IPL epilátory

Dokonale hladké telo je snom snáď každej ženy, ale aj mnohých mužov. Tieto sny vám môžu splniť epilátory, teda prístroje určené na odstránenie nežiaducich chĺpkov. Epilátory sú k dostaniu v niekoľkých podobách. Účinné, ale bolestivé vytrhávanie ponúka klasické pinzetové epilátory, pokiaľ preferujete bezbolestnú epiláciu, mali by ste staviť na IPL epilátor. Tieto epilátory odstránia chĺpky z celého tela bezbolestne, ale predovšetkým dlhodobo.

IPL epilátor využíva pri odstraňovaní chĺpkov technológiu intenzívneho pulzného svetla. Svetlo je schopné narušiť štruktúru chĺpkov a opakovaným používaním epilátora tak dôjde k zastaveniu ich ďalšieho rastu. Vďaka IPL epilátora tak po niekoľkých použitiach dosiahnete krásne hladkú a na dotyk dokonale jemnú pokožku, ktorá vydrží po dobu niekoľkých týždňov.

Pozrieť epilátory

Počet zábleskov

Aby nebola epilácia časovo náročná, musí byť epilátor schopný rýchlych zábleskov. Drahšie prístroje sú schopné vykonať niekoľko zábleskov za sekundu. Epilácia nôh bude takýmto prístrojom trvať cca 5 minút.

Celkový počet zábleskov označuje životnosť lampy. Tá sa v závislosti od jednotlivých modelov pohybuje v rozmedzí 50 000 – 400 000 zábleskov. Pri počte 400 000 zábleskov môžete prístroj používať na epiláciu celého tela cca 20 rokov. Na oholenie celého tela potom spotrebujete 300 – 500 zábleskov.

Nastavenie intenzity svetla

Odtieň pokožky ovplyvňuje intenzitu svetla. Každý jednotlivec má trochu odlišný odtieň, ktorý sa navyše v rôznych častiach tela líši. Odtieni pokožky je potrebné prispôsobiť intenzitu pulzného svetla. Väčšina epilátorov IPL umožňuje intenzitu svetla nastaviť manuálne. Modernejšie prístroje sa odtieňu pokožky prispôsobia úplne sami.

Súčasťou prístrojov je snímač, ktorý nepretržite sníma pokožku a silu záblesku prispôsobí jednotlivým oblastiam tela. Táto moderná technológia zaistí dokonalú rovnováhu medzi šetrnosťou a rýchlosťou epilácie.

Napájanie

IPL epilátory sa delia aj podľa spôsobu napájania. V súčasnosti sú najobľúbenejšie akumulátorové prístroje, okrem nich však môžete zaobstarať sieťový aj batériový prístroj. Častá je aj kombinácia akumulátora a elektrického kábla.

  • Sieťové IPL epilátory – súčasťou je prívodný kábel, ktorý je nutné zapojiť do elektrickej siete. Prívodný kábel vás môže pri odstraňovaní chĺpkov limitovať, na druhú stanu máte istotu, že budete môcť epilátor používať kedykoľvek a spoľahnúť sa môžete aj na neobmedzenú dobu epilácie.
  • Akumulátorové IPL epilátory – súčasťou prístroja je akumulátor, ktorý treba pravidelne dobíjať. Akumulátor potom môže byť odnímateľný alebo zabudovaný. Vďaka akumulátoru môžete prístroj používať kdekoľvek, avšak pri používaní vás bude limitovať kapacita batérie. Väčšie množstvo zábleskov môže batériu vybiť pomerne rýchlo a celý proces bude trvať o poznanie dlhšie.
  • Kombinované IPL epilátory – výhody oboch spôsobov napájania kombinuje kombinovaný epilátor. Prístroj môžete používať kdekoľvek, neobmedzene dlhú dobu. Akonáhle dôjde kapacita batérie, stačí prístroj zapojiť do zásuvky.
  • Batériové IPL epilátory – batérie môžete vložiť do tých najlacnejších prístrojov. Tento typ nie je na trhu tak rozšírený, pretože prístroje vás svojou kvalitou príliš neoslnia. K nákupu vás môže nalákať iba ich naozaj nízka obstarávacia cena.

Príslušenstvo

Súčasťou IPL epilátora býva aj nejaké príslušenstvo. Konkrétne sa jedná o rôzne hlavice, ktoré môžete použiť pri odstraňovaní chĺpkov z celého tela. Väčšie nástavce sú ideálne na väčšie oblasti. U žien sú to nohy, u mužov potom hrudník. Ďalej nájdete nástavec na citlivé partie, teda tvár a intímne oblasti.

  • Na tvár – tento nástavec má okienko o veľkosti okolo 2 cm2. Aby bola epilácia tváre naozaj bezpečná, je v nástavci integrovaný UV filter. Nástavec má plochý tvar a umožní vám vykonávať epiláciu v oblasti nad hornou perou, okolo čeľuste aj na brade.
  • Na podpazuší – veľkosť okienka je okolo 3 cm2. Tvar je uspôsobený tvaru podpazušia. Týmto nástavcom môžete odstrániť chĺpky na horšie prístupných miestach.
  • Oblasť bikín – veľkosť okienka je opäť okolo 3 cm2. Nástavec však umožňuje odstrániť hrubšie a pevnejšie chĺpky v slabinách.
  • Na telo – najväčší nástavec má okienko vo veľkosti od 4 – 7 cm2. Aj pre tento nadstavec je typický zaoblený tvar.

Okrem náhradných hlavíc môže balenie obsahovať nabíjačku, ale aj žiletku, ktorú použijete na oholenie chĺpkov pred tým, než použijete samotný epilátor. IPL epilátor je možné používať na už oholené časti tela.

Jednotlivé modely sa výbavou líšia, preto je pred nákupom vhodné obsah balenia skontrolovať, aby ste sa uistili, že obsahuje všetko, čo budete chcieť používať.

Značka

IPL epilátory sú aj napriek svojej vyššej obstarávacej cene stále obľúbenejšie, na čo reagujú rôzni výrobcovia. Pokiaľ hodláte do tohto prístroja investovať, bude lepšie zamerať sa skôr na prístroje známych značiek. Chybu neurobíte, ak zaobstaráte epilátor značky Concept, Inface, Philips, Hyundai, Braun, Garett alebo napríklad Beurer.

Cena

V porovnaní s pinzetovým epilátorom je IPL epilátor výrazne drahší. Nevýhodou pinzetových prístrojov je však skutočnosť, že nedokáže redukovať počet chĺpkov a hladká koža vydrží v lepšom prípade len niekoľko týždňov. Pokiaľ túžite po dlhodobo hladkej pokožke, oplatí sa do IPL epilátora investovať.

Najlacnejšie IPL epilátory stoja okolo 129 eur. Pre nenáročných užívateľov sú k dostaniu epilátory s cenou od 129 do 255 eur. V ich prípade je epilátor vybavený iba základnými funkciami. Ak využijete pokročilejšie funkcie, budete sa musieť na cenovú kategóriu 255 – 427 eur. Za najdrahší IPL epilátor môžete zaplatiť viac ako 637 eur.

Pozrieť epilátory

Otázky a odpovede

Je možné IPL epilátorom odstrániť chĺpky na celom tele?

IPL epilátor je možné použiť na odstránenie chĺpkov z celého tela. Je teda vhodný aj na odstránenie chĺpkov na tvári. Výhodou epilátora je bezbolestná epilácia, čo oceníte najmä pri odstraňovaní chĺpkov z podpazušia alebo intímnych miest.

Je IPL epilátor vhodný pre každého?

Epilácia IPL epilátorom je najefektívnejšia u osôb so svetlou alebo stredne tmavou pokožkou. Odstrániť môžete svetlo, tmavo hnedé aj čierne chĺpky. Naopak nie príliš účinná je epilácia u osôb so ryšavými alebo veľmi blond vlasmi. IPL epilátor si dobre neporadí s bielymi, šedými alebo ryšavými chĺpkami.

Menšie množstvo melanínu tu nie je schopné pohltiť energiu svetla. IPL epilátor by nemal byť používaný ani v období tehotenstva alebo dojčenia. Nevhodný je pre osoby, ktoré riešia problémy s kožnými chorobami, chorobami srdca alebo trpia rakovinou či epilepsiou.

Ako často je nutné IPL epiláciu vykonávať?

V začiatkoch je vhodné vykonávať epiláciu 1x týždenne po dobu 4 – 12 týždňov. V tejto dobe dôjde k narušeniu štruktúry chĺpkov. Potom budete epiláciu vykonávať podľa vlastnej potreby. Prvé výsledky, ktoré súvisia s viditeľnou redukciou počtu chĺpkov, si všimnete už po 1 mesiaci používania. Pocit hladkej pokožky môže vydržať po dobu niekoľkých mesiacov.

Záver

IPL epilátory sú prístroje, ktoré vykonáva bezbolestnú epiláciu. Pri nej sú odstraňované chĺpky aj s korienkami. Po epilácii IPL epilátorom bude vaša pokožka dlhú dobu hladká. IPL epilátory sa však neoplatí zaobstarať každému. Sú schopné odstrániť iba tmavé chĺpky. Neporadí si s chĺpkami svetlými alebo hrdzavými. Aby bol proces odstraňovania chĺpkov efektívny, odporúča sa vykonať v prvom roku od 6 – 8 fotoepilácií. V ďalších rokoch postačí prístroj používať cca 1 – 2 x ročne.

Podomné články, čo by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo