Tinder

Ak vás zaujíma naozaj veľmi známa zoznamka, potom je to jednoznačne Tinder. Patrí k najznámejším zoznamovacím portálom na svete. Je to sociálna sieť, ktorej cieľom je zoznámiť ľudí podľa ich geografickej polohy, ale aj na základe tzv. lajkovania.

tinder

Každému užívateľovi systém ponúka rôzne profily, ktoré môže zahodiť, alebo im dať LIKE. V momente, keď je nájdená vzájomná zhoda, aplikácia zabezpečí kontakt a ihneď sa dá s dotyčnou osobou chatovať. Vedeckú metódu pre zoznámenie tu určite nečakajte, pretože všetko je založené na vzájomnej sympatii.

Prejsť na Tinder

Predstavenie

Táto aplikácia, ako sa o tejto zoznamovacej službe dá povedať, bola spustená 12. septembra 2012 a pochádza z USA. Za vývojom stojí IAC v čele s riaditeľom Elie Seidmanom. Medzi aplikácie prepojené s aplikáciou Tinder patria Facebook, Instagram a Spotify.

Treba podotknúť, že to, ako funguje Tinder je na tom to najzvláštnejšie a najoriginálnejšie. Môžete ho totiž používať len ako aplikáciu vo svojom chytrém mobilnom telefóne. Vo svetovom meradle využíva službu Tinder viac než 57 miliónov užívateľov.

Hoci existuje webová stránka, je prispôsobená tomu, aby bolo možné sa prihlásiť alebo si vytvoriť účet cez Google, Facebook alebo telefónne číslo a sú tam aj odkazy na stiahnutie aplikácie.

Cena

V základnej verzii máte všetko zadarmo, ale tým je samozrejme používanie aplikácie tzv. okleštené. Keď to prenesieme do praxe tak to znamená, že pri používaní bezplatnej verzie je možné dávať len obmedzený počet „lajkov“ počas daného dňa.

Ak chceme mať možnosť lajkovať ako o život, musíme si za to priplatiť. Okrem bežných lajkov sa na Tinderi používajú ešte super lajky. Platené členstvo rovnako umožňuje zvýrazniť profil medzi TOP užívateľmi a lepšie si ho nastaviť.

Na výber sú hneď 3 možnosti predplatného – Plus, Gold a Platinum. Pritom dĺžku je možné nastaviť na 1, 6 alebo 12 mesiacov. Jediné, čo sa veľmi užívateľom nepáči, je tzv. dvojitý meter platieb. Členstvo značne zvýhodňuje každého užívateľa mladšieho 30 rokov. Akonáhle totiž patríte do 30 a viac, môžete za členstvo zaplatiť kludne aj dvojnásobnú čiastku.

Medzi platenými službami sú okrem vyššie spomenutých rovnako možnosť nastaviť, aké vašu protistranu uvidia informácie, skrývanie reklám, celosvetové hodnotenie, zrušenie predchádzajúcej akcie, výber novej voľby, 5 super lajkov za deň a mnoho ďalších.

Samozrejmosťou je automatické predlžovanie členstva, takže je vždy nutné prečítať si obchodné podmienky vopred a to veľmi dôkladne. Ono totiž vymazanie profilu neznamená zároveň odstúpenie od daného zmluvného vzťahu a budete musieť aj naďalej platiť členstvo.

Aktívne členstvo musí byť ukončené spôsobmi, ktoré sú uvedené v obchodných podmienkach (v nastavení profilu) a je nutné to urobiť vždy s predstihom, aby sa zabránilo opätovnému predĺženiu. Vo väčšine prípadov totiž nie sú finančné prostriedky vymáhateľné späť.

Výhody a nevýhody

K najväčším výhodám patrí nepochybne obsiahla užívateľská základňa, ktorú z veľkej časti tvoria mladší ľudia. Pre nenáročných jedincov je dobrá aj možnosť využívať základné funkcie zadarmo.

Zrejme najväčším plusom je to, že vás nebudú kontaktovať užívatelia, o ktorých neprejavíte záujem. Jedinú výnimku tvoria užívatelia, ktorí si aktivujú platinové predplatné.

K absolútne najdôležitejšej nevýhode patrí už spomenutá rozdielnosť v cenách predplatného, ktorá závisí na veku každého jednotlivého užívateľa. Aplikácii Tinder býva vytýkané, že je sama o sebe aj jej služby povrchné a pre mnoho ľudí je to len určitý druh zábavy/hry.

Rovnako ako sa niekto baví hraním online hier, tak mnohí využívajú Tinder a občas si zahrajú s citmi a potrebami druhých. Akonáhle však získate aspoň nejaké skúsenosti, máte vyhrané a už si na vás nikto nepríde.

Zaujímavosti

Tinder funguje ako aplikácia a treba spomenúť, že pracuje s maximálnym nasadením aj rýchlosťou. Ako skončí ultra rýchla registrácia, začnú sa vám na mobile objavovať profily z vášho blízkeho či vzdialeného okolia. To, aká veľká vzdialenosť k hľadaniu bude započítaná, závisí na vašom nastavení.

Začnete dávať “lajky“ a keď dostanete od takej osoby lajk na oplátku, môžete nielen začať chatovať, ale v prípade vzájomnej zhody a sympatie aj zaskočiť na rýchle alebo pomalé rande. Zaujímavé je, že vám na všetko stačí jeden prst.

Keď sa vám vybraný užívateľ bude páčiť, posuniete prstom jeho profilovú fotografiu vpravo a dáte tak LIKE. V momente keď vás ničím nezaujme, zase rovnakým prstom posuniete fotografiu na ľavú stranu a dáte UNLIKE.

Hodnotenie na záver

Záverom možno povedať, že je Tinder tak trochu adrenalinová zoznamka pre každého, kto chce skúsiť niečo nové, neokukané a niekedy aj divoké. Vďaka vysokému počtu užívateľov je to ideálne miesto na nezáväzné flirtovanie, ale aj randenie.

No a pre tých šťastnejších možno aj miesto, kde nájdu tú správnu príbuznú dušu, s ktorou možno raz založia aj rodinu. Rozhodne nie je na škodu, keď si prečítate o aplikácii Tinder recenzie ostatných užívateľov.

Na svoje si prídu ako užívatelia systému iOS, tak Android. Jediné, čo môže trochu pokaziť nadšenie, sú dosť časté chyby systému, ale aj riziko množstva falošných profilov.

Vyskúšať Tinder

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo