA a Austrália.

Práčky Gorenje môžete nakúpiť v týchto e-shopoch: Alza.sk a Mall.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo