Academic Singles

Academic Singles je zaujímavá online zoznamka, ktorá cieli na vysokoškolákov hľadajúcich vážny vzťah. Základom je, aby sa každý užívateľ cítil bezpečne a diskrétne. To však neznamená, že by boli ostatní užívatelia akokoľvek znevýhodnení len preto, že nemajú vysokoškolské vzdelanie.

Academic Singles

Predstavenie zoznamky

Zoznamka Academic Singles funguje ako priestor pre zoznámenie vysokoškolákov, ktorí sa chcú vážne zoznámiť s vhodným protějškom, ktorý má zodpovedajúce vzdelanie. Zaregistrovať sa však môže ktokoľvek, bez ohľadu na pohlavie či vzdelanie.

Výhodou je, že sa tu môžete zoznámiť s perfektným protějškom, s ktorým si naozaj budete mať čo povedať. Dá sa povedať, že užívateľskú základňu tvoria najmä tí, ktorí chcú vážny vzťah alebo snáď dokonca lásku na celý život, ak je to len trochu možné.

Nedochádza tu k žiadnej diskriminácii pohlavia, navyše pomer žien a mužov je takmer totožný. Registrácia je úplne zadarmo a je len na vás, či si priplatíte za VIP účet alebo nie. Pokiaľ ide o registráciu, tá je rýchla a jednoduchá.

Vyplňte o sebe informácie a držte sa postupu, krok za krokom. Ľahko tak budete môcť nájsť vhodného partnera bez zložitého listovania jednotlivými profilmi, pretože sa vám vygenerujú vyhovujúci partneri, ktorí vám budú odporúčaní na základe informácií zadaných na úvod. Jakmile je registrácia dokončená, budete vyzvaní k nahranie profilovej fotografie.

Mala by byť aktuálna a zodpovedať vašej skutočnej podobe. Je možné si zaškrtnúť, či vaše fotky budú viditeľné pre všetkých užívateľov alebo budú rozmazané a vy ich sprístupníte len tým užívateľom, u ktorých to bude vyhovujúce.

Keď budú fotografie nahrané, je ešte potrebné vyplniť osobnostný test, kde zohľadníte svoje názory, životný štýl i ciele. V súčasnosti je registrovaných viac ako 240 000 užívateľov, z toho je 49 % žien a 51 % mužov. Každý deň sa registruje niekoľko nových členov.

Stretávajú sa tu vo väčšine prípadov slobodní užívatelia hľadajúci vážny a ak možno dlhodobý vzťah. Jakmile sú fotografie nahrané a všetko potrebné vyplnené, dozviete sa, že nie sú dostupné všetky funkcie, ktoré zoznamka ponúka. Dôvod je ten, že ich môžu využívať len tí, ktorí si predplatia Prémiové členstvo.

Predplatné je možné na mesiac, 6 mesiacov alebo na 12 mesiacov. Vždy, keď daná doba uplynie, členstvo sa automaticky obnoví. Premium funkcie umožňujú odosielať aj prijímať správy, sledovať každého, kto navštívil váš profil, ale takisto si prehliadať fotografie od ostatných užívateľov či si vytvoriť online adresár, kam si môžete ukladať obľúbené kontakty.

Čo je skvelé, to je možnosť zrušiť svoj užívateľský účet v Nastavení. Tam kliknete na Deaktivovať profil, čo je možné iba v prípade, že nemáte Prémiové členstvo. Ak máte VIP účet, musíte členstvo vypovedať najneskôr 14 kalendárnych dní predtým, než vyprší príslušné obdobie. Výpoveď musí byť vlastnoručne podpísaná a je možné ju poslať prostredníctvom pošty, prípadne faxom alebo cez linku uvedenú na stránke zoznamky.

KLADY
 • Vyvážený pomer žien a mužov
 • Praktická aplikácia pre užívateľov iOS aj Androidu (v príprave)
 • Odporúčanie vhodného partnera podľa parametrov
 • Zoznamka zameraná na vzdelaných a nezadaných
 • Možnosť audiohovoru
 • Bohatá užívateľská základňa
 • Možnosť aktivácie VIP členstva
 • Zobrazenie užívateľov, ktorí sú práve online
 • Možnosť zobraziť fotografie len vybraným užívateľom

ZÁPORY
 • Zadarmo verzia bez predplatného značne obmedzená
 • Automatické predĺženie VIP členstva
 • Oproti ostatným zoznamkám dosť drahé VIP členstvo
 • Zložité zrušenie VIP plateného členstva s nutnosťou písomnej výpovede

Cena

VIP členstvo má tri varianty predplatného, a to na mesiac, pol roka a rok. Cena za mesačné predplatné je 6 EUR. Keď chcete VIP členstvo na 3 mesiace, cena je 22 EUR za mesiac, zatiaľ čo pri predplatnom na 12 mesiacov je cena 16 EUR.

Bez Prémiového členstva je použitie zoznamky prakticky k ničomu. S predplatným sú jasne viditeľné fotografie, takisto máte prehľad, kto je online, môžete prijímať a odosielať správy, ale aj rýchlejšie prechádzať jednotlivé profily.

Zaujímavosti

Medzi zaujímavosti rozhodne patrí mobilná aplikácia, ktorú zoznamka Academic Singles čoskoro predstaví pre užívateľov operačného systému iOS aj Android. S touto aplikáciou budete môcť svoj profil obsluhovať naozaj kdekoľvek, trebárs aj počas dovolenky.

Hodnotenie

Napriek tomu, že má veľa pozitívnych hodnotení, je dobré spomenúť, že spoločnosť dTest hodlá podať na Academic Singles žalobu kvôli protiprávnemu konaniu, a to najmä z dôvodu automatického predlžovania platieb a komplikovanému ukončeniu plateného členstva, respektíve jeho (ne)možnosti. Momentálne ju tak dTest zaradil medzi podvodné zoznamky.

Samozrejme, že je dôležitá aj vlastná skúsenosť, ale vzhľadom k tomu, že sa snažíme poskytovať maximálne informácie, je našou povinnosťou takú vec zohľadniť aj v našej recenzii. Inak čo sa týka hlavnej myšlienky samotnej zoznamky, tam nie je čo vytknúť. Mrknite aj na ostatné zoznamky, ktoré sme pre vás už skôr vyskúšali a pripravili.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo