Vysávače Hoover

Vysávače Hoover patria medzi prvé značky v celej histórii. Radí sa do strednej až vyššej triedy, pričom medzi jednotlivými modelmi nájdete aj tie, ktoré sú vhodné na akýkoľvek povrch, či už je to tvrdá podlaha alebo napríklad koberec.

Nechýbajú ani také vysávače, ktoré sú veľmi tiché. Pokiaľ ide o produktové rady, do nich patria vreckové aj bezvreckové vysávače, ktoré sa dajú ľahko rozlíšiť podľa nástavcov. Rozdiel je tiež v efektivite vysávania alebo v hlučnosti.

Ponuka je vskutku bohatá, pretože na našom trhu sa vyskytuje okolo 200 rôznych modelov vysávačov. Na výber sú klasické, tyčové aj ručné. Suché vysávanie zastanú vreckové aj bezvreckové modely. Vo väčšine prípadov sú vysávače Hoover energeticky úsporné a majú aj nízke emisie prachu. Efektívne sú taktiež pri odstraňovaní nečistôt z tvrdých podláh.

V prípade hlučnosti sú vysávače na priemere okolo 75 dB, ale pre náročnejších zákazníkov, ktorí si radi priplatia, sú k dispozícii aj také modely, ktorých hlučnosť sa pohybuje okolo 60 dB.

Všetky vysávače Hoover

Produktový rad Space Explorer

Ideálny rad vysávačov pre domácnosti, ktoré nie sú náročné na vysávanie. Hlučnosť je okolo 75 dB a patrí do strednej triedy. K dispozícii je univerzálna hubica All Floors, vhodná na klasické upratovanie a všetky typy povrchov.

Nechýba tiež nadstavec Mini Turbo Pet, ktorý je určený na drevené parkety. Sú vybavené kontrolkou naplnenosti vrecka, filtráciou EPA 11 a predmotorovým penovým filtrom. Ten je vhodný hlavne pre majiteľov domácich maznáčikov, ale aj alergikov.

Produktový rad Thunder

Sú špecifické tým, že zostáva síce zachovaný sací výkon, ale majú oveľa nižší príkon. Úspešnosť pri vysávaní kobercov je skôr priemerná, ale sú to experti na tvrdé podlahy. Samozrejmosťou je vysoko účinná filtrácia.

Produktový rad Télios

Vysávače Hoover z tohto radu majú vyššiu obstarávaciu cenu a sú skvelé pre naozaj náročné domácnosti. Špecialitou je maximálne tichý motor, ktorého hlučnosť je pod 70 dB, čomu vďačí za systém Perfect Silence.

Súčasťou je aj univerzálna hubica All Floors a hubica na údržbu parkiet. Pre koberce s vysokým a hustým chlpom je určený nadstavec Carpet Optimax. Jasne, že nemôže chýbať ani vysoko kvalitná filtrácia za pomoci EPA sáčkov aj so systémom na oddelenie prachu.

Produktový rad Khross

Vysávače Hoover v tomto rade sú prvými, ktoré nepotrebujú vrecko, a napriek tomu hravo zvládnu vyčistenie každého povrchu úplne bez problémov. September svojou efektivitou pri vysávaní prachu a tiež sa môžu pochváliť trvalou sacou silou.

Hlučnosť sa pohybuje okolo 78 dB. Všetky nežiaduce častice zachytia spoľahlivý filter EPA 10, čo je dobrá správa aj pre domácnosti s alergikmi. Jednoduché vysypanie nádoby pomocou stlačenia jediného tlačidla zaistí systém One Touch. K dispozícii sú hubica Carpet Optimax, Mini Turbo Pet a All Floors.

Produktový rad Reactiv

U týchto vysávačov je hlučnosť do 75 dB, ale efektivita čistenia zostáva rovnaká. Multicyklónová technológia AirVolution prevádza príkon na sací výkon, vďaka čomu sa dosť významne darí šetriť opotrebenie motora a zároveň sa znižuje spotreba elektrickej energie. Tento rad disponuje totožnými funkciami aj technológiami ako Khross.

O značke Hoover

Spoločnosť Hoover vznikla roku 1908 v Ohiu (USA). Zrod vysávačov začal vlastne astmou, ktorou trpel správca obchodného domu a občasný vynálezca James Murray Sprangler, ktorý zostavil prvý model, čo si nechal patentovať.

Na jeho výrobu použil zmeták, ventilátor, krabice od mydiel a obliečku na vankúš. Keď jeden taký vysávač daroval svojej sesternici, bola z neho nadšená a zapôsobil aj na jej manžela, ktorým nebol nikto iný ako William Henry Hoover.

Hoci to boli pôvodne výrobcovia koženého tovaru, rozhodli sa od Spranglera odkúpil jeho patent a založiť spoločnosť Electric Suction Sweeper Company. Spangler zostal vedúcim výroby a naďalej pre spoločnosť vytváral novinky a nechal si patentovať mnoho ďalších návrhov na vysávače až kým nezomrel.

Spoločnosť potom bola v roku 1915 premenovaná na Hoover Suction Sweeper Company a rodine Spanglera išli aj naďalej licenčné poplatky. Európa spoznala značku Hoover o niečo neskôr, ale už roku 1932 došlo k založeniu prvého európskeho výrobného závodu v Londýne, konkrétne v Perivale.

Postupne sa spoločnosť vypracovala a získala veľmi silné postavenie v oblasti starostlivosti o podlahy. Objednávky sa len hrnuli a Hoover sa tešil sláve v celosvetovom meradle.

Okrem Európy a Spojeného kráľovstva expandovala aj do Ázie a Afriky. Popri vysávačoch sa táto značka rozhodla zapojiť aj do iných kategórií, na ktorých usilovne pracuje.

Vysávače môžete Hoover nakúpiť v týchto e-shopoch: Alza.sk a Mall.sk

Podobné články, čo by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo