Krovinorezy Stihl

Krovinorezy Stihl sú charakteristické vysokou kvalitou ich prevedenia, ale aj špičkovou úrovňou ich servisu, rovnako ako pestrou škálou rôzneho príslušenstva. Na trhu sú k dispozícii také modely, ktoré môžu využívať bežní používatelia napríklad na prácu na svojej záhrade, ale aj produkty ideálne na profesionálne použitie.

Jednotlivé modely ľahko rozlíšite na základe vybavenia, ktorým sú vyzbrojené. Čo sa týka profesionálnych modelov, tie majú oveľa kvalitnejšie tlmenie vibrácií, navyše sú vybavené kompenzátorom a ich výkon je až 2,4 kW.

Všetky krovinorezy Stihl

Ručné krovinorezy Stihl majú dvojitý úchop, vďaka čomu sa s nimi oveľa ľahšie manipuluje. Nechýbajú však aj modely s chrbtovým závesným systémom, takže nie je problém pracovať aj na horšie dostupných miestach av náročnejšom teréne.

Samozrejmosťou je možnosť dokúpiť potrebné príslušenstvo, ako je jednoramenný či dvojramenný popruh, ktorý sa jednoznačne bude hodiť vo chvíli, keď sa chystáte používať krovinorez dlhšiu dobu. Krovinorezy Stihl sa dajú zjednodušene rozdeliť na stredne silné a silné.

Pokiaľ ide o stredne silné, ich výkon sa pohybuje v rozmedzí od 0,9 do 2,0 kW a majú základnú až strednú výbavu. Pri silných je výkon od 1,4 do 2,4 kW a majú už profesionálnu výbavu.

Stredne hrubé krovinorezy Stihl

Sú vhodné na bežné použitie, pričom si poradia aj s väčšími plochami. Pomôžu vám udržiavať akúkoľvek plochu v okolí chát, hotelov, ale aj ďalších podobné zariadenia. Krovinorezy Stihol s výkonom cca 1 kW sa hodí na úpravu vyššej trávy alebo rákosia.

Oproti tomu modely s výkonom okolo 1,5 kW už zvládne nielen trávu, ale aj kroviny a náletové dreviny. Pokiaľ máte pozemok trochu zanedbaný, siahnite radšej po výkone minimálne 2 kW. Z hľadiska hmotnosti počítajte, že výkonnejší krovinorez bude mať hmotnosť medzi 6–8 kilogramami aj s príslušenstvom a tiež palivom.

Silné krovinorezy

Táto kategória zahŕňa nielen modely s vyšším výkonom, ale aj oveľa vyššou kvalitou spracovania a praktickými doplnkovými funkciami. Dá sa povedať, že silné krovinorezy zahŕňajú skôr profesionálne modely, pri ktorých sa počíta s dlhodobejším využívaním.

Pri väčšine produktov v tejto kategórii nájdete kompenzátor. Ten umožňuje ničím nerušené používanie a stálu prevádzku bez obáv, že by došlo k poklesu výkon. Táto regulačná jednotka v karburátore zaistí, že výkon bude trvalý a nepoklesne ani vo chvíli, keď sa upchá vzduchový filter minimálne z 80 %.

Príslušenstvo pre krovinorezy Stihl

Kvalitné príslušenstvo je neoddeliteľnou súčasťou takmer každého krovinorezu Stihl. Zásadné sú vyžínacie nože, ale aj strunové či žacie hlavy, nechýbajú ani pílové kotúče. Nie je problém si nechať oceľové nože aj kotúče nabrúsiť u akéhokoľvek odborného predajcu.

Vyžínacie nože majú dvoj či trojcípe prevedenie a sú perfektné pre neudržované pozemky, prípadne do lesov, kde potrebujete odstrániť kroviny a húšti. Strunové žacie hlavy sa hodia na údržbu trávnika. K dispozícii sú systémy AutoCut, TrimCut a SuperCut. V prípade TrimCut ide o hlavu, kde je nutné nastavovať dĺžku struny ručne, AutoCut umožňuje nastavenie počas krátkeho pritlačenia žacej hlavy na zem a SuperCut sa o dĺžku postará automaticky.

Krovinorezy Stihl majú v ponuke 5 rôznych typov strún, ktoré sa dajú ľahko odlíšiť podľa tvaru. Napríklad okrúhla struna so zárezmi je oveľa tichšia ako tá klasická. Pílové kotúče použite na úpravu parkovacích plôch alebo v lese.

O značke Stihl

Spoločnosť Stihl bola založená v roku 1926 v Stuttgarte. Na začiatku všetkého bola reťazová píla určená na výrub či rezanie stromov. Ostatne v tejto oblasti sa neustále vyvíjala a doviedla dané produkty k úplnej dokonalosti.

Dnes jej portfólio obsahuje mnoho záhradných pomocníkov, medzi ktorými nechýbajú práve krovinorezy Stihl. Značka Stihl sa v súčasnej dobe radí medzi špičky vo svojom obore a dáva si záležať nielen na kvalite všetkých výrobkov, ale aj na ich spoľahlivosti a slušnom výkone.

Krovinorezy Stihl môžete nakúpiť v eshope: Mall.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo