Kosačky Stiga

Kosačky Stiga môžete zaobstarať benzínové, akumulátorové, elektrické, ručné aj robotické. Samozrejmosťou sú podobne ako pri kosačkách Husqvarna kvalitné motory od zvučných značiek Briggs & Stratton a Honda.

Ich prednosťou je špičkový výkon a veľmi dobrá životnosť. Prevažná časť modelov kosačiek Stiga je vyrobená z odolných materiálov, či už je to oceľ alebo hliník, ktorý sa síce môže zdať menej odolný, ale nie je to tak.

Všetky kosačky Stiga

Tieto materiály logicky navyšujú obstarávaciu cenu kosačky, ale verte, že sa tá investícia rozhodne oplatí. Neoddeliteľnou súčasťou je aj dokonalá ergonómia každého jednotlivého modelu, takže sa vám s každou kosačkou bude dobre pracovať s maximálnou pohodlnosťou. Rukoväť je mäkká nastaviteľná, rovnako ako sa dá nastaviť aj výška kosenia.

Všetky páky sú vždy umiestnené tak, aby ovládanie kosačky bolo praktické a ľahké. Typickou vlastnosťou kosačiek Stiga je jednoznačne možnosť mulčovania, ktorou disponujú takmer všetky modely vyskytujúce sa na trhu.

Samozrejme, že okrem mulčovania je možné pokosenú trávu klasicky vyhadzovať zadnou časťou kosačky, prípadne bokom.
U robotických kosačiek máte k dispozícii aktívne predné koleso, pomocou ktorého sa dá ľahko a rýchlo reagovať na nečakané prevrátenie či nadvihnutie kosačky, pretože sa počas 3 sekúnd okamžite zastaví nôž. Dokonca vás poteší aj to, že každá robotická kosačka vie pomocou senzorov detekovať svah, náraz, dážď aj zaseknutie.

Benzínové kosačky Stiga majú vysokú kvalitu, dostatočnú silu, odolnosť a presnosť kosenia. K dispozícii sú až 4 systémy kosenia a množstvo funkcií.

Elektrické kosačky Stiga sa hodia pre tých z vás, ktorí sa nechcú ťahať s ťažkou kosačkou, ale naopak využiť ľahké náradie, ktoré si odpracuje svoje bez toho, aby vás to odrovnalo. Majú nízku hmotnosť, kompaktné rozmery a sú tiché.

Jediné, čo nemusí každému vyhovovať, je nutnosť ťahať za sebou kábel. Akumulátorové kosačky majú rovnaký výkon ako benzínové, ale sú o niečo šetrnejšie voči životnému prostrediu. Nemusíte riešiť káble, benzín, nie sú také hlučné, vibrácie sú minimálne a potrebujú len minimálnu údržbu, navyše sa ľahko ovládajú.

O značke Stiga

Spoločnosť Stiga vznikla v roku 1934 vo Švédsku a už od svojho založenia sa zaoberala výrobou záhradnej techniky. Okrem kosačiek na trávu, môžete skúsiť od tejto značky aj krovinorezy a motorové píly. Pre vašu záhradu aj ďalšiu tomu podobnú plochu je to skvelý parťák.

Kosačky Stiga môžete nakúpiť v eshope: Mall.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo