Kosačky Husqvarna

Kosačky Husqvarna sa pýšia skvelým výkonom, vysokou kvalitou a špičkovou ergonómiou. U väčšiny modelov je možné nastaviť výšku rukoväte, navyše madlo je tlmené proti vibráciám.

Kompaktne riešená konštrukcia je zárukou ľahkého ovládania kosačky a možnosť sklopiť rukoväť je u vybraných kosačiek vítaným bonusom, vďaka ktorému sa dá so strojom ľahšie manipulovať a je možné ho aj prevážať.

Všetky kosačky Husqvarna

Takmer každá kosačka Husqvarna je vybavená vysoko kvalitným motorom od značiek Briggs & Stratton, Kawasaki alebo aj Honda. Výšku kosenia je možné nastaviť podľa potreby až do 55 mm.

Akumulátorové kosačky majú vo výbave ekonomický režim Save, ten zaisťuje zníženie otáčok motora, takže akumulátor vydrží pracovať oveľa dlhšiu dobu. After Technológia sa postará o ideálny tok vzduchu a pomáha k lepším výsledkom kosenia aj optimálneho plnenia zberného koša.

Zaujímavá je funkcia Autowalk 2, s pomocou ktorej je možné tzv. dvojručné ovládanie rýchlosti i regulácia otáčok jednou rukou, takže druhou môžete treba jesť, a napriek tomu vaša kosačka pôjde ďalej a bude kosiť úplne bez problémov.

Pre jednoduché naštartovanie aj zhasnutie motora pritiahnutím ovládacej páky je určená funkcia Instart. Je to ten najdostupnejší spôsob ako rýchlo a ľahko naštartovať. Funkcia Bioclip sa dá použiť namiesto klasického zberu trávy do zberného koša, prípadne bočného vyhadzovania, aby sa tráva rozsekala na maličké kusy a bola vyhodená späť na trávnik.

Je to teda inovatívne funkcie pre mulčovanie/hnojenie. Kosačky Husqvarna majú dokonca praktickú aplikáciu Husqvarna Connect, vďaka ktorej je možné získať rôzne tipy a príručky ohľadom kosačiek a všetkého, čo s nimi má nejakú súvislosť.
Bez problémov vám pomôže vyhľadať potrebné náhradné diely. Keď sa pripojíte prostredníctvom Bluetooth, môžete zistiť prevádzkové údaje svojej kosačky, aký je jej stav nabitia, ale aj napríklad technický stav.

Benzínové kosačky Husqvarna sú väčšinou za vyššiu obstarávaciu cenu, ale vyladené do posledného detailu. Záber je cca 50 cm a mávajú vo väčšine prípadov pojazd. Na prvý pohľad sú robustné, značne odolné a majú špičkový výkon.

Akumulátorové kosačky Husqvarna majú záber do 40 cm, niektoré sú s pojazdom, ale nebýva to pravidlom. Oproti benzínovým bývajú plastové, nie sú tak robustné a počítať musíte aj s nižším výkonom, čo je samozrejme u tohto typu kosačiek bežné.

Ručné kosačky Husqvarna sú menšie a úplne jednoduché, napriek tomu pracujú dobre, aj keď nemajú zberný kôš. Sú vhodné pre menšie plochy, navyše je s nimi kosenie pomalšie a je potrebná vlastná sila. V neposlednom rade je potom nutné pokosenú trávu pozbierať/zhrabať vlastnoručne.

Robotické kosačky Husqvarna sú z technického hľadiska veľmi inovatívnou záležitosťou a prepracované do toho najmenšieho detailu. Ideálne pasujú do veľkých záhrad, pretože sú schopné urobiť veľký kus práce. Počítať musíte s vysokou obstarávacou cenou, takže je to záležitosť skôr pre náročnejších užívateľov.

O značke Husqvarna

Spoločnosť Husqvarna vznikla v roku 1689 vo Švédsku a pôvodne to bol zbrojársky závod. Firma prešla od svojho založenia značnou premenou a postupne sa úplne zmenil sortiment. Z pôvodných muškiet sa výroba presunula k užitočnejším produktom.

Ostatne v 20. storočí prišli na rad práve kosačky na trávu a záhradné traktory, spolu s ďalšími pomocníkmi pre starostlivosť o záhradu, ale aj dom. Okrem toho vznikla skupina Husqvarna Group, pod ktorou patria aj iné zvučné značky ako Gardena, Jonsered alebo aj McCulloch. Rozhodne môžeme povedať, že táto spoločnosť/značka má veľký potenciál.

Kosačky Husqvarna môžete nakúpiť v eshope: Husqvarna.com

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo