Be2

Seznamka Be2 patrí medzi veľmi populárne a uznávané online zoznamky na celosvetovej úrovni. Pýši sa bohatou základňou užívateľov a neustále ich počet navyšuje. Pre zoznámenie sa stačí zaregistrovať, vyplniť osobnostný test a zostaviť si osobný profil. Potom je možné už prehliadať profily ďalších užívateľov.

be2

Be2 – Logo

Be2 sa zameriava na nezadané ženy a mužov, ktorí sú starší 18 rokov a hľadajú vzťah. V databáze nájdete nielen českých užívateľov, ale aj tých zo zahraničia. Napriek tomu je našou povinnosťou upozorniť našich čitateľov, že táto zoznamka je vedená ako podvodná. Pozrime sa spoločne, čo od tejto spoločnosti očakávať, na čo si dať pozor a čo o nej hovoria rôzne recenzie.

Prejsť na Be2

Predstavenie zoznamky

Jedná sa o zahraničnú zoznamku, určenú pre každého, kto hľadá vážny vzťah, kamaráta na výlety alebo len protějšok na kus reči. Na výber máte zahraničných aj českých užívateľov.

Táto zoznamovacia služba vznikla v roku 2004 a jej prevádzkovateľom je be2 S.à.r.l., Luxembursko, teda rovnaká spoločnosť ako napríklad u zoznamky Academic Singles a niekoľkých ďalších. Svoje služby ponúka vo viac ako 30 krajinách sveta.

Be2 má viac ako 14 miliónov užívateľov z celého sveta. Denně sa zaregistruje okolo 20 tisíc nových užívateľov. Zoznamka pomáha nájsť vhodný protějšok prostredníctvom vedeckej metódy zoznamovania. K tomu je potrebné vyplniť pri registrácii dotazník a osobnostný profil. Na základe toho sú následne generované algoritmy, ktoré budú úplne zodpovedať vašim požiadavkám.

Napriek tomu, že zoznamka vyzerá úplne profesionálne a vďaka dotazníku si užívatelia myslia, že našli tú najlepšiu možnú zoznamku, z tohto opojenia okamžite vystriedate. Hneď ako dokončíte registráciu, ktorá je úplne zadarmo, musíte počítať s tým, že bez peňazí sa ďalej nedostanete.

Navyše vám ihneď začnú chodiť správy, prostredníctvom ktorých sa máte uistiť, že je zoznamka skutočne vysoko kvalitná, profesionálna a aktívna. Lenže v registračnom formulári je potrebné sledovať aj rôzne poznámky. Kde sa napríklad dočítate, že tu funguje služba, ktorá bude užívateľom posielať správy vo vašom zastúpení.

Cena

Ako som už spomínal, registrácia je zadarmo, ale od free verzie nemôžete očakávať zázraky. Prevádzkovateľ tvrdí, že VIP členstvo je zavedené v takej výške preto, aby sa na stránky registrovali skutočne vážni záujemcovia. Na výber máte 3 možnosti registrácie.

Prvou variantou je 1-mesačné VIP predplatné za 6 EUR/mesiac. Druhou možnosťou je potom 6-mesačné VIP (132 EUR), kde vás 1 mesiac vyjde na 22 EUR, no a tretia je 12-mesačné VIP (192 EUR), pričom 1 mesiac vychádza na 16 EUR.

Prostredníctvom VIP členstva môžete hľadať potencionálnych partnerov na základe lokality, veku, výšky, vzdelania, ročného príjmu atď. K dispozícii je rovnako hra Láska na prvý like. To v praxi znamená, že tomu, kto sa vám bude páčiť pošlete srdiečko a naopak užívateľovi, ktorý vás nijako nezaujme, môžete poslať krížik.

Zásadný problém nastáva v okamihu, keď chcete profil zrušiť. Ak si neaktivujete VIP/Prémiové členstvo, je to v pohode, tam stačí len deaktivovať profil prostredníctvom funkcie vo vašom nastavení. Avšak akonáhle ste VIP, musíte počítať s automatickým strhávaním platby.

Kto nechce členstvo predlžovať, musí ho aspoň 14 dní vopred vypovedať. Musí to prebehnúť písomne a výpoveď je nutné zaslať do sídla spoločnosti v Luxembursku.

V prípade, že tak neurobíte a len si zablokujete automatickú platbu, aniž by ste čokoľvek ďalšie riešili, počítajte s tým, že obdržíte nepríjemný list od vymáhacej agentúry, ktorá bude požadovať uhradenie poplatku.

Podľa skúsenosti mnohých užívateľov nie je ukončenie členstva vôbec hračka a u mnohých z nich prebieha automatické strhávanie peňazí aj napriek odoslanej výpovedi. To je tiež dôvod, prečo je zoznamka zaradená medzi tie ostatné podvodné.

Výhody/nevýhody

Medzi výhody patrí to, že môžete vidieť, ktorý užívateľ je práve online. Poteší aj možnosť zoznamovať sa formou hry na srdiečka či krížiky. Na výber je aj služba, kedy si zvolíte, kto uvidí vaše fotografie. Výhodou je aj fakt, že sú tu českí aj zahraniční užívatelia.

Zásadnou nevýhodou je naopak veľmi drahé Prémiové členstvo a jeho automatická obnova. Radosť neurobí ani automatické strhávanie platieb aj v okamihu, keď už ste napríklad poslali výpoveď členstva.

Medzi nevýhody patrí aj potreba posielať výpoveď poštou a riešiť ju tak len písomnou formou. Nečakajte ani žiadnu podporu, tá tiež nie je v slovenskom jazyku. K nevýhodám sa radí aj fakt, že kým nenahrajete svoju fotografiu, nemôžete sa pozrieť na fotografie iných užívateľov.

Zaujímavosti

Do tejto kategórie patrí jednoznačne možnosť používania zoznamky prostredníctvom aplikácie, ktorá funguje ako pre systémy iOS, tak Android. Môžete tak byť online kedykoľvek a kdekoľvek. Ďalšou zaujímavosťou je rovnako možnosť videohovoru s vybraným protějškom.

Hodnotenie

Sme vždy objektívni a napriek tomu, že má Be2 zaujímavé užívateľské zázemie, snaží sa postupovať profesionálne, rozhodne to nie je zoznamka, ktorú by stálo za to odporúčať. Ak sa už niekto rozhodne ju vyskúšať, určite ho nebudeme odhovárať, ale za nás musíme dať jednoznačne palec dolu.

Keď už niekto zaplatí tak vysoké sumy za členstvo, rozhodne musí na oplátku dostať adekvátne služby aj zákaznícku podporu, a to v tomto prípade nehrozí. Vzhľadom k tomu, že aj zrušenie účtu sprevádza vo väčšine prípadov veľké komplikácie, skúste radšej inú zoznamku. Napríklad Badoo alebo teda eDarling.

Vyskúšať Be2

Podobné články, čo by vás mohli zaujímať

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo