Práčky Candy

Práčky Candy majú dlhoročnú tradíciu, napokon úplne prvá práčka tejto značky bola vyrobená roku 1945 v Taliansku. Už v päťdesiatych rokoch sa v predaji objavili automatické práčky s predným plnením. Spoločnosť sa snaží neustále vyvíjať nové technológie, vďaka čomu môžu práčky držať krok s konkurenciou a pýšiť sa špičkovými funkciami a inovatívnymi programami, ktoré pomáhajú ušetriť vodu i energiu.

Na výber je mnoho modelov, pričom nie je problém zaobstarať ultra úzku práčku, ktorá je hlboká iba 37,5 cm alebo klasickú SLIM verziu s hĺbkou maximálnych 40 cm. Samozrejmosťou sú bežne hlboké práčky, a dokonca aj také, čo majú kapacitu bubna až na 10 kg špinavej bielizne. Okrem toho sú k dispozícii aj práčky so sušičkou a modely vyzbrojené parným programom.

Všetky práčky Candy

Práčky Candy s predným plnením

Na trhu objavíte veľké množstvo vopred plnených práčok z jednotlivých modelových radov. Je medzi nimi rozdiel vo výbave, cene aj programovej skladbe. Výsledky prania sú však vysoko efektívne pri všetkých modeloch. Práčky Candy využívajú veľmi tichý invertorový motor.

Práčky Candy Smart

Ich kapacita je väčšinou medzi 5 až 10 kg bielizne. Práčky z radov Smart a Smart Pro majú veľmi dobrý výkon za veľmi priaznivú cenu. U týchto modelov sú k dispozícii rôzne rýchle cykly trvajúce iba 1 hodinu.

Disponujú prehľadným displejom, na ktorom sa vždy zobrazuje zostávajúci čas do konca cyklu, ale aj mnohé funkcie v podobe prídavného plákania, odloženého štartu alebo ľahkého žehlenia. Nechýba ani možnosť prať prostredníctvom pripojenia k praktickej aplikácii simply-Fi.

Kompaktné rozmery práčok Candy pre malé priestory

Práčky Candy rady SLIM sú ideálne aj do tých najmenších kúpeľní, prípadne kuchýň, podľa toho, kam práčku hodláte umiestniť. Hĺbka okolo 40 cm je skvelá všade tam, kde sa šetrí každý centimeter.

Pre miniatúrne priestory sú k dispozícii aj práčky z radu ULTRA SLIM s hĺbkou do 37,5 cm. Pokiaľ ide o výbavu, tam sa nemusíte báť, pretože aj keď sú oproti klasickým práčkam úzke, sú inak vo všetkom takmer totožné.

Práčky s vrchným plnením

Každý niekedy rieši nedostatok miesta a pokiaľ je problém umiestnenie klasickej práčky s predným plnením, prichádza na rad práčky s vrchným plnením.

Sú to vynikajúce spotrebiče, ktoré ponúkajú vysokú kvalitu, dostatočnú kapacitu naplnenia, optimálnu spotrebu elektrickej energie aj vody a špičkový výkon. Keď je to navyše ešte múdra práčka, môžete všetko starostlivo pozorovať a riadiť prostredníctvom aplikácie vo svojom smartfóne.

Práčky Candy so sušičkou

Každý ušetrený centimeter uvítate aj v prípade kombinácie práčky a sušičky, vďaka čomu máte dva spotrebiče v jednom. Dá sa povedať, že práčky Candy so sušičkou sú schopné sušiť bielizeň na rovnakej úrovni ako klasická samostatná sušička.

Túto kombináciu ľudia volia nielen z dôvodu úspory miesta, ale aj kvôli pohodliu, aby nemuseli predávať bielizeň z práčky do sušičky. Takto ušetrí množstvo užitočného času na iné činnosti.

Funkcia Easy Iron

Ak si zaobstaráte práčku Candy, ktorá má funkciu Easy Iron, uľahčíte si prácu na 100%. Táto inovatívna funkcia totiž uľahčuje žehlenie, a ešte sa postará o to, aby bola bielizeň úplne čistá, na čo používa paru.

Výhodou je tiež možnosť ovládať práčku odkiaľkoľvek na diaľku prostredníctvom Wi-fi či Bluetooth. Keď totiž na práčke použijete túto funkciu a vyfotíte bielizeň do svojho chytrého mobilného telefónu, práčka si už sama zvolí najvhodnejší prací cyklus a postará sa o vašu bielizeň, ako najlepšie vie.

Čo je základom pre práčky Candy?

  • Parný program
  • Váhovú automatiku
  • Rýchle programy
  • Invertorový motor
  • Odložený štart
  • Prehľadný displej
  • Detská poistka
  • Mobilnú aplikáci

O značke Candy

Candy je obľúbená talianska značka s dlhoročnou tradíciou, ktorá ponúka vynikajúci pomer kvality/ceny a snaží sa neustále posúvať vpred. Prvú taliansku práčku Model 50 vyrobila vtedy ešte dielňa spoločnosti Eden Fumagalli roku 1945.

V nasledujúcom roku firma nové meno a tým bolo práve Candy. Bol to vlastne názov jednej z najpopulárnejších piesní tej doby. Patent na úplne prvú umývačku riadu na seba nenechal dlho čakať a tiež sa zrodila práčka model 45.

Bol vyzbrojený ohrevom vody a vypúšťacím čerpadlom. Kapacita práčky bola síce len 3 kg, ale aj tak to bolo dostačujúce. Roku 1954 došlo k predstaveniu Candy Matic spolu so sloganom: Vďaka moc, je to Candy. O rok neskôr spoločnosť Candy otvára prvú zahraničnú dcérsku spoločnosť, a to vo Francúzsku.

Rok 1957 sa niesol v duchu uvedenia prvej poloautomatickej práčky Bi-Matic na trh. V roku 1958 vzniká pobočka v Nemecku, a ešte v tom istom roku sa Candy Automatic stáva úplne prvou plne automatickou práčkou talianskej výroby.

Počnúc rokom 1959 bola u práčok samozrejmosťou oválna vaňa a polovičná náplň, rovnako ako tomu bolo u Superautomatic 5, ktorá dorazila na trh roku 1963. To sa v podstate týkalo všetkých práčok vyrábaných v priestoroch továrne Brugherio.

V roku 1966 bola predstavená prvá umývačka riadu Stipomatic. Dva roky potom sa Superautomatic 98 stala prvou práčkou, ktorá disponovala 6 pracími programami a jedným cyklom určeným na predpieranie. Začiatkom sedemdesiatych rokov sa začalo vďaka spoločnosti Kelvinator s výrobou chladenia.

Vďaka spolupráci spoločnosti Candy s preslávenými dizajnérmi získal rad spotrebičov mnohé ocenenia, a dokonca aj veľmi prestížny Golden Compass.

V rokoch 1975-1985 sa firma zamerala na vývoj šetrnejších spotrebičov, ktorých cieľom bolo znižovať celkový dopad na životné prostredie a to tým, že budú mať menšiu spotrebu energie aj vody, ale stále vynikajúci výkon.

Roku 1977 bola spustená kampaň nesúca slogan: Candy vám pomôže neplytvať svetlom, vecami, pracími prostriedkami. Rok 1981 bol časom pre prvú mrazničku T3 s trojicou oddelených teplotných zón. Rovnako bola vyrobená prvá mraznička, ktorá dostala do výbavy dnes nepostrádateľnú technológiu No Frost.

Keď v roku 1985 oslavovala spoločnosť Candy 40. výročie, získala pod svoje krídla dvojicu veľkých talianskych značiek Gasfire a Zerowatt. V období od roku 1985 do roku 1995 spoločnosť aj naďalej expandovala a prisvojila si ďalšie veľké značky, ako Rosiéres, známu značku v oblasti varenia, ďalej Mayc-Otsein, ktorá bola špičkou medzi práčkami s horným plnením a nechýbala ani značka Iberna, odborník na chladenie .

Netrvalo dlho a objavila sa prvá rúra, ktorá mala nielen tradičné funkcie varenia, ale aj vlastnosti mikrovlnnej rúry tzv. Combichef.

Zaujímavý bol rok 1995, kedy spoločnosť Candy získala významnú firmu, a to Hoover European Appliances, čo bola v Európe úplná špička v produkcii výrobkov starajúcich sa o podlahu.

Rok 2000 priniesol úplne nové logo, pričom spoločnosť Candy sa rútila ako rozbehnutý vlak a neustále svoju značku rozvíjala. V roku 2002 bola exportovaná už do 111 krajín, a ešte v tom istom roku sa vytasila so svojím novým sloganom: Candy can do, čo je slogan používaný do dnešnej doby.

Rok 2004 priniesol parádnu umývačku nádoby Candy Futura, do ktorej sa zmestilo až 15 sád riadu. Tiež bola otvorila prvú kanceláriu v čínskej Šanghaji. Keď roku 2005 slávila značka Candy šesťdesiate výročie, podarilo sa jej získať špičkového lídra na poli práčok, ktorým bola značka Vyatka.

V roku 2006 bola predstavená práčka GrandO, ktorá sa pýšila tým úplne najväčším plniacim otvorom, čo kedy na trhu bol. Roky 2005 až 2010 priniesli spoločnosti Candy ešte tureckú značku Susler a čínsku značku Jinling, top leadera medzi domácimi spotrebičmi.

Roku 2009 boli do ponuky zaradené indukčné varné dosky, multifunkčná elektrická rúra a ešte umývačka riadu Duo. O rok neskôr sa objavuje EasyCase, skutočná špička v oblasti sušičiek. Obdobie od roku 2011 do 2013 priniesol práčku GrandO Evo s technológiou Mix Power System, veľkokapacitnú rúru Prodige, práčku Evo Plasir s horným plneným a pomaly otváranými dvierkami.

Ďalej No Frost Krio VItal Evo s optimálnymi technológiami pre efektívnejšie uchovanie potravín, indukčnú varnú dosku Flexi, ktorá má modulárne varné zóny. K otvoreniu novej továrne v Číne došlo v roku 2012.

O rok neskôr prichádza na trh umývačka riadu Evospace Maxi a nový rad mikrovlnných rúr EGO. Tento rad ponúkol veľmi osobité farby, vrátane vintage. V roku 2014 sa objavuje špičková práčka GrandO Vita, ktorá má Mix Power System a schopnosť vyprať várku bielizne za 59 minút, čo bol rekord.

V rokoch 2014/2015 prichádza Evospace, čo je umývačka riadu s kapacitou až na neuveriteľných 16 súprav riadu. Práčka so sušičkou Alise sa zase mohla pochváliť kapacitou na 8 kg bielizne a sušením pre 5 kg bielizne, to všetko pri hĺbke len 45 cm.

Objavujú sa modely chladničiek, ktoré majú na výšku skoro 2 metre a taktiež spotrebiče disponujúce simply-Fi. Najdôležitejšie produkty sa predstavujú v roku 2017. Prvým je rúra s konektivitou a disponujúca plne dotykovým ovládaním Watch & Touch, tá dokonca získala ocenenie Red Dot Award.

Ešte toho istého roku sa objavuje Bianca, prvá intuitívna práčka schopná za hodinu preprať v podstate čokoľvek. Roku 2018 uzrie svetlo sveta múdra chladnička Bell’Ó. Tá sa vie postarať o zásoby a organizovať ich tak, aby nedochádzalo k plytvaniu a všetko bolo uložené tak, ako to má byť.

Spoločnosť Candy považuje za hlavnú hodnotu svojej značky konektivitu, k čomu došlo na prelome rokov 2019 a 2020. RapidÓ, práčka s Wi-fi a sadou 9 rýchlych programov i funkcií Snap & Wash, vďaka ktorej je možné zvoliť najvhodnejší cyklus vyfotením bielizne do smartfónu .

V roku 2020 sa na trhu objavuje práčka Nova s plným pripojením na Wi-fi a rozhraním, ktorému stačí jediné tlačidlo. Všetko totiž plne ovládate prostredníctvom svojho smartfónu a aplikácie hOn.

Práčky Candy môžete nakúpiť v týchto e-shopoch: Mall.sk a Alza.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo