Práčky LG

Práčky LG sú charakteristické vysokou kvalitou, dlhou životnosťou, najmodernejšími technológiami, garanciou účinného prania s minimálnou hlučnosťou a nízkou spotrebou. Každý jednotlivý model vyniká elegantným dizajnom a veľkými dvierkami, vďaka ktorým môžeme úplne pohodlne naplniť celý bubon s maximálnym komfortom.

Keď to vezmeme zo všeobecného hľadiska, patria práčky LG medzi tie lepšie vybavené, či už ide o technológie alebo funkcie. Pod značkou LG zaobstaráte klasické vopred plnené práčky obsahujúce program parného prania určeného na sterilizáciu bielizne, ktoré zbavia nežiaducich alergénov, ďalej kombináciu práčky so sušičkou 2v1 a tiež špeciálne práčky v úzkom prevedení, tzv. SLIM.

Všetky práčky LG

Práčky LG sú charakteristické vysokou kvalitou, dlhou životnosťou, najmodernejšími technológiami, garanciou účinného prania s minimálnou hlučnosťou a nízkou spotrebou. Každý jednotlivý model vyniká elegantným dizajnom a veľkými dvierkami, vďaka ktorým môžeme úplne pohodlne naplniť celý bubon s maximálnym komfortom.

Keď to vezmeme zo všeobecného hľadiska, patria práčky LG medzi tie lepšie vybavené, či už ide o technológie alebo funkcie. Pod značkou LG zaobstaráte klasické vopred plnené práčky obsahujúce program parného prania určeného na sterilizáciu bielizne, ktoré zbavia nežiaducich alergénov, ďalej kombináciu práčky so sušičkou 2v1 a tiež špeciálne práčky v úzkom prevedení, tzv. SLIM, ktorých hĺbka je maximálne do 50 cm.

Čo sa týka energetickej triedy, najčastejšie sú modely radené do A+++, len pri niektorých modeloch sa vyskytujú triedy A alebo B. Počet programov sa vo väčšine prípadov pohybuje okolo 14, pričom jednotlivé modely práčok dosahujú pomerne vysoké otáčky. Práčky LG majú špecifický bubon, ktorý vyniká veľmi zaujímavou technológiou 6 Motion DD. Princípom tejto technológie je celkom šesť rôznych pohybov bubna v závislosti od nastavenia výkonu motora.

Určite by ste mali vedieť, že takmer všetky modely sú schopné odstreďovať rýchlosťou 1200 až 1400 otáčok za minútu. To je pri robení práčky dôležitý parameter, pokiaľ plánujete zakúpiť aj sušičku bielizne.

Skvelé je, keď sa zameriate na tie modely, pri ktorých je počet otáčok vyšší ako 1 200 za minútu. Zle vyžmýkaná bielizeň by totiž zbytočne zvyšovala spotrebu elektrickej energie a naopak znížila celkovú efektivitu sušičky, respektíve samotný proces sušenia.

To čo najviac poteší, je kapacita bubna, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 6 do 12 kilogramov bielizne, čím oproti niektorým konkurenčným značkám práčky LG jednoznačne vynikajú. V prípade hlučnosti, sa spotrebiče tejto značky radia do strednej kategórie, pretože ich hodnoty dosahujú cca 52 až 55 dB, zatiaľ čo u ostatných výrobcov sa nájde veľké množstvo modelov s hlučnosťou nepresahujúcou 50 dB, pokojne treba len 41 dB a pod.

Práčky LG sa rovnako ako tie od konkurencie rozdeľujú do niekoľkých cenových kategórií. Tie najlacnejšie modely sa dajú zohnať už za cca 319 eur, avšak tie najdrahšie môžete zaobstarať pokojne aj za 1486 eur. Pokiaľ chcete naozaj dobrú práčku, ktorá bude spĺňať tie základné požiadavky a ktorej parametre budú vyhovujúce, určite by ste sa mali poobzerať po modeli v cenovom rozpätí zhruba medzi 427 až 637 eur.

Ak značka LG niečo vie, tak prekvapiť a to sa týka aj práčok. Napríklad LG práčky vybavené technológiou LG Steam, tá je schopná zlikvidovať 99,9 % všetkých alergénov, medzi ktoré patria napríklad roztoče z prachu, tie sú schopní spôsobiť nielen nežiaduce alergie, ale aj veľmi nepríjemné problémy s dýchaním. U alergénov prebehne tzv. sanitácia, potom sú rozpustené a nakoniec sa odstránia.

Ďalšími zaujímavými programami sú Baby Steam Care, ten sa postará o čo najdôkladnejšie vypranie akéhokoľvek detského oblečenia, ktoré bude úplne bez škvŕn. Na oblečenie intenzívne pôsobí teplo z pary, vďaka čomu sa bielizeň nielen zbaví škvŕn, ale aj všetkých nečistôt, a to dokonca ešte predtým ako vôbec začne samotný cyklus prania.

To napríklad technológii TrueSteam stačí len 20 minút a z oblečenia sa stratia záhyby, zmizne nepríjemný zápach a vlákna sú vyčistené až do hĺbky. Je veľmi šetrná k našej pokožke, pretože nepotrebuje žiadnu aviváž, aby zmäkčila oblečenie. Práve naopak, využíva iba paru, čo sa pozitívne prejavuje aj na samotnej látke a jej štruktúre.

Medzi najzaujímavejšie práčky LG patria hneď tri druhy a to TrueSteam, 6 motion a Turbowash. Každá skupina je charakteristická niečím iným, ale všetky tri majú čo ponúknuť. Pri práčkach TrueSteam je základom parná funkcia, ktorá dokáže s vašou bielizňou hotové divy.

Nielen, že zlepšuje samotný proces prania, ale dá sa skvele využiť aj v rámci programu Refresh, ten je schopný bielizeň ochladiť a dokonale osviežiť. Dochádza k odstráneniu alergénov, takže pre domácnosť, v ktorej žije alergik alebo malé dieťa, je to ideálna voľba.

Oproti tomu práčky s technológiou 6 Motion, sú typické použitím šiestich špecifických pohybov bubna, ako napríklad voľný pád, drhnutie alebo aj valivý pohyb, za čo vďačí invertorovému motoru Direct Drive, ktorý je pripevnený priamo na bubne práčky.

Nehrozí tak jeho trenie, vibrácie sú oveľa nižšie, rovnako ako hlučnosť, navyše sa úplne minimalizuje riziko, že by mohlo dôjsť k poškodeniu niektorých vnútorných častí spotrebiča. Na motory Direct Drive, ktoré zvyšujú efektivitu procesu prania, zaručuje výrobca záruku až 10 rokov.

Posledné menované práčky Turbowash sú perfektnou voľbou pre každého, kto si dáva pozor na spotrebu energie a rád by trochu ušetril. Tieto modely sú totiž schopné vyprať celú várku bielizne iba za 59 minút. Vďaka tomu je spotrebovaných až o 15 % energie menej, zároveň však potrebujete o 40 % menšie množstvo vody, čo je aj veľká úspora.

Princípom takejto práčky je kombinácia priameho sprchovania bielizne v podobe funkcie Jet Spray a 6 motion technológie, teda šesť špecifických pohybov bubna. Voda sa tak oveľa lepšie dostáva do hĺbky vlákien a pranie je tak oveľa účinnejšie a bielizeň dokonale čistá.

Z ďalších zaujímavých technológií a funkcií je dobré spomenúť Fuzzy Logic, táto technológia sa postará o zvážení celej várky bielizne a podľa toho potom upraví potrebné množstvo vody aj dĺžku pracieho cyklu, to všetko na základe hmotnosti náplne bubna.

Samozrejmosťou je funkcia Pridať bielizeň, keď niečo zabudneme a potrebujeme to ešte pridať do bubna, využijeme možnosť pozastaviť prací cyklus. Funkcia Medic Rince sa hodí pre alergikov, ale aj na pranie detskej bielizne. Ide o špecifické plákanie bielizne a to pri teplote 40 °C. Cieľom je účinné odstránenie všetkých zvyškov pracieho prostriedku.

No a ako u väčšiny výrobcov, dajú sa aj práčky LG spárovať so smartfónom a smartfónom a ovládať ju diaľkovo. Hravo si možno aktualizovať ponuku programov, zistiť, ktorá závada sa pri práčke vyskytla a podobne. Funguje to úplne rovnako ako pri iných modeloch chytrých práčok.

O značke LG

LG Group bola založená v januári roku 1947 a dnes do nej patria dcérske spoločnosti LG Electronics, LG Uplus, Zenith Electronics, LG Household & Health Care alebo Lak-Hui Chemical Industrial Corporation, tá vznikla roku 1952 (dnes LG Chem). LG Chem bola vtedy prvou kórejskou spoločnosťou, ktorá úspešne vykročila na pôdu plastového priemyslu. Vráťme sa ale späť do histórie.

Spoločnosť LG Group sa potom rozšírila av roku 1958 bola založená spoločnosť pod názvom Gold Star Co. (v súčasnosti LG Electronics Inc.), ktorej počiatočnou špecializáciou boli rádiá, televízory, chladničky, práčky a tiež klimatizačné zariadenia. Ostatne hneď v nasledujúcom roku po založení, teda 1959, bol vyrobený prvý rádioprijímač.

Rok 1965 znamenal výrobu úplne prvej chladničky s kórejskou značkou ao rok neskôr bol vyrobený prvý televízor. Prvý zámorský závod sa otvára roku 1982 v Spojených štátoch amerických. Ostatne práve expanzia na americký trh bola podnetom na to, aby sa v roku 1995 spoločnosť Gold Star premenovala na LG Electronics, tak ako ju poznáme dnes.

Obrovským míľnikom bol napríklad rok 1998. Vtedy LG vyrobilo plazmový televízor so šesťdesiatpalcovou obrazovou, ktorá bola prvou svojho druhu v celosvetovom meradle. V roku 1999 sa LG zapája do vývoja LCD panelov, tie sú nasledované chladničkou a práčkou. Rok 2003 znamená vstup LG na trh s mobilnými telefónmi GSM a to nielen v severnej Európe, ale aj na Strednom východe.

Prvé miesto si LG vyslúži roku 2005 na americkom trhu a to s bubnovými práčkami. O tri roky neskôr, teda 2008, vyrába prvý mobilný modemový čip LTE, čo je ďalšie celosvetové prvenstvo. Zaujímavé je, že v roku 2009 sa značka LG stáva druhou najväčšou na svete v kategórii LCD televízorov.

Dva roky potom sú na trhu prezentované 3D televízory so závierkovými okuliarmi. Ďalší prvýkrát si LG pripisuje v roku 2012, kedy ako prvý uvedie ULTRA HD televízor, ktorý má 84″. Rok 2014 je zaujímavý tým, že spoločnosť LG predstavila na veľtrhu CES (Consumer Electronic Show) službu Home Chat, tá umožňuje používateľom komunikovať prostredníctvom správ, ktoré sa odosielajú buď z mobilného telefónu alebo počítača, s ich spotrebičmi/zariadeniami.

Sú to tzv. múdre spotrebiče, nesúce práve značku LG. O rok neskôr sa na trhu objavuje úplne prvý 4K OLED televízor, ale aj šikovný televízor s rozhraním webOS. V rovnakom roku je tiež predstavený šikovný telefón G3, ktorý má displej Quad HD.

V roku 2016 sa predstavuje prémiová značka LG Signature. Spoločnosť LG Electronics sa môže pochváliť viac ako 118 pobočkami po celom svete, pričom dala prácu cca 75 000 zamestnancom a vedúcim pracovníkom. Samotný postoj tejto značky vyjadruje aj jej slogan Life´s Good čiže Život je dobrý.

Samozrejme, že značka LG to nie sú len televízie alebo mobilné telefóny, veľký úspech žne aj v oblasti chladničiek, napokon jej ponuka týchto spotrebičov je prakticky najväčšia na trhu.

Zaobstaráte klasické chladničky, ale aj obľúbené dvojdverové chladničky tzv. Side-by-side, tie sú známe veľkým objemom aj rôznymi vychytávkami ako sú napríklad nápojové automaty či výrobník ľadu. Okrem toho môžete zaobstarať aj práčky, sušičky bielizne, mikrovlnné rúry, umývačky riadu, vysávače, IT produkty či klimatizačné jednotky.

Práčky LG môžete nakúpiť v týchto e-shopoch: Alza.sk a Mall.sk

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

1 Comment
  1. Reply
    Michal Hlubik 13.3.2024 at 17:50

    Nikdy lg pracku servis obvodov

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo