Feromóny

Stáva sa vám, že nie vždy uspejete na rande? Možno nie ste takí vtipní alebo si nie ste istí svojim vzhľadom, vaša vôňa ale dokáže veľa. Nehovoríme tu o tom, či idete cítiť po santalovom dreve alebo vanilke, ale o tom, či danému človeku voniate po telesnej stránke. Aj zvieratá sa totiž priťahujú pachom, ktorému sa tiež hovorí pižmo, a presne to si na seba môžete aplikovať, aby ste boli pre opačné pohlavie atraktívnejšie. Čo presne taký produkt obsahuje, akým spôsobom funguje a ako ho vybrať, aby skutočne účinkoval?

Porovnať ceny feromónov

Čo sú to feromóny

Feromóny sú chemickým signálom pre opačné pohlavie, ktoré po ich vdýchnutí ucíti záujem, a to hlavne sexuálne. Pokiaľ teda obvykle nemáte pri randení úspech, feromóny by vám ho mali zaistiť – vyrába sa ako pre ženy, tak pre mužov.

Ich účinok sa pripodobňuje k chémii, ktorú medzi sebou cítia partneri, ktorí sa navzájom z nejakého dôvodu priťahujú. Onen dôvod môžu byť práve feromóny, ktoré prirodzene vytvárame, v prípade použitia produktu tento efekt ešte o niečo viac podporíte. Ich prítomnosť nájdete v parfume, toaletnej vode či parfumovanej vode.

Parfém vs. feromóny

Zatiaľ čo parfémovú vôňu cítime okamžite a rozhodujeme sa, či nám vonia alebo nie, feromóny necítime – respektíve nie nosom, vnímame ich podvedome bez toho, aby sme si to uvedomovali. Nielen, že nám daná osoba príde atraktívnejšia, ale aj nás sexuálne priťahuje.

Typy

Vône s feromónmi môžeme rozdeliť podľa pohlavia, na mužské a ženské. Rovnako ako naše telá fungujú odlišne v mnohých smeroch, aj hormóny, ktoré druhého dokážu pritiahnuť, sa líšia. Jednotlivé parfémy tak musia obsahovať taký druh, ktorý k danému pohlaviu patrí, pretože jedine tak dokáže pritiahnuť opačné pohlavie.

Ak chcete zaujať človeka rovnakého pohlavia, ako ste vy, je to o niečo zložitejšie, pretože obaja produkujete rovnaké feromóny.

Pre mužov

Medzi feromóny, ktoré vylučuje muž a sú tak príťažlivé pre ženy, patria androstenón a androstadienón.

Pre ženy

Ženy naopak vylučujú prirodzene kopulín a estratetraenol, preto sa práve tieto látky nachádzajú v parfémoch s feromónmi, aby prilákali mužov.

Kedy a ako feromóny používať?

Feromóny môžete používať kedykoľvek, keď budete chcieť zaujať opačné pohlavie – na spoločenskej akcii, na diskotéke, v bare alebo v práci, kde si tak možno vyjednať väčší rešpekt. Dajú sa nanášať ako súčasť nejakého parfumu, toaletnej vody alebo parfumovanej vody, alebo aj v samostatnej forme, ktorá sa dá kombinovať s vašou obľúbenou vôňou.

Všeobecne sa ale odporúčajú používať skôr samostatne. Je dôležité si uvedomiť, že feromónové parfémy neobsahujú skutočné ľudské feromóny, namiesto toho obsahujú chemikálie navrhnuté tak, aby napodobňovali účinok ľudských feromónov v tele. Ide o čisto umelý proces.

Aplikácia je rovnaká ako u iných vôní, len by ste mali feromóny striekať priamo na koži, nie na oblečenie. Pokiaľ ide o feromóny v čistej forme, môžu sa nachádzať vo fľaštičke s aplikátorom, ktorý nanesiete na krk. Ak s feromónovými parfémami začínate, začnite v malých dávkach 1-2 streky aplikovanými na pulzné body, ako sú zápästie, miesto za ušami alebo po stranách krku. Ak chcete zvýšiť účinok, môžete dávku postupne zvyšovať na 2-3 streky. Pre stály účinok aplikujte feromónový parfum 2-3x počas dňa.

Koncentrácia

Účinnosť feromónového parfumu určuje koncentrácia feromónov. Neplatí však, že čím viac ich je, tým lepší je parfém. Mali by ste sa orientovať podľa toho, pre akú príležitosť ich chcete využiť. Ak sa jedná o bežný deň, je lepšie na seba nastriekať vôňu so strednou koncentráciou, ktorá zaujme okolie, ale nevyvolá v ňom zas tak silnú reakciu, ktorá ani nie je nutná. Naopak, ak sa chystáte na rande alebo máte nejakú pracovnú schôdzku, na ktorej chcete zažiariť, oplatí sa použiť vyššiu koncentráciu.

Funkcia

Účelom feromónov je zaujať opačné pohlavie pomocou nosenia danej vône, ktorá ich obsahuje. Každé telo prirodzene feromóny vylučuje, preto tiež máte u konkrétnych ľudí pocit, že vás priťahujú viac ako iní. Použitím tekutých feromónov tento efekt ešte viac podporíte, a stane sa tak, že sa za vami budú ľudia otáčať na ulici, budete sa cítiť sebavedomejšie, vybudujete si rešpekt a vzbudíte v druhých záujem, dokonca možno aj sexuálne napätie. Nie je ale treba to s ním preháňať. Síce ho nemôžeme cítiť nosom, ale vnímame ho podvedome – menej je niekedy viac.

Pokiaľ zakúpite parfém s feromónmi, okrem podvedomej reakcie získate aj príjemnú vôňu, ktorá všetko len vylepší a dotvorí celkový dojem. Dôležité ale je parfém s ničím nekombinovať, nanášať ho priamo na telo a vyhnúť sa iným zdrojom vône, ktoré by sa mohli zmiešať – telové mlieka, mydlá a podobné. Zaobstarať ale môžete aj feromóny samostatne, v takom prípade je možné ich kombinovať s obľúbeným parfémom.

Značka

Feromóny ešte nie sú u toľkých výrobcov také rozšírené, väčšinou sa na nich musí značka špecializovať na to, aby ich predávala, preto je malá šanca, že je váš obľúbený parfém k dostaniu aj s pridaním feromónov. Medzi obľúbené značky patria Valavani, Secret Play alebo Eye Of Love. Pri výbere sa riaďte hlavne recenziami, aj keď sa môžu medzi sebou líšiť, poprípade si vôňu vyskúšajte na predajni alebo objednajte iba vzorku.

Cena

Najlacnejšie feromóny sa dajú zohnať od 5 eur do 17 eur, pričom aj v týchto nízkych hladinách možno nájsť kvalitné kúsky.

Od 17 eur do 43 eur nájdete aj čisté feromóny bez vône, ale samozrejme aj parfumované verzie. Dobré recenzie majú hlavne VALAVANI MAGNETIFICO ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Zakúpiť sa dá aj pár feromónov nad 43 eur, nebývajú ale normálne také drahé. Čo sa týka recenzií, nejedná sa o vyhodené peniaze, ale kvalitu kúpite aj za oveľa nižšiu cenu.

Porovnať ceny feromónov

Otázky a odpovědi

Jak feromony fungují?

Feromony jsou látky, které přirozeně produkují naše těla, abychom tomu druhému “voněli”. Když se najde pár, který si voní, dojde mezi nimi k chemické reakci, které říkáme přitažlivost. Právě proto se vám může stát, že se vám líbí nějaký člověk, ale vůbec netušíte, proč tomu tak je.

Pomocí zakoupených feromonů můžete tento efekt podpořit a je možné, že se opačné pohlaví bude ve vaší přítomnosti cítit lépe. Nespoléhejte na to ale 100 %, nic nebude mít větší úspěšnost, než upravený zevnějšek, slušné chování, bytí sám sebou a humor.

Jak feromony používat a jak dlouho vydrží?

Pokud s feromonovými parfémy začínáte, začněte v malých dávkách 1-2 střiky aplikovanými na pulzní body, jako jsou zápěstí, místo za ušima nebo po stranách krku. Chcete-li zvýšit účinek, můžete dávku postupně zvyšovat na 2-3 střiky. Pro stálý účinek aplikujte feromonový parfém 2-3x během dne. Držet by měl 4-6 hodin. Nekombinujte s jiným parfémem ani tělovým mlékem či mýdlem, jestliže nemáte čisté feromony.

Jak si vybrat feromony tak, aby fungovaly?

Důležité je soustředit se na takové feromony, které jsou určeny vašemu pohlaví, protože fungují pouze na to opačné. U mužských je přidán androstenon a androstadienon, který láká ženy, a u ženských feromonů zase kopulin a estratetraenol, jež zaujme muže.

Závěr

I když se na feromony nelze spolehnout 100 %, přece jen vám mohou pomoci cítit se více sebevědomě a upozornit na sebe. Pokud jste zvědaví, za zkoušku nic nedáte, navíc se nejedná o nijak drahé zboží. Díky tomu, že jsou k dostání vzorečky či menší balení, můžete produkt jen vyzkoušet a v případě zájmu objednat větší množství. Feromony jsou rozhodně zajímavá věc, která je nad naše chápání a má zajímavé výsledky.

Podobné články, ktoré by vás mohli zaujímať


Zdroj: www.wikipedia.org

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo