Masážne podložky

Masážne pomôcky sa tešia veľkej obľube, rovnako tak ako masáže vykonávané profesionálmi. Nie vždy, keď budete masáž potrebovať, je však možné navštíviť masážny salón. Pre možnosť užiť si masáž si domov môžete zaobstarať masážne kreslo, rôzne masážne pomôcky alebo práve podložky.

Masážne kreslo vám poskytne príjemnú masáž, jeho nevýhodou je však náročnosť na priestor a vysoká obstarávacia cena. Oveľa priaznivejšie tak vychádzajú masážne pomôcky alebo podložky, na ktoré sa teraz viac zameriame.

Blahodarné účinky masáže poznali už starí Egypťania, masáže sa vykonávali aj v Indii, Číne, Grécku či Ríme. Okrem poskytovanej úľave pre boľavé svaly, ju považovali aj za prevenciu pred rôznymi chorobami. V súčasnej dobe si môžete užiť klasickú masáž, obľúbené sú lávové kamene, thajská či lymfatická masáž.

Všetky typy majú jedno spoločné a tým je stimulácia hormónu šťastia, zlepšenie kvality spánku aj priaznivý vplyv na celý organizmus. Správne vykonaná masáž zlepší prekrvenie pokožky, uvoľní svaly a mnoho ďalšieho.

Ak sa rozhodnete voliť ako vhodnú pomôcku na masáže práve masážne podložky, môžete byť prekvapení, koľko rôznych výrobkov je v súčasnej dobe k dostaniu. Preto je veľmi vhodné zvoliť ten správny typ.

Porovnať ceny podložiek

Typy

Masážnych podložiek je niekoľko typov. Vybrať si môžete jeden, ale vďaka cenovej dostupnosti je možné zakúpiť aj niekoľko rôznych výrobkov. Aj v tomto prípade vás podložka vyjde na menší peniaz, než aký by ste minuli pri návštevách masážnych salónov. Masáž si navyše môžete dopriať v ktorúkoľvek dennú dobu a to pokojne každý deň.

Akupresúrna kamienková podložka

Táto podložka poskytuje masáž pomocou masážnych kamienkov. Tie vám môžu pomôcť zmierniť bolesti hlavy alebo chrbta. Sú vhodné aj na odstránenie únavy, či boľavých a ťažkých nôh. Akupresúrnu podložku využijete na masáž chodidiel aj celého tela. Traduje sa, že správna masáž chodidiel môže pomôcť odstrániť alebo zmierniť až 200 rôznych ťažkostí. Všeobecne sa tieto podložky odporúčajú pre osoby v strednom veku aj starším ľuďom.

Pomôcť môže pri nespavosti, nepravidelnom srdcovom rytme, astme, cukrovke, bolesti krčných stavcov, zápche i ochorení žalúdka, vysokému aj nízkemu tlaku atď. Svoje využitie má aj pre osoby so sedavým zamestnaním, či už sa jedná o kancelárske pozície, vodiča, ale aj študentov.

Naopak používať by ju nemali tehotné ženy, vhodná nie je ani pri menštruácii. Jej používanie sa neodporúča ani pre osoby s ťažkým poškodením obličiek, tuberkulózou, osoby s chorým srdcom, nekrotickou pečeňou alebo syndrómom krvácania.

Masážna podložka do kresla aj auta

Tieto podložky môžete umiestniť na kreslo, či sedadlo v aute a potom si užívať ľahkú či intenzívnu masáž chrbta, zadku aj šije. Tieto masážne podložky je možné zapojiť do elektriky a to v klasickej zásuvke aj z autozapaľovača.

Potom už pomocou elektrického ovládania, ktoré je súčasťou podložky, zvolíte určitý program. Zvoliť môžete intenzitu aj jednotlivé časti tela, ktoré potrebujete premasírovať. Okrem masáží vás môžu tieto podložky taktiež príjemne prehriať.

Podložky na masáž v ľahu

V menšej miere sú zastúpené podložky určené na masáž v ľahu. Tie vám poskytnú masáž celého chrbta, stehien i holenia. Tiež tu môžete využiť niektoré funkcie, ako je vyhrievanie, intenzitu masáží alebo striedanie masážnych zón.

Ovládanie je opäť pomocou káblového ovládača, podložku je možné pripojiť do siete. Ani tieto podložky sa neodporúčajú používať tehotným ženám, osobám s kardiostimulátorom alebo umelými kĺbmi. Vyhnúť by sa jej mali aj osoby, ktoré majú poruchy prekrvenia.

Podložka do vane

Jednou z ďalších možností je užiť si domáci perličkový kúpeľ. Podložka je napájaná zo siete alebo pomocou batérií. K dispozícii máte diaľkové ovládanie, ktoré vám umožní nastaviť intenzitu bubliniek a k dispozícii máte aj funkciu časovača, automatické vypnutie či aromaterapiu. O bezpečné umiestnenie sa postarajú prísavky. Táto podložka umožňuje dokúpiť aj náhradné diely.

Podložky na masáž chodidiel

Tieto podložky sú zastúpené vo veľkom počte. Na výber máte medzi jednoduchými drevenými, akupresúrnymi, či podložkami napájanými zo siete. U posledne menovaných oceníte niektoré funkcie, počítať však musíte s ich vyššou obstarávacou cenou.

Spôsob masáže

Masážne podložky využijete iba na masáž chodidiel, chrbta alebo tiež stehien. Niektoré podložky sú určené výhradne na domáce používanie, benefit prináša podložky, ktoré môžete používať v aute, kresle, alebo ich umiestnite na kancelársku stoličku. Stačí si len vybrať, ktorá masáž pre vás bude tou vhodnejšou.

Masáž chodidiel

Masáž chodidiel je výborný spôsob, ako prospieť celému organizmu. Na chodidlách je až niekoľko tisíc nervových zakončeních a sú tu umiestnené aj dôležité body, ktoré majú vplyv na funkčnosť mnohých orgánov aj stabilitu tela. Obzvlášť vhodné je masáže chodidiel vykonávať pred spaním. Chodidlám môžete dopriať:

Reflexná masáž

Reflexná masáž pracuje s reflexnými bodmi chodidiel a prebieha pôsobením na určité miesta, vykonáva sa pomocou akupresúrnej podložky, alebo iného typu podložky s rôznymi výstupkami. Nahrádza tak chôdzu bosými nohami a je vhodná aj pri akútnych bolestiach chrbtice.

Táto masáž je vhodná pre všetky vekové kategórie, bežne sa vykonáva aj dojčatám, alebo osobám upútaným na lôžko. Rôznym stláčaním bodov ovplyvníte, vnútorné orgány, svaly aj kĺby. V začiatkoch môže byť masáž nepríjemná až bolestivá, je vhodné vždy postupovať opatrne. Bolesť značí problémy rôznych orgánov, ktoré môžete opakovaným masírovaním zmierniť, alebo môžu úplne odznieť.

Shiatsu masáž

Shiatsu masáž názov v preklade znie tlak prstami, jedná sa aj japonskú techniku, ktorou obnovíte energetickú rovnováhu tela, pomôcť môže aj pri rôznych psychomatických ťažkostiach.

Odbúrava stres, priaznivo pôsobí na krvný obeh, blahodarný vplyv má na vnútorné orgány. Táto masáž má mnoho ďalších zdravotných benefitov a vykonávať ju môžete pomocou elektrických podložiek.

Masáž celého tela

Tí, ktorí zvolia radšej väčšie podložky, môžu využiť masáž chrbta, krku ramien, zadku, ale aj stehien. V tomto prípade záleží na tom, či budete pri masáži sedieť alebo ležať.

Pri masáži chrbta zmiernite bolesť v tejto oblasti, ale aj v bedrovej časti a stimulujete chrbtové svaly. Aj v tomto prípade vám podložky pomôžu zlepšiť krvný obeh, blahodárne sú pri problémoch s bolesťou hlavy.

Pre masáž tela môžete vyberať z jednoduchým akupresúrnych kamienkových podložiek, ale vo väčšom počte sú zastúpené elektrické podložky doplnené o množstvo funkcií.

Funkcia

Jednotlivé funkcie využijete u elektricky napájaných podložiek a to ako určených na masáž celého tela i chodidiel. Snáď všetky majú funkciu vyhrievania, vďaka ktorej je masáž príjemnejšia aj účinnejšia. Okrem toho je možné voliť aj intenzitu vibrácií či miesenie.

Častými funkciami je práve:

  • viac smerové miesenie
  • funkcie vibrácií
  • Shiatsu masáž
  • 3D rotácia
  • magnetická terapia
  • bodová relaxácia, a ďalšie.

Značka

Elektrické masážne podložky kúpite od značky Medisana, Beurer, Homedics, inSportline a ďalšie. Akupresúrne podložky sú k dostaniu od značky Modom, Movit, HMS. Perličkovú masáž si doprajete vďaka značke Medisana.

Cena

Jednoduché podložky bez ďalších funkcií kúpite spravidla do 20 eur. Jedná sa predovšetkým o rôzne akupresúrne podložky určené na masáž chodidiel či celého tela.

Vyššia cena je typická pre elektricky napájané podložky, ktoré stoja cca 60 – 240 eur. Ak vám postačí zakúpiť elektrickú podložku určenú na masáž chodidiel, bude sa jej cena pohybovať vo väčšine prípadov do 40 eur. U týchto podložiek si pred nákupom ujasnite, čo všetko pri podložke využijete a akým spôsobom ju budete používať. Výška ceny je v tomto prípade závislá na funkciách, ktorými jednotlivé podložky disponujú.

Porovnať ceny podložiek

Otázky a odpovede

Čo je akupresúra?

Ide o starodávnu metódu, ktorej účelom je vyhľadať špecifické akupresúrne body. Tie sú schopné stimulovať prirodzené schopnosti tela, liečiť sa samé. Akupresúru využijete aj na uvoľnenie napätia, stresu, zlepšenie krvného obehu a používa sa aj ako preventívna zdravotná starostlivosť, ktorá posilňuje imunitný systém.

Čo je magnetická terapia?

Jedná sa o prirodzenú a šetrnú metódu liečby, kedy pôsobením magnetického poľa dochádza k potlačeniu či odstráneniu rôznych zdravotných ťažkostí, regenerácii buniek aj očiste organizmu. Magnoterapia pomáha pri zápaloch, je vhodná ako podpora vitality aj imunity.

Aké ďalšie pomôcky je možné na masáž využiť?

Pomôcok je celý rad, zastúpené sú masážne valce, vankúše. Dopriať si môžete masáž tváre, využiť môžete množstvo rôznych prístrojov, či vaničiek. Podľa odborníkov, ktorí sa touto tematikou zaoberajú, vám však najlepšie poslúži práve masážne podložky či masážne kreslo.

Záver

Masáže majú na zdravotný stav blahodarný vplyv, čo vedeli už naši predkovia. Pri výbere masážnej podložky si v prvom rade ujasnite, akým spôsobom budete masáž vykonávať. Podľa toho zvolíte podložky určené na masáž chodidiel či celého tela.

Jednoduchším a lacnejším variantom sú akupresúrne podložky, ktoré sú cenovo dostupnejšie, nevyužijete však u nich žiadne ďalšie funkcie. Elektrické masážne podložky je možné porovnať s oveľa drahšími masážnymi kreslami.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo