Vysávače Dyson

Hneď pri prvom pohľade vás každý vysávač Dyson zaujme netradičným a úplne špecifickým designom. To najdôležitejšie, čím sa od bežných vysávačov líšia, je bezpochyby cyklónová technológia. Prvý, kto túto technológiu využil pre vysávače, bol zakladateľ spoločnosti James Dyson.

To je tiež dôvod, prečo sú všetky vysávače Dyson bezvreckové a iba pre suchý spôsob vysávania. Cyklónovú technológiu doviedol k úplnej dokonalosti, pričom inšpiráciou mu boli priemyselné cyklónové odlučovače, ktoré mali za úlohu odstraňovať piliny zo vzduchu.

Na pokus použil novozobstaraný vysávač Hoover Junior, vybral z neho vrecko a inštaloval namiesto neho lepenkový cyklónový odlučovač, vďaka čomu zistil, že zvládne vysať oveľa viac nečistôt, než keď mal vložené vrecko.

Vysávače Dyson sú zásadne tyčové a fungujú na akumulátor. Odpadá tak potreba ťahať za sebou neustále ťahať prívodný kábel. Jedinou chybou na kráse je vyššia obstarávacia cena.

Všetky vysávače Dyson

Cyklónová technológia

Všetky vysávače Dyson disponujú cyklónovou technológiou, s pomocou ktorej sa ľahko a oveľa lepšie odstraňuje prach aj ostatné častice, obsiahnuté v prúde vzduchu. Základným kameňom je nádoba s kužeľovitým tvarom, ktorej sa hovorí cyklóna.

V tej sa prúd nasmeruje do úzkej špirály. Pomocou odstredivej sily sú jednotlivé čiastočky odhadzované z prúdiaceho vzduchu do stien, odkiaľ postupne padajú do zbernej nádoby.

Technológia ventilátorov Air Multiplier

V roku 2009 predstavila spoločnosť Dyson inovatívne ventilátory. Sú zvláštne tým, že tento ventilátor nemá vrtuľu, lopatku alebo akékoľvek obežné kolesá.

Vzduch prechádza cez otvor prstencového tvaru, ktorý sa skrýva v tzv. slučkovom zosilňovači. Utvorí sa prúd, ktorý prechádza cez aerodynamickú rampu, ktorej úlohou je určite smer prúdenia.

Značka Dyson

Táto spoločnosť uzrela svetlo sveta roku 1993 vo Veľkej Británii. V tomto roku bol uvedený na trh úplne prvý bezvreckový vysávač DC01. Odvtedy sa značka rozrastá prakticky neustále a venuje sa nielen oblasti vysávačov, ale aj starostlivosti o vlasy, čisteniu vzduchu, osvetleniu, sušeniu rúk av neposlednom rade aj oblasti robotiky.

Spoločnosť Dyson má k dispozícii dva technologické areály, ich rozloha je 800 akrov a nachádza sa v Hullvingtone a Malmesbury (Veľká Británia). Celosvetová centrála je umiestnená v Singapure.

Zamestnanie tu našlo vyše 14 000 pracovníkov, z toho viac ako 6 000 ľudí tvoria vedci a inžinieri. Všetky produkty sú ponúkané na 83 trhoch po celom svete.

Vízia spoločnosti je viac než jasná, chce sa totiž zamerať na úplne nové technológie v podobe polovodičových batériových článkov, vysokorýchlostné elektromotory, systémy videnia, technológie strojového učenia a nezabúda ani na umelú inteligenciu.

V roku 2002 došlo k založeniu Nadácie Jamesa Dysona. Funguje medzinárodne ako charitatívna organizácia a pomáha začínajúcim inžinierom vo vzdelávaní, ale aj investuje do lekárskeho výskumu.

Vysávače môžete Dyson nakúpiť v týchto e-shopoch: Alza.sk a Mall.sk

Podobné články, čo by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo