Práčky Electrolux

Práčky Electrolux sú obľúbené najmä vďaka úspore, čo si vyžaduje starostlivé hľadanie. Na výber sú práčky s predným plnením, v ktorých je zakomponovaný aj parný program, ďalej práčky s vrchným plnením, vstavané práčky a kompaktné práčky (tzv. Slim), ktoré vynikajú tým, že sú úzke a maximálne šetria miesto, čo je výhodné najmä v panelových domoch, kde sú kúpeľne často miniatúrne.

V neposlednom rade sa na trhu objavujú aj kombinácie práčky so sušičkou. Práve práčky s predným plnením sa tešia najväčšej obľube. Pri práčkach Electrolux poteší aj vysoká úspornosť, tá je zaistená tým, že veľká časť produktov patrí do triedy A+++.

Všetky práčky Electrolux

Tieto práčky vynikajú veľmi slušnou kapacitou a tiež vysokými otáčkami, aj keď s hlučnosťou to nie je žiadna sláva. Čo sa týka ceny, tam sa jednotlivé modely pohybujú v rozmedzí cca 255 – 934 k eur.

Najväčšou prednosťou, ktoré môžu práčky Electrolux ponúknuť, je spoľahlivý invertorový motor s tichou prevádzkou, dlhou životnosťou a tiež jednoduchou reguláciou. Skvelé sú aj rôzne programy a funkcie, napríklad špeciálny program na pranie vlnenej bielizne s certifikátom Woolmark.

Nechýbajú ani programy ako SteamCare, čo je rýchly parný program schopný behom 30 minút osviežiť akékoľvek oblečenie a minimalizovať potrebu ho žehliť. Najväčšou špecialitou, ktorou sa môže spoločnosť Electrolux pochváliť je systém UltraMix, ten vie tzv. predmiešať aviváž aj s pracím prostriedkom tak, že je zaistená ich vysoká účinnosť aj pri pracom cykle na 30°C.

Pokiaľ ide o kapacitu práčok, tá sa pohybuje v rozmedzí od 4 do 10 kg bielizne, takže si vyberie malá domácnosť, kde žije jednotlivec či pár, rovnako ako stredná aj veľká domácnosť. V prípade otáčok je na výber od 1 000 do 1 600 otáčok za jednu minútu.

Práčky Electrolux rozhodne majú čo ponúknuť, vďačia za to najmä invertorovému motoru, vďaka ktorému sú tiché, úsporné, efektívne a maximálne spoľahlivé s minimálnou poruchovosťou.

Výroba tohto motora bola inšpirovaná spotrebičmi na profesionálnej úrovni, ktoré sa bežne používajú v náročnejšej prevádzke. Electrolux rovnako ako iné spoločnosti, ponúka na trhu rôzne série svojich práčok, pričom každá jednotlivá séria sa vyznačuje niečím iným.

Zatiaľ čo séria 600 disponuje technológiou SensiCare, kedy senzory nastavia prací cyklus presne na mieru danému obsahu práčky, séria 700 už sa vytasila s ďalšou technológiou a to SteamCare. Jej princípom je pridanie pary na konci každého pracieho cyklu, čo bráni pokrčeniu bielizne.

Táto séria má vo výbave aj technológiu FreshScent, tá všetky kusy oblečenia osvieži pôsobením parfumu aj pary. Pri sérii 800 sa okrem vyššie spomínaných technológií vyskytuje UltraCare, tá je schopná premiešať prací prostriedok aj aviváž s vodou skôr, než sa prvýkrát dostane k bielizni v bubne.

O značke Electrolux

Písal sa rok 1901, keď bola v Štokholme, hlavnom meste Švédska založená spoločnosť AB Lux a začala sa tak písať história značky Electrolux. Prvé, čo AB Lux vtedy vynašla, bola Lux lampa, čo bola petrolejová lampa určená na vonkajšie použitie. Svoje využitie našla po celom svete hlavne v majákoch.

Bohužiaľ, neuplynulo ešte ani desať rokov od stvorenia prvej lampy a spoločnosti sa prestalo dariť, mohla za to americká konkurencia, tá prišla s elektrickým osvetlením. To bol tiež dôvod, prečo sa firma spojila so spoločnosťou Elektromekanika.

Tá mala jasný cieľ a to vyvinutie vysávača, pričom Lux AB sa starala výhradne o obchodné záležitosti. Vysávač (Model 1) sa skutočne podarilo vyvinúť a na začiatku sa najskôr predával iba vo Švédsku a to za 2132 eur, navyše vážil cca 14 kilogramov, takže to bol poriadny macek.

Oproti tomu Model 2 mal na váhu o 5 kg menej a bol za polovicu ceny prvého modelu. Počas prvého roku, kedy bol otvorený obchod v Nemecku, sa predalo okolo 500 kusov vysávačov, na čo sa predaj rozšíri do ďalších európskych krajín. Keď to trochu skrátime, spoločnosť Electrolux, tak ako ju poznáme dnes, vznikla roku 1957, premenovaním z Electro-Lux, značky ktorá vznikla po zlúčení spoločností Lux a Elektromekanika na prelome rokov 1918 a 1919.

Netrvalo dlho a spoločnosť sa vrhla na rozširovanie sortimentu, takže na trh začali prúdiť chladničky, práčky, umývačky riadu, práčky aj kombinované chladničky s mrazničkou. Electrolux má hneď niekoľko tovární, ktoré vyrábajú spotrebiče. Najväčšie zastúpenie má vo Švédsku, Spojených štátoch amerických a tiež v Taliansku, ale má továrne aj v Poľsku, Mexiku či Nórsku.

Postupne sa stala najvýznamnejším výrobcom malých i veľkých domácich spotrebičov, ktoré vyváža do viac ako 150 krajín. Počas roka je Electrolux schopný predať cez 50 miliónov produktov. Všetky výrobky skupiny Electrolux môžete na trhu nájsť pod značkami Electrolux, AEG, Zanussi, Frigidaire a Eureka.

Spoločnosť Electrolux sa angažuje v mnohých oblastiach, či už ide o upratovanie, varenie, pranie, umývanie riadu alebo chladenie. Na trhu tak narazíte na vysávače, varné dosky, sporáky, mikrovlnné rúry, odsávače pár, vstavané rúry, práčky, sušičky, kombinácia práčky so sušičkou, umývačky riadu, chladničky, mrazničky, ale aj ručné šľahače, rýchlovarné kanvice, čističe okien, elektrické grily, klimatizácia, kuchynské roboty, váhy a mnohé ďalšie. Na svoje si prídu aj náročnejší zákazníci, ktorí sa profesionálne zaujímajú o vyspelé technológie vhodné na varenie aj pranie.

Práčky Electrolux môžete nakúpiť v týchto e-shopoch: Alza.sk a Mall.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo