Pračky Samsung

Pokiaľ ide o práčky Samsung, môžeme s istotou povedať, že patria medzi spotrebiče, ktoré sú na skutočnom technologickom vrchole a sú v tejto oblasti úplnou špičkou. Disponujú množstvom vysoko moderných funkcií, ktoré mnoho užívateľov víta, hoci sa niektoré z nich môžu zdať až príliš zložité a náročné.

Faktom je, že staršie modely sa síce radia do nižších tried, ale inak sa takmer všetky výrobky môžu pochváliť energetickou triedou A – A+++. Práčky Samsung sú k dostaniu iba ako voľne stojace a plnené vopred, modely s horným plnením medzi nimi nenájdete. Kapacita práčok sa pohybuje v rozmedzí od 5 do 9 kilogramov bielizne, takže sa dajú zaobstarať produkty pre malé, stredné i veľké domácnosti.

Jediné, v čom sú práčky Samsung zatiaľ vcelku priemerné, je hlučnosť, ktorá sa zatiaľ pohybuje minimálne na 49 dB, zatiaľ čo napríklad u značky Bosch nájdete modely, čo majú 42 dB, Siemens ponúka 41 dB a taká Romo Euronova má počas pracieho cyklu iba 40 dB.

Všetky práčky Samsung

Rovnako ako u iných značiek, ponúka aj Samsung práčky rôznych produktových radov, volajme napríklad sériu F400, F500, WW4000J, WW4100K, WW4500K, WW5000J, WW5600K, WW6000, WW6500K, WW6.

Medzi špecifické vlastnosti či funkcie, ktoré sú charakteristické pre práčky Samsung, je potrebná zásuvka StayClean Drawer. Princípom tejto zásuvky je to, že je počas každého pracieho cyklu tzv. prestrieknutá vodou, takže nehrozí, aby sa v nej kdekoľvek usadil len jediný pozostatok pracieho prášku, naopak je vždy spotrebovaný až do konca.

Skvelou vychytávkou je funkcia Eco Drum Clean, tá zase pre zmenu zaistí, že práčka vyčistí bubon tak, že je úplne čistý a hlavne sviežo vonia bez toho, aby k tomu bolo potrebné použiť rôzne čistiace prostriedky, ktoré bývajú škodlivé, často aj agresívne a môžu vyvolávať alergické reakcie. S touto funkciou sa práčka sama ohlási, až bude čas bubon vyčistiť.

Z ďalších zaujímavostí je dobré spomenúť špeciálne dvierka AddWash umožňujúce dodatočné pridanie zabudnutej bielizne aj keď už prací cyklus beží, ďalej technológia QuickDrive pre skrátenie pracej doby a úsporu elektrickej energie až 20%. Super je taktiež technológia Eco Bubble, vďaka ktorej sa prací prášok premení na aktívnu penu a má tak väčšiu šancu preniknúť až do hĺbky tkanín.

Ostatne aj v septembrovom vydaní časopisu dTest, ste sa mohli presvedčiť, že Samsung má v oblasti spotrebičov pre domácnosť naozaj čo ponúknuť. V kategórii práčok bola spolu s ďalšími 17 modelmi testovaná práčka Samsung QuickDrive WW90M649OPM/ZE av celkovom hodnotení obstála oproti konkurencii so 71 %, čím si vyslúžila značku kvality Víťaz testu.

O značke Samsung

Značka Samsung má dlhoročnú históriu, ktorá sa začala písať v roku 1969, kedy bola založená spoločnosť Samsung Electronic Industry Co Ltd. a tiež spoločnosť Samsung-Sanyo Electronics, ktorá sa neskôr premenovala na Samsung Electro-Mechanics (marec 1975) a potom sa zlúčila so Samsung Electronics (marec 1977). V roku 1970 začala Samsung-Sanyo výrobu čiernobielych televízorov ao rok neskôr potom začal ich export do Panamy.

Nasledujúci rok sa začali vyrábať čiernobiele televízory určené pre domáci trh, pričom len o dva roky neskôr, teda v roku 1974 začala výroba práčok a chladničiek. Neuveriteľný 1 milión čiernobielych televízorov, presne toľko ich bolo vyrobených do roku 1976.

Rok 1977 znamenal začatie sériovej výroby farebných televízorov a ich export. Je až na neuverenie, že v roku 1978 sa mohla spoločnosť pochváliť 4 miliónmi vyrobených čiernobielych televízorov, čo bolo v tom čase najviac na svete, v tom istom roku bola založená prvá zámorská pobočka a to v USA.

Takto by sme mohli pokračovať rok po roku, pretože spoločnosť sa postupne vyvíjala a prichádzali stále nové produkty, či už to boli klimatizačné zariadenia, videorekordéry, osobné počítače alebo aj farebné televízory, ktorých bolo v roku 1989 vyrobených vyše 20 miliónov kusov.

V roku 1991 bol dokončený vývoj mobilných telefónov a nasledovali ďalšie oblasti, do ktorých sa Samsung púšťal. Polovica 90. rokov minulého storočia znamenala zlom, pretože spoločnosť Samsung Electronics sa rozhodla úplne zmeniť koncepciu svojho podnikania a zamerala sa na výrobu prvotriednych výrobkov svetovej triedy.

Tým si chcela zaistiť 100% spokojnosť všetkých zákazníkov, pričom vízia znela: KVALITA PREDOVŠETKÝM. V tejto dobe sa hneď 17 rôznych produktov/výrobkov, medzi ktorými boli polovodiče, počítačové monitory TFT-LCD obrazovky atď. zaradilo medzi 6 najlepších výrobkov, ktoré mali podiel na svetovom trhu v daných oblastiach, a 12 výrobkov si vyslúžilo to najvyššie trhové ocenenie v rámci príslušných oblastí.

Samsung Electronics je aktívny aj vo svete športu, napríklad v júli roku 1996 bol vtedajší predseda predstavenstva zvolený za člena Medzinárodného olympijského výboru, čo značne pozdvihlo celkový imidž spoločnosti a urobilo ho tak kľúčovým sponzorom svetovej atletiky.

Dokonca ani finančná kríza v roku 1977, ktorá zasiahla skoro všetky kórejské spoločnosti, sa u Samsung Electronics nijako výrazne neprejavila a tá mohla bez problémov pokračovať v raste, za čo vďačila vedúcu pozíciu, ktorá mala v oblasti digitálnych a sieťových technológií aj trvalému zameraniu na elektroniku , financie a ostatné služby, ktoré s týmito oblasťami priamo súvisia.

Samsung sa stal lídrom trhu na mnohých poliach, či už sú to mobilné telefóny, televízory, audio technika, kamery, fotoaparáty, počítače, notebooky, klimatizačné zariadenia atď. Na túto značku môžete naraziť v mnohých domácnostiach, ale aj kanceláriách, firemných budovách aj výrobných halách.

Všetky produkty, ktoré sú uvedené na trh, majú niečo špecifické, čím je daný výrobok charakteristický. Pri chladničkách je to chladiaci systém Multi-Flow, pri mikrovlnnej rúre zase narazíte na technológiu TDS, ktorá zaisťuje trojitý systém distribúcie mikrovĺn. Lahôdkou medzi veľkými domácimi spotrebičmi sú bezpochyby obľúbené americké chladničky, respektíve kombinované chladničky tzv. Side-by-Side.

Okrem už menovaných spotrebičov, zaobstaráte pod logom Samsung aj sušičky a práčky, tlačiarne, monitory, vysávače, rôzne vstavané spotrebiče a množstvo komponentov pre kancelárske zariadenia. Nechýbajú ani pamäťové karty, domáce kiná, tablety, reproduktory, inteligentné hodiny či robotické vysávače.

Práčky Samsung môžete nakúpiť v týchto e-shopoch: Mall.sk a Alza.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

1 Comment
  1. Ja osobne mam veľmi zlú skúsenosť s práčkou samsung.Bola som nadšená keď som si konečne v tejto dobe našetrila peniaze a kúpila si pračku.To som však veľmi oľutovala že som si vybrala od spoločnosti samsung.S pozdravom Denisa Peniašková

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo